Master Class

Master Class "Sztuka Przetrwania"

Jak mówi chińskie przysłowie, "Kiedy wieje wiatr zmian, jedni budują mury, inni wiatraki". Nikt nie ma złudzeń, że świat właśnie zmienia się bezpowrotnie. W tej sytuacji wyjścia są dwa - albo zbudować przysłowiowy mur i próbować żyć jak dawniej albo stanąć po stronie tych, którzy budują wiatraki i wykorzystać wiejący wiatr. Jak to zrobić? Wiele odpowiedzi przyniesie II Ogólnopolska Konferencja Gastronomiczna on-line MADE FOR Restaurant  2020. Tym razem będzie to edycja MASTER CLASS, podczas której swoją wiedzą, inicjatywami i doświadczeniem podzielą się eksperci z całej Polski. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na miasto Kraków, który został partnerem konferencji i prezentuje przekrój sytuacji w dzisiejszej gastronomii.  

Jesienna edycja Konferencji Kryzysowej MADE FOR Restaurant, która odbędzie się w formule on-line 16 listopada 2020 r., to praktyczne kompendium wiedzy i doświadczeń od najlepszych specjalistów, m,in. z dziedziny biznesu, komunikacji, zarządzania kryzysowego czy psychologii. Pozwoli ona lepiej zrozumieć sytuację, w której znalazła się obecnie polska i światowa gastronomia, a także wykorzystać tą trudną sytuację do wprowadzenia zmian i lepszej adaptacji. Wśród restauratorów, których uczestnicy będą mogli posłuchać znaleźli się: Artur Jarczyński (m.in. Der Elefant i Jeff's), Wiktor Wróbel (Heart by Amaro), Beata Śniechowska (Młoda Polska Bistro & Pianino), Piotr Popiński (m.in. Elixir by Dom Wódki, Czerwony Wieprz), Radosław Fronc (m.in. Szara Gęś, Fiorentina), Tomasz Czudowski (knajp.pl, AleWino, Forty).

- Krakowska gastronomia, pomimo niełatwej sytuacji w jakiej się znalazła, wciąż trwa i stara się utrzymać na rynku wprowadzając nowe koncepty biznesowe. Jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę z faktu, że to, co było aktualne miesiąc temu, w chwili obecnej już się zmienia. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, pojawiają się kolejne obostrzenia i wszyscy staramy się jak najlepiej znaleźć w tej rzeczywistości - tłumaczy Elżbieta Kantor, Dyrektor Wydziału ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.

Przez brak turystów i ograniczenie biznesu, Kraków napotkał wiele trudności. Pomimo to jest wiele kreatywnych pomysłów, inicjatyw, które walczą o przetrwanie i chcemy je pokazać. Do tego wyzwania zaproszono Macieja Nowaka - krytyka kulinarnego, który wspólnie z Agnieszką Małkiewicz będzie rozmawiał z krakowskimi restauratorami. Pokazane będą miejsca kochane przez mieszkańców Krakowa: Bottiglieria 1881, Breaking Bread, Filipa 18 Food Wine Art, Nolio, Karakter, Boccanera, Pod Nosem i Molam Thai Canteen&Bar oraz Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

- Organizujemy drugą Kryzysową Konferencję on-line, bo chcemy posłuchać tych restauratorów oraz dostawców, którzy z wiosennego lockdownu wyszli obronną ręką. Podsumujemy to, co się sprawdziło. Wskażemy rozwiązania, które pomogą biznesowo i mentalnie przetrwać kolejny etap w gastronomii. Zapraszam do grona tych, którzy chcą wiedzieć i rozumieć! - mówi Agnieszka Małkiewicz, Prezes FOR Solutions, pomysłodawczyni i organizator konferencji

Całość konferencji podzielona została na bloki tematyczne. W dziale BIZNES, RYNEK, KULTURA prelegenci przeanalizują sytuację na polskim i światowym rynku gastronomicznym, m.in. uczestnicy dowiedzą się jak wyglądają rozmowy z rządem. Przed południem wystąpią Łukasza Adamowicz (TUgether, hotel Bonifacio) i Piotr Popiński (Good Food Concept), Anna Czarczyńska (Akademia Leona Koźmińskiego), Marcin Dera (Transgourment, Selgros Cash&Carry) oraz radca prawny Edyta Duchnowska (Prawo w restauracji).

Organizatorzy zaproszą również do studia w Krakowie, gdzie odbędzie się debata SALON KRAKOWA, na temat nowego oblicza Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019. Będzie o roli kultury, gastro i sukcesów takich, jak gwiazdka Michelin w rozwoju turystyki miejskiej. Rozmowę poprowadzi Bartek Kieżun, a odpowiedzi będą udzielać Robert Piaskowski (Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury), Paweł Laskowski (SeeKrakow), Katarzyna Płachecka (Have a bite), Przemek Klima (Bottiglieria 1881) i Renata Targosz (ZaKładka Bistro de Cracovie).

Udział w Konferencji, która odbędzie się już 16 listopada tego roku, po wcześniejszej rejestracji jest całkowicie bezpłatny.
Cała agenda konferencji dostępna jest już na jej stronie.