Alternatywa dostaw w gastronomii

Alternatywa dostaw w gastronomii

Założony przez polskich restauratorów portal do zamówień przez internet i polska marka skuterów oraz hulajnóg elektrycznych, zawiązały współpracę w celu obniżenia kosztu dostaw posiłków do klientów.

Polscy przedsiębiorcy czesto zachęcają konsumentów, aby zamawiali posiłki bezpośrednio u nich. Oszczędzone prowizje pozostają w kieszeni restauratorów i klientów. Jest jeszcze jednak jeden sposób na rozwiązanie kwestii wynosów i dowozów.

W aplikacji blinkee.city (Blinkee) na mapie Warszawy umieszczono restauracje i punkty gastronomiczne wspierane przez knajp.pl. Dzięki temu, każdy użytkownik apki, może bezpośrednio złożyć zamówienie w restauracji ze specjalnym rabatem i odebrać je dodatkowo korzystając z 10 minut gratis jazdy hulajnogi lub skuterem na odbiór zamówienia. To osobiste wsparcie ulubionych restauracji i barów przez klientów. Dodatkowo restauratorzy otrzymują elektryczne hulajnogi i skutery blinkee.city do testowania samodzielnego dostarczania posiłków.

- Odbiory osobiste i samodzielny transport zamówień do klientów przez pracowników restauracji to w obecnej sytuacji najbardziej opłacalne dla nas sposoby sprzedaży. Dlatego cieszymy się ze współpracy z blinkee.city, która klientom ułatwi odbiór zamówień, a restauracjom udostępni nowe formy transportu w korzystnych cenach - powiedział Michał Juda z knajp.pl i Youmiko Vegan Sushi. 

Jedną z największych obecnie barier dostarczania przez restauracje posiłków jest inwestycja w pojazd. Blinkee zaproponowało restauracjom bezpłatne testowanie elektrycznych urządzeń do dostaw.

Restauratorzy zgrupowani pod szyldem knajp.pl i inni właściciele punktów gastronomicznych, mogą bezpośrednio i bezpłatnie dodawać swoje lokale do mapy
w aplikacji Blinkee. Służy do tego prosty formularz internetowy zamieszczony na stronie w zakładce "Dla restauracji". Akcja dotyczy Warszawy, ale po okresie testowym będzie rozszerzana na kolejne miasta. Restauratorzy mogą też zgłaszać się do blinkee.city w celu bezpłatnego przetestowania dostaw z użyciem elektrycznych skuterów i hulajnóg. Warto zaznaczyć, że poruszanie się na elektrycznych hulajnogach nie wymaga posiadania prawo jazdy i jest dostępne dla każdej osoby, która ukończyła 18 lat.