Aktualności

"Barok. Powrót do korzeni i kapłonów" - wyjątkowa kolacja w Wilanowie

21 października Rafał Niewiarowski - Szef Kuchni restauracji Dym na Wodzie w Ustce - ponownie zgromadzi znakomitych szefów i ekspertów, by wspólnie odtworzyć oryginalne receptury z XVI i XVII wieku.

Selekcje do prestiżowego konkursu Bocuse d'Or już za miesiąc!

Konkurs Bocuse d'Or co roku budzi wiele emocji w środowisku gastronomii. Polska selekcja w tym roku odbędzie się w Krakowie przy okazji Tragów Horeca.

Kuchnia Polska na Mazowszu 2019 "Polskie Skarby Kulinarne"

Po raz jedenasty w Warszawie odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Kulinarny. W tym roku poświęcony będzie wyjątkowej tematyce - polskim smakom. A wszystko to, z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Wine & Food Noble Night - jedyna taka noc

Poznaliśmy zwycięzców 12. edycji konkursu Wine&Food Noble Night. Największy sukces odniosły restauracje UMAMI oraz WHITE ONE. Pozostałe wyróżnione restauracje to Destylarnia, Signature oraz Isto.

"Czas na rybę" - znamy laureatów konkursu!

Podczas 9. Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego, na Zamku w Niemodlinie 5 października odbył się konkurs kulinarny "Czas na rybę - Junior!", natomiast dzień później do zmagań podeszli szefowie kuchni.

SUPERHEROES, czyli SYLWESTER SZEFÓW KUCHNI I CUKIERNI!

Czas płynie nieubłaganie, jesień już w pełni - koniec roku tuż tuż. Pora wyjąć balowe kreacje - do sylwestra szefów kuchni pozostały już tylko trzy tygodnie!

Najlepszy młody sommelier wybrany!

W hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto 11-12 października odbyły się II Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów. Zwyciężył Markus Winkler z Austrii, pracujący w butikowym alpejskim hotelu Aurelio Lech.

Gdańsk nową kulinarną stolicą Polski?

Paco Pérez otwiera restaurację na Pomorzu! ARCO by Paco Perez znajdować się będzie na 33. piętrze Olivii Star. Dlaczego szef kuchni z 5 gwiazdkami Michelin upatrzył sobie właśnie Gdańsk?

Nie ma dobrej restauracji bez dobrego szefa kuchni #szacunekdlaszefa

Kongres Szefów Kuchni odbył się pod hasłem "Nie ma restauracji bez szefa kuchni. Nie ma dobrej restauracji bez dobrego szefa kuchni". Uczestnicy mogli wysłuchać ciekawych prelekcji, zajrzeć na stanowiska wystawców, a także wymienić się doświadczeniami.

Przygoda z głąbikiem krakowskim trwa

Mogłoby się wydawać, że zbiory głąbika to zwieńczenie akcji "Tradycja w natarciu" zorganizowanej w ramach 27. Międzynarodowych Targów Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA w Krakowie, jednak nic bardziej mylnego

Targi Wine Expo - przyznaj, to coś więcej niż przyjaźń

To prawdziwa przyjemność. To nie jest zwykłe spotkanie. To już coś więcej niż przyjaźń.

Kulinarne opowieści z mchu i paproci

11 października w Restauracji ZA MUREM będzie szansa na oddanie się kulinarnym opowieściom z mchu i paproci, dzięki kolacji degustacyjnej w wykonaniu Marcina Deckerta

10 października obchodzimy Światowy Dzień Owsianki

Dla wielu będąca pierwszym posiłkiem w ciągu dnia. Dla kucharzy wciąż źródło inspiracji i wyzwań, by to wydawałoby się łatwe do przygotowanie danie, było czymś więcej. Owsianka, o której mowa 10 października obchodzi swoje święto.

Poznaliśmy półfinalistów konkursu Młody Kreator Sztuki Kulinarnej 2019

Jury, spośród ponad 60 zgłoszeń, wybrało uczestników półfinału 15. edycji konkursu Młody Kreator Sztuki Kulinarnej. Odbędzie się on 23 października 2019 roku w Poznaniu.

Jesienne menu jednej z najpiękniejszych restauracji na świecie

Perliczka z topinaburem i śliwką, wędzona bufala z rodzynkami i jabłkiem czy polik wołowy z krewetkami i chilli - to tylko przedsmak tego, co czeka jesienią gości w, uznanej za jedną z najpiękniejszych na Świecie, restauracji Zoni.

Przed nami międzynarodowe targi Wine Expo Poland 2019

Już po raz piąty w stolicy spotkają się przedstawiciele branży wina z Polski i ze świata. Targi odbędą się tradycyjnie w ostatni weekend października (25-26 października)

Finał Poland 100 Best Restaurants Awards 2019 już niebawem

25 października w Pałacu Tłokinia odbędzie się premiera 9. edycji Przewodnika Poland 100 Best Restaurants, który tworzy kulinarną mapę Polski, ogłoszenie listy 100 najlepszych restauracji w Polsce i wręczenie nagród najlepszym szefom kuchni w Polsce.

