Ogłoszono przedłużenie ograniczeń w związku z koronawirusem

Ogłoszono przedłużenie ograniczeń w związku z koronawirusem

Dotychczasowe ograniczenia obowiązywały do 11 kwietnia, jednak na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił przedłużenie obostrzeń do 19 kwietnia, czyli o tydzień. 

- Przedłużamy wszystkie regulacje przeciwko koronawirusowi - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Na ten moment o tydzień, do 19 kwietnia przedłużamy obostrzenia dotyczące galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów fryzjerskich i punktów usług. Dotyczy to także limitu osób w sklepach i kościołach. Nasze dotychczasowe działania na razie się sprawdzają. Zdajemy sobie sprawę, że okres narodowej izolacji dla wszystkich jest uciążliwy, ale mamy wiele modeli statystycznych, że gdybyśmy nie stosowali tych zakazów, to bylibyśmy w zupełnie innym miejscu. 

Ponadto szkoły i uczelnie mają pozostać zamknięte co najmniej do 26 kwietnia, imprezy masowe nadal pozostają wstrzymane do odwołania, a granice kraju pozostają zamknięte do co najmniej 3 maja. Dochodzi również nowy obowiązek - od 16 kwietnia należy w przestrzeni publicznej zakrywać usta oraz nos.

Możliwe, że niektóre obostrzenia będą funkcjonowały jeszcze dłużej. Chcemy po świętach przedstawić bardzo dokładnie przemyślany plan powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej - zapowiedział premier.