Poznań na dwa dni stanie się już po raz szósty stolicą piwa rzemieślniczego!

Poznań na dwa dni stanie się już po raz szósty stolicą piwa rzemieślniczego!

Już niedługo, bo w dniach 9 - 10 listopada 2018, możecie odwiedzić kolejną edycję Poznańskich Targów Piwnych. Tak, jak poprzednio, targi zajmą dwie hale wystawowe, a wśród najważniejszych grup tematycznych znaleźć będzie można piwa rzemieślnicze, miody pitne i cydry, a także sprzęt i surowce piwowarskie. Każdy fan kraftu znajdzie tutaj coś dla siebie!

Poznańskie Targi Piwne zaoferują odwiedzającym wiele wydarzeń. Ponad 70 wystawców zaprezentuje 900 rodzajów piwa, cydrów i miodów pitnych z ponad 400 kranów. PTP zaprezentują odwiedzającym pełny przegląd rynku, nowe produkty i innowacje na nadchodzący sezon, a także ciekawy program rozrywkowy.

Impreza rośnie od 2013 roku, dzięki czemu co roku Poznań staje się miejscem spotkań kluczowych graczy w tej branży. Dla wystawców oraz uczestników przewidziano ponad 14 000 m2 przestrzeni wypełnionej stoiskami, sceną oraz innymi atrakcjami. Wszystko po to, by udostępnić gościom oraz wystawcom profesjonalną i komfortową przestrzeń dla budowania relacji biznesowych czy edukacji. Poza stworzeniem przyjaznej przestrzeni, gdzie konsumenci mogą spotykać się z biznesem, Poznańskie Targi Piwne od lat prezentują  swoim licznym odbiorcom kulturę piwną na światowym poziomie.

Miłośnik dobrego piwa to najczęściej również wielbiciel dobrego jedzenia. Dlatego w sąsiadującej hali, w tym samym czasie podczas Street Food Spot, będzie można skosztować dań głównych, przekąsek, słodyczy i napojów bezalkoholowych z blisko 40 food trucków i stoisk gastronomicznych.

Międzynarodowi partnerzy i prestiżowe konkursy

Partnerami tegorocznej edycji Poznańskich Targów Piwnych zostali: Polskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych, a także Kings of Mead i European Mead Makers Association. Dzięki partnerom takim jak EMMA impreza nabierze międzynarodowego wymiaru i stanie się miejscem pierwszej  Konferencji Europejskich Miodosytników. Na konferencji obecni będą  również miodosytnicy domowi. W większości spodziewani są producenci miodów pitnych z takich krajów jak Polska, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Czechy, Szwecja, Litwa, a nawet Korea Południowa. Konferencja będzie także miejscem pierwszej edycji międzynarodowego konkursu dla miodów domowych Mead Madness Cup, któremu przewodniczy Marcin Jaros.

Poznańskie Targi Piwne 2018 to również międzynarodowy i prestiżowy Konkursu Piw Rzemieślniczych organizowany przez Browamator od 2007, który już po raz czwarty swoje rozwiązanie będzie miał podczas poznańskiej imprezy. Także domowi piwowarzy staną w szranki w X Poznańskim Konkursie Piw Domowych. Zwycięzcą zostanie autor najlepszego piwa, zgłoszonego w jednej z trzech kategorii: Weissbier, Belgian Dubbel i Herbal Ale.

- Poznańskie Targi Piwne pokazują, że zachwyt piwami rzemieślniczymi to nie tylko chwilowa moda. W całej Polsce rośnie liczba browarów, a piwa kraftowe na dobre weszły w styl życia Polaków - na sklepowych półkach nie szukają już importowanych marek, lecz wybierają produkty lokalnych producentów. Branża rozwija się prężnie i cieszymy się, że każdego roku rośnie zainteresowanie naszą imprezą nie tylko ze strony gości, ale również wystawców. - powiedział Grzegorz Stachurski, organizator Poznańskich Targów Piwnych, sędzia piwny, sensoryk, a prywatnie miłośnik piwa i otaczającej go kultury.

Bogaty program rozrywkowy

PTP znane są również z rozrywkowego programu towarzyszącego. Udowadnia on, że wizyta na targach może być dobrą okazją do spędzenia czasu w gronie przyjaciół i znajomych.

Do najciekawszych wydarzeń targów zaliczyć można m.in. koncert zespołu AKURAT, który jest niepowtarzalnym zjawiskiem na polskiej scenie. Zespół ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. AKURAT ma na koncie kilka kultowych utworów np.: Do prostego człowieka, czy Wiej-ska, oraz  z drugiej strony - lekkie piosenki, "evergreeny" chętnie wykorzystywane przez wszelkie coverbandy: Lubię Mówić z Tobą czy Hahahaczyk (Dyskoteka Gra).

Nie zabraknie również Poznańskiej Piwnej Mili, która odbędzie się w sobotę, 10 listopada. Przed uczestnikami 1600 metrów do przebiegnięcia, a na trasie obowiązkowe 4 przystanki na małe piwo.  Formularz zgłoszeniowy oraz pełen regulamin biegu znajduje się pod linkiem: https://plus-timing.pl/zgloszenia/piwna_mila-11-2018/

Asany z butelkami w dłoniach... Brzmi absurdalnie? Jeśli chcecie się przekonać, że joga ze szklanką piwa może być relaksująca i zabawna, to koniecznie wpadajcie na Piwną Jogę. Czyli idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Podobnie jak w ubiegłych latach skorzystać będzie można z usług profesjonalnego barbera i fryzjera. To część kampanii Movember Polska organizowanej przez Fundację "Kapitan Światełko", której celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie męskich chorób. W ramach akcji Movember panowie będą mieli okazję przebadać się na targach w oba dni. Badania USG i PSA, które pozwalają wykluczyć męskie nowotwory, nie są ani inwazyjne, ani bolesne; nie wymagają także żadnego wcześniejszego przygotowania. Do punktu z badaniami można podejść nawet z piwem w ręce!

Stały program obejmuje m.in. Piwną Maturę, naukę origami, a strefa planszówek oferuje szeroki wybór gier.

 Jak co roku, przy wejściu na uczestników czekać będzie sklepik festiwalowy, a w nim bogata oferta gadżetów m.in.: growlery, szklanki, koszulki, torby na piwo i plakaty.

Więcej informacji na: http://targipiwne.pl/ oraz https://www.facebook.com/targipiwne/

MIEJSCE:

Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań, Głogowska 14, wejście wschodnie, od strony Mostu Dworcowego).

GODZINY OTWARCIA:

piątek - 15.00 - 1.00

sobota - 12.00 - 1.00

BILETY:

Bilety można zakupić w przedsprzedaży internetowej na: http://targipiwne.pl/bilety/ oraz https://tiny.pl/gz19c lub w kasach MTP w trakcie trwania Poznańskich Targów Piwnych. Bilet upoważnia do wstępu na obie imprezy: Poznańskie Targi Piwne oraz Street Food Spot.