Konkurs Roberta Sowy

Konkurs Roberta Sowy "KULINARNY TALENT 2020" już niebawem!

"Kulinarny Talent" to prestiżowy konkurs, który pozwala odkryć wybitne zdolności wśród młodych kucharzy, rozpoczynających swoją karierę kulinarną, którzy nie ukończyli 25 roku życia. Konkurs ten, to pokaz najnowszych trendów odkrywanych przez młodych adeptów sztuki kulinarnej, wzbogacony ich młodzieńczą fantazją, a zarazem odwagą w łączeniu smaków i różnych technik przygotowywania dań. Zadaniem uczestników jest przygotowanie ciekawych, oryginalnych w smaku, a zarazem eleganckich i wykwintnych dań, które zachwycą jurorów.

12. edycja autorskiego konkursu Roberta Sowy "Kulinarny Talent 2020" odbędzie się podczas targów EuroGastro w dniu 26 marca br. o godz. 11.00 w Warsaw Park Expo (Nadarzyn, Al. Katowicka 62). Konkurs poprowadzą: dziennikarz, prezenter i autor programów telewizyjnych Krzysztof Ibisz oraz gospodarz imprezy - Robert Sowa.

"Kulinarny Talent 2020" wybiorą dwa składy jurorskie - jury profesjonalne składające się ze znanych autorytetów kulinarnych, w tym roku będą to m.in. szefowie: Jerzy Pasikowski, Wiesław Bober, Dariusz Struciński,  Marcin Budynek oraz kulinarne osobowości jak m.in. David Gaboriaud.  Oceniane będą m.in.: mis en place, techniki kulinarne oraz smak i estetyka podania, czyli to, na co zwracają uwagę Klienci restauracji.

Zgodnie z regulaminem konkursu, każdy z uczestników będzie musiał wykorzystać do przygotowania dania kilka obowiązkowych produktów zapewnionych przez mecenasów i sponsorów wydarzenia. W tym roku będą to:

- tuszka Kurczaka Sielskiego marki Super Drob

- przyprawy z portfolio marki Prymat

- smalec gęsi Agro-Top

- produkty Bonduelle Food Service (produkt z serii ryże warzywne i minimum jeden z produktów (do wyboru: bataty krojone home made, duet cukinii w ćwiartkach home made, pepitki 1 smak)

- napar z wybranej herbaty Herbapol Linia Premium

Dzięki konkursowi są wyłaniani i promowani młodzi i zdolni kucharze, którzy dzięki uzyskaniu miana "Kulinarnego Talentu" mają większe szanse zaistnienia w branży. Kilku laureatów wcześniejszych edycji konkursu zostało docenionych przez polskich mistrzów kulinarnych i pracuje w renomowanych restauracjach:

Paweł Witek (zwycięzca z roku 2014) zasilił team Roberta Sowy, następnie pracował w Chateau la Chaire na wyspie Jersey. Obecnie pracuje w N31 restaurant&bar by Robert Sowa.

Marcin Popielarz (laureat z 2012 roku), szef kuchni cenionej restauracji Biały Królik w Gdyni. Finalista konkursu S. Pellegrino Young Chef 2018 w Mediolanie, który w drodze do finału pokonał szefów z Europy Środkowo-Wschodniej.

Mateusz Wichrowski (laureat z 2011 roku), jest szefem kuchni posiadającej symbol Bib Gourmand restauracji Brasserie Warszawska.

Maciej Siąkowski (zdobywca 3. miejsca w 2010 roku), pracował w restauracji Roberta Sowy, następnie pełnił funkcję Executive Sous Chef w warszawskiej restauracji Senses, która otrzymała gwiazdkę Michelin.