Święto miodów pitnych!

Święto miodów pitnych!

Zbliża się europejski konkurs miodów pitnych Mead Madness Cup i Konferencji Europejskich miodosytników. W dniach 24-26.02.2022 w Warszawie (w hotelu Novotel Warszawa Centrum, Marszałkowska 94) odbędą się dwie imprezy dla wytwórców miodów pitnych na świecie.

Wydarzenia są skierowane do miłośników i producentów miodów pitnych, a udział w nich jest otwarty dla profesjonalnych i domowych miodosytników, ale również dla pszczelarzy i miłośników dobrego smaku. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Europejska Konferencja Miodosytników to dwa dni podczas których, prowadzone są wywiady przez ekspertów, wiele obserwować mogą też i goście, którzy mają okazję degustować miody domowych miodosytników i miodosytni rzemieślniczych. Dwa nieformalne spotkania (25 i 26.02.2022) degustacyjne odbywać będą się w trakcie kolacji na terenie hotelu. Każdy uczestnik może przynieść ze sobą dowolną ilość swojego miodowego trunku by podzielić się z innymi. Jest to niepowtarzalna okazja do spróbowania miodów pitnych z najróżniejszych zakątków świata i rozmowy z ich wytwórcami. 

Przed konferencją przez dwa dni będzie ocena miodów pitnych w konkursie organizowanym na "Starym Kontynencie", konkursie Mead Madness Cup (24-25.02.2022).

Do zeszłorocznej, edycji zgłoszonych zostało niemalże 300 miodów pitnych z 30 różnych państw świata. Najliczniejszą grupę uczestników stanowią miodosytnicy z Polski, do czego z pewnością przyczynia się lokalizacja konkursu. Jednakże prestiż konkursu sprawia, że biorą w nim udział również przedstawiciele innych krajów. Tylko w zeszłorocznej edycji zgłoszenia napływały nie tylko z całej Europy, ale również z tak dalekich zakątków globu jak: Korea Południowa, Kostaryka, USA, Kanada, Japonia,  Australia czy Nowa Zelandia. 

Tegoroczna edycja Mead Madness Cup zostanie rozegrana w różnych kategoria. W każdej z nich zostaną przyznane trzy medale. Konkurs będzie również podzielony, tak jak miało to miejsce w poprzednich latach, na część w której rywalizować będą miody komercyjne (PRO) oraz wytworzone w warunkach domowych (HOME). Profesjonaliści mogą zgłaszać swoje trunki w 12 różnych kategoriach, domowi miodosytnicy natomiast w 11.