Krótkie wyjazdy zyskają na popularności

Krótkie wyjazdy zyskają na popularności

Aż 63,5 proc. badanych Polaków ze średnich i dużych miast bierze pod uwagę, że ze względu na pandemię koronawirusa w ostatniej chwili będzie musiało zrezygnować z letnich planów urlopowych - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Europa Ubezpieczenia.

Pandemia wpłynęła na czas wyjazdów wakacyjnych - blisko połowa badanych deklaruje że w najbliższym sezonie letnim częściej będzie wybierała się na kilkudniowe, spontaniczne wyjazdy, niż na dłuższe zaplanowane wcześniej urlopy. Dodatkowo 41,3 proc. respondentów deklaruje, że spędzi tegoroczne wakacje w Polsce, a 24,7 proc. planuje wyjazd zagraniczny

- U progu trzeciej fali pandemii plany wakacyjne Polaków najlepiej opisuje jedno słowo: niepewność. Z jednej strony możemy się spodziewać szturmu na krajowe kurorty i obiekty turystyczne. Z drugiej strony, duża część badanych nie wie jeszcze, co będzie robić latem. Ze względu na często zmieniające się restrykcje wielu z nich decyzję dotyczącą wyjazdów będzie podejmować w ostatniej chwili - mówi Tomasz Janas, ekspert ds. ubezpieczeń podróżnych w Europa Ubezpieczenia.

Podczas badanie zapytano również respondentów, za czym najmocniej tęsknią podczas trwania pandemii. Okazuje się że najbardziej tęsknimy za spotkaniami towarzyskimi ze znajomymi (67,6 proc.), wyjściami do restauracji (67,3 proc. respondentów) i krótkimi, spontanicznymi wyjazdami (61,9 proc.).

Badanie Europa Ubezpieczenia zrealizowano w dniach 9-10 marca metodą wspomaganego wywiadu komputerowego - CAWI. Zapytano w nim 750 osób z miast liczących ponad 100 tys. mieszkańców o wpływ pandemii COVID-19 na ich plany związane z wypoczynkiem i aktywnym spędzaniem czasu wolnego.

źródło: businessinsider.com.pl