IX Europejskie Targi  Produktów Regionalnych w Zakopanem

IX Europejskie Targi Produktów Regionalnych w Zakopanem

Bogactwo kolorowych strojów podhalańskich , do tego śpiew i żywiołowe tańce zespołów folklorystycznych - to przepis na wyjątkowe wydarzenie:  IX Europejskie Targi Produktów Regionalnych, które organizowane będą w dniach 11 - 15 sierpnia 2018 roku w Zakopanem.

To unikatowa impreza, promująca Region Tatrzański, przybliżająca  jego tradycje, historię, kulturę i - wabiąca kuchnią regionalną, obfitująca w imprezy towarzyszące -Konkurs na Najlepszy Produkt Spożywczy, Konkurs na Najlepszy Oscypek, Konkurs na Najładniejsze Stoisko.

Tegoroczne Targi zapraszają do ponad dwustu różnorodnych  stoisk, z wielorakimi produktami ( wino , wędliny tradycyjne, chleb na zakwasie, tłoczone oleje , konfitury , piwo , przyprawy , a także rękodzieło , wyroby z wełny , drewna, wyroby ceramiczne , hafciarskie) ; tematem wiodącym Targów jest miód - więc stoisk z miodem możemy spodziewać się wielu.

Organizatorzy Targów - Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury zadba także o wyeksponowanie podhalańskiego dziedzictwa kulturowego - w miejscu nazwanym  "Zarembek Tradycji".

www.produkty-regionalne.eu