Dyniowe Garden Party 2021

Dyniowe Garden Party 2021

26 września 2021 w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy odbędzie się IV Dyniowe Garden Party. Ogrodnicy z Hortulusa do wydarzenia przygotowują się już od wiosny, wówczas posadzili ponad 40 odmian dyni. Te oraz inne odmiany posłużą podczas mprezy jako składniki dań, rekwizyty do zabaw oraz elementy dekoracyjne.

Z ekologicznych warzyw uprawianych w Ogrodach Hortulus zostaną przygotowane dania pod okiem szefa kuchni Pawła Romankiewicza. Podczas pokazów kulinarnych opowie również o tym, które odmiany dyń najlepiej nadadzą się na zupę, a które sprawdzą się do konfitury.

Oprócz skosztowania dań z dni będzie można udać się na niezwykłą wycieczkę pełną wiedzy, podczas, której dowiecie się jak uprawiać warzywa w sposób ekologiczny. Warzywniki w Ogrodach Hortulus prowadzone są z wykorzystaniem starych praktyk ogrodniczych.

Będzie też okazja do uzupełnienia spiżarni. Na stoiskach wystawców znajdą się: miody, konfitury, marynaty, octy oraz soki. W sprzedaży pojawią się różne, niespotykane odmiany dyń - Blue Hubbard, Sombra, Garbo, Champion, Turban Mix, Gremlins czy Sweet Dumpling oraz oryginalne wyroby dyniowe np. ketchup z dyni.

 Dyniowe aranżacje zdobić będą całe ogrody, od dużych konstrukcji, aż po małe elementy dekoracyjne. Goście tegorocznej edycji będą mieli również szansę na zaprezentowanie własnych dyniowych dzieł.

Na uczestników wydarzenia czekać będą również zabawy ruchowe i plastyczne. Wśród nich znajdują się m.in.: dyniowe kółko i krzyżyk czy rzut ringiem na dynię. Najmłodsi uczestnicy będą mogli zmierzyć się również w turnieju skoków w worku, a pełnoletni uczestnicy w konkursie drążenia dyni na czas. Podczas wydarzenia odbędzie się również oficjalne ważenie i mierzenie największych okazów dyni wyhodowanych w Ogrodach Hortulus.

Więcej informacji oraz szczegółowy program znajduje się na www.hortulus.com.pl