Program Kongresu Szefów Kuchni 2019

9 października 2019 roku w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Kongresu Szefów Kuchni. W programie największego spotkania szefów kuchni w Polsce nie zabraknie interesujących oraz merytorycznych wystąpień.

Europejski Kongres Gastronomiczny "Food & Art & Technology"

Europejski Kongres Gastronomiczny "Food & Art & Technology" odbędzie się 25 października 2019 roku w Krakowie. Jest to jednodniowe wydarzenie o charakterze międzynarodowym, poruszające wiele aspektów związanych z gastronomią

Międzynarodowy wymiar konferencji MADE FOR Restaurant

International Interchange to międzynarodowa formuła konferencji MADE FOR Restaurant, podczas której łączy się wymiana wiedzy i kontaktów w branży restauracyjnej. Zadebiutuje ona w Polsce już 18 listopada 2019 roku.

Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski zwycięzcami 19. edycji Kulinarnego Pucharu Polski

Od 19 lat polska gastronomia czeka co roku na te dwa dni, podczas których najlepsi profesjonalni kucharze walczą o tytuł "Najlepszego z najlepszych". Tegoroczne zmagania w ramach Kulinarnego Pucharu Polski miały miejsce w dn. 1-2 października

Polacy coraz chętniej odwiedzają restauracje w centrach handlowych

Im liczniej odwiedzane są restauracje, tym bardziej sektor gastronomiczny się rozwija. Zaskoczeniem może być jednak fakt, że Polacy coraz częściej decydują się na stołowanie się w lokalach zlokalizowanych w centrach handlowych.

Kraków odkrywa sekrety jesiennych przetworów

6 października 2019 roku na Placu Handelka w Krakowie będzie można spotkać lokalnych wystawców, przed którymi wekowanie, marynowanie czy kiszenie nie ma tajemnic. Na stoiskach znaleźć będzie można też wyjątkowy produkt z Małopolski - Głąbik Krakowski.

Dwóch Polaków w finale S.Pellegrino Young Chef 2020

Poznaliśmy zwycięzców półfinału regionalnego dla Europy Centralnej w konkursie dla młodych kucharzy S.Pellegrino Young Chef 2020. Do finału zakwalifikowało się dwóch Polaków - Krzysztof Konieczny i Łukasz Moneta.

EuroGastro - wyjątkowe targi dla branży gastronomicznej

W dniach 25-27 marca 2020 roku w Nadarzynie w Ptak Warsaw Expo odbędą się 24. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro, które połączone zostaną z 13. Międzynarodowymi Targami Wyposażenie Obiektów Noclegowych WorldHotel.

Poznańskie Targi Piwne coraz bliżej

Doskonała zabawa, edukacja i wyjątkowe smaki, które na długo pozostają w pamięci - to właśnie Poznańskie Targi Piwne. Podczas najbliższej edycji swoją piwną ofertę zaprezentuje ponad 60 browarów i dystrybutorów.

W Warszawie otwarto chrześcijańską kawiarnię

Innowacyjne pomysły na restauracje czy kawiarnie to w ostatnim czasie nic zaskakującego. Jednak nowo otwarta w Warszawie kawiarnia Agere Contra to lokal wyjątkowy. Dlaczego? Nawiązuje bowiem do duchowości św. Ignacego Loyoli.

W poniedziałek rozpoczynamy targi POLAGRA GASTRO

Już za chwilę targi POLAGRA GASTRO / INVEST HOTEL w Poznaniu ? wydarzenie, które pozwoli zanurzyć się w świecie nowoczesnych rozwiązań dla profesjonalnych kuchni i obiektów noclegowych oraz niezwykłych kulinarnych doznań

Poznaliśmy zwycięzców The Best Chef Awards 2019

24 września na Uniwersytecie w Barcelonie zostały ogłoszone wyniki konkursu The Best Chef Awards. Podczas uroczystej gali tytuł The Best Chef Top 100 odebrał Björn Frantzén. Jedynym Polakiem wśród finalistów był Wojciech Modest Amaro.

Kolejny międzynarodowy sukces polskiej restauracji Zoni

Niedawno okrzyknięto ją jedną z siedmiu najpiękniejszych restauracji na świecie. Teraz restauracja Zoni zdobyła nagrodę w europejskiej edycji międzynarodowego konkursu International Property Awards.

Innowacyjna usługa gastronomiczna na polskim lotnisku

Warszawskie Lotnisko Chopina oferuje swoim pasażerom nową usługę gastronomiczną, dzięki której mogą oni zamówić posiłek bezpośrednio pod bramkę wylotową. Czy pomysł przypadnie do gustu "klientom" portu lotniczego?

Targi Bakepol 2019 - podsumowanie

Branże piekarska, cukiernicza i lodziarska spotkały się w dniach 12-14 września w Krakowie na targach Bakepol. W wydarzeniu udział wzięli profesjonaliści z kraju oraz zagranicy

Kolejna edycja Master Chefs 4 Dogs

12 października odbędzie się siedemnasta edycja pierwszej w Europie imprezy kulinarno-charytatywnej na rzecz bezdomnych zwierząt w schroniskach, czyli Master Chefs 4 Dogs.

