Nowe zasady dot. noszenia maseczek

Nowe zasady dot. noszenia maseczek

Maseczki w pracy trzeba nosić wszędzie i cały czas. Rząd zaostrzył zasady reżimu sanitarnego obowiązujące w zakładach pracy: od 28 listopada 2020 zasłanianie ust i nosa obowiązuje w każdym pomieszczeniu, w którym przebywają co najmniej dwie osoby. Nie można jej zdjąć nawet na sekundę, żeby napić się kawy. 

Od soboty pracując trzeba być w maseczkach praktycznie cały czas: wyjątkiem jest przebywanie samemu w zamkniętym pomieszczeniu. W rozporządzeniu regulującym zasady obowiązujące podczas etapu odpowiedzialności, czyli między 28 listopada a 27 grudnia 2020, w paragrafie dotyczącym zakrywania ust i nosa - przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego? pojawił się zapis, że stosuje się go "w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba".

Do tej pory pracownicy wykonujący obowiązki służbowe - pomijając tych, którzy obsługiwali klientów - mogli zdjąć maseczkę. Nowe rozporządzenie wyjątek ten wykreśla. W maseczce musimy chodzić praktycznie wszędzie, chyba że w naszym pokoju siedzimy sami. Nie zjemy już także w pracy lunchu ani nawet nie wypijemy kawy, bo jeśli tylko - nawet po drugiej stronie biura - siedzi ktoś inny, maseczki zdjąć nie możemy.