Ponad 70 procent Polaków spędzi wakacje w kraju

Ponad 70 procent Polaków spędzi wakacje w kraju

Rozpoczęte - długo wyczekiwane zwłaszcza przez dzieci - wakacje to czas wypoczynku, a co za tym idzie wyjazdów. Zdecydowana większość polskich rodzin w tym roku zdecyduje się na spędzenie wolnych dni w kraju.

Tegoroczne wakacje są wyjątkowo długie. Zapoczątkował je długi weekend związany z ze Świętem Bożego Ciała. Była to wyjątkowa okazja, by już wtedy wyjechać z domu i całą rodziną z "wysokiego C" rozpocząć wolne dni.

Zdecydowana większość polskich rodzin - ponad 70 procent - wakacje spędzi w kraju. 17 procent decyduje się na wyjazd poza granicę Polski.

Gdzie Polacy jeżdżą, jeśli decydują się na pozostanie w kraju? Prawie połowa polskich rodzin postanowiła w tegoroczne wakacje wyjechać nad Morze Bałtyckie. Niemal 20 procent decyduje się na góry, 16 procent spędzi czas wolny nad jeziorami. Nikły procent decydentów, to ci, którzy postanowili odpocząć w polskich miastach i wsiach.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że 54 procent dorosłych Polaków decyduje się na spędzenie wakacje wraz ze swoimi dziećmi.

Statystyki jednoznacznie ujawniają coraz bardziej widoczny trend, który świadczy o chęci pozostania Polaków w kraju i zwiedzania, podczas wakacji, miejsc związanych z krajem nad Wisłą niż decydowanie się na wyjazdy za granicę Polski.