Rusza Family Business Week

Rusza Family Business Week

Czy w Polsce powstanie szczepionka na kryzys biznesu? Debata ekspertów i właścicieli firm z całego świata odbędzie się w Polsce - zapowiedź Family Business Week (18-22 maja)

Koronawirus uderzył w gospodarki niemal wszystkich krajów świata, a jego konsekwencje będziemy odczuwać jeszcze przez co najmniej kilka lat. Covid-19 nie znał litości również dla prowadzących firmy w najliczniej reprezentowanym modelu na świecie - właścicieli biznesów rodzinnych. Dylematy, rozterki, stres, emocje i szereg trudnych, niespotykanych na taką skalę i ryzyka decyzji, spadły na barki firm rodzinnych z dnia na dzień. Przedsiębiorcy czują, że widmo upadku często dorobków ich życia jest realne, przed nami czas pełen wyzwań. W sukurs polskim przedsiębiorcom przyszli nasi starsi bracia z zachodu, właściciele firm, których historia jest znacznie dłuższa niż 30 lat wolności gospodarczej jaką mieliśmy w Polsce, którzy mają w swojej wielopokoleniowej historii niejeden już kryzys.

Do debaty zostali zaproszeni również obserwatorzy biznesu oraz eksperci, którzy na co dzień pracują z familijnymi biznesami na całym świecie. Co przyniesie konfrontacja wiedzy i doświadczenia ekspertów z Niemiec, Szwajcarii, Włoch, Wielkiej Brytanii, USA, Argentyny, Nigerii, Słowacji czy Niderlandów? Moc inspiracji i przykładów radzenia sobie z Covid-19 w różnych rynkach, kulturach, otoczeniu i gospodarkach! Spojrzenie zagraniczne zostanie skonfrontowane ze spojrzeniem właścicieli firm, ludzi biznesu, którym w Polsce po dziś dzień zawdzięczamy gospodarczy dobrobyt. Swoimi doświadczeniami podzielą się również polscy eksperci, którzy z niejednego kryzysu wyciągnęli już niejedną firmę. Inspiracja, poznanie nowego wymiaru ekonomii i prowadzenia firmy, jaką będzie świat z koronawirusem w tle i nowe zasady biznesowej gry - to w obszernym skrócie Family Business Week.

- Przez pierwsze tygodnie po ogłoszeniu pandemii, nieustannie kontaktowali się ze mną przedsiębiorcy, którzy opowiadali mi o swoich problemach, które wyniknęły z Covid-19, a także szukali porad i sugestii? co robić? Co z firmą? Co zrobić z pracownikami? Co z dorobkiem mojego życia? - mówi inicjatorka Family Business Week, dr Adrianna Lewandowska, Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego. - Sama jestem przedsiębiorcą, sama odczuwam skutki Covid-19. Jednak widząc ten nasilający się pesymizm w mediach i dołujące nastroje przedsiębiorców, postanowiłam nie czekać, a działać. Zebrałam w jednym miejscu najlepszą wiedzę i doświadczenia w obszarze biznesu rodzinnego, z całego świata, tak by to właśnie w Polsce, kraju, którego problemami i historią można by poobdzielać kilka państw, powstało centrum debaty antykryzysowej. - dodaje Lewandowska.

Każdy dzień z Tygodnia Przedsiębiorczości Rodzinnej poświęcony jest innemu obszarowi funkcjonowania i dylematów jakie stoją teraz przed rodzinami biznesowymi. Pierwszy dzień to kontekst Firmy, drugi Przywództwa, trzeci Majątku, czwarty Rodziny i Własności, a piąty to Globalne Otoczenie Firmy Rodzinnej. - W każdej z tych perspektyw zawarte są inne dylematy, o zweryfikowanie których powinien zatroszczyć się właściciel biznesu by maksymalnie zniwelować skutki kryzysu w swojej firmie, a nawet poszukać nowych dróg rozwoju. Family Business Week to tydzień, który w pełni poświęcamy przyszłości firm rodzinnych. - kończy wypowiedź Adrianna Lewandowska.

Szczegółowy program wydarzenia, rejestracja, zakresy dyskusji oraz potwierdzeni goście dostępne na stronie: www.familybusinessweek.pl