Wrześniowy talerz bogaty w różnorodność

Kończące się lato, nadchodząca jesień. Czas, w którym o świeże warzywa czy owoce jest coraz trudniej, nie musi oznaczać, że wrzesień to miesiąc z brakiem interesujących i smacznych rozwiązań na talerzach.

Znamy uczestników konkursu "Czas na rybę!"

W dniach 5-6 października 2019 roku w Zamku Książęcym w Niemodlinie odbędzie się druga edycja kulinarnego konkursu "Czas na rybę!". Organizatorzy ogłosili uczestników zarówno w konkursie dla szefów kuchni jak i uczniów szkół gastronomicznych.

Fundacja DBU ogłosiła laureata Niemieckiej Nagrody Środowiskowej

27 października 2019 roku prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier oficjalne wręczy Niemiecką Nagrodę Środowiskową przyznawaną przez Niemiecką Federalną Fundację Federalną. Jej laureatem został Reinhard Schneider.

Finał WorldSkills Poland zbliża się wielkimi krokami

30 września 2019 roku w Poznaniu podczas Polagra Gastro odbędzie się finał konkursu kulinarnego WorldSkills Poland. Młodzi kucharze będą w nim walczyć o udział w EuroSkills 2020 w austriackim Graz.

Ostatnia chwila, by zgłosić się do konkursu Spotkania z Self Cooking Center

17 października 2019 roku w Zamku Topacz odbędzie się trzecia edycja konkursu dla młodych kucharzy Spotkania z Self Cooking Center. Na zgłoszenie się do wydarzenia pozostało niewiele czasu.

EPOKA - fine dining, który zachwyca, ale nie onieśmiela

Gdy coraz częściej słychać rozważania na temat końca fine diningu, Marcin Przybysz i Antoine Azais odważnie idą pod prąd prezentując jego własną interpretację. To otwarta we wrześniu EPOKA, znajdująca się w budynku Hotelu Europejskiego w Warszawie.

Bariści świętują podczas Dnia Kawy z Segafredo

25 września 2019 roku w szkole baristycznej Coffee Art Masters z okazji Międzynarodowego Dnia Kawy odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego goście będą mogli m.in. zapoznać się z alternatywnymi metodami parzenia kawy.

Polagra Gastro 2019 tuż, tuż

Przełom września i października to kolejna edycja Międzynarodowych Targów Gastronomii i Wyposażenia Hoteli POLAGRA GASTRO / INVEST HOTEL. Podczas wydarzenia, jak co roku, szkolenia i warsztaty dla sektora HoReCa.

"Kawa dla seniora za 2 zł" - wyjątkowy projekt poznańskiego MOPR

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu zachęca miejscowe kawiarnie do przyłączenia się do jedynej w swoim rodzaju akcji, której celem ma być włączenie seniorów do życia społecznego i towarzyskiego.

Whisky i gin zawitają do Warszawy

W dniach 18-19 października 2019 roku odbędzie się wielkie święto dla wszystkich fanów whisky. Tegoroczna edycja Whisky Live Warsaw zagości do Centrum Praskiego Koneser i zostanie rozbudowana o segment ginów.

Coraz trudniej o pracowników w gastronomii

Niemal w całej Polsce właściciele lokali gastronomicznych mają problem ze znalezieniem chętnych do wykonywania zawodu kelnera czy barmana. Niełatwo jest też znaleźć kucharza i to nawet z niewielkim doświadczeniem.

Europejskie Targi Produktów Regionalnych kandydatem w konkursie "Turystyczne Skarby Małopolski"

11 września 2019 roku rozpoczął się kolejny etap konkursu "Turystyczne Skarby Małopolski", czyli głosowanie na najlepsze oferty i produkty turystyczne Małopolski. Wśród nominowanych znalazły się Europejskie Targi Produktów Regionalnych.

Warszawska kuchnia - tradycja w nowoczesnej odsłonie

10 września w Warszawie odbyło się drugie spotkanie z cyklu Historyczny Stół Kulinarny, które było jednocześnie inauguracją stołecznego szlaku kulinarnego. Degustacji historycznych dań w nowoczesnej odsłonie towarzyszyła opowieść o warszawskiej kuchni.

Restauracja-szklarnia? W Islandii to możliwe

Nazywana wyspą lodu, ognia i wody Islandia potrafi zadziwiać nie tylko zapierającymi dech widokami. Niemałym zaskoczeniem może być napotkanie na swej drodze wyjątkowej restauracji znajdującej się w kompleksie szklarniowym na południu kraju.

Polacy coraz chętniej sięgają po dania kuchni gruzińskiej

Według badań przeprowadzonych wśród Polaków, nasi rodacy najchętniej chcieliby spróbować potraw wywodzących się z kuchni gruzińskiej. Niewiele niżej w statystykach uplasowała się kuchnia ormiańska. Co takiego jest w tych daniach, że tak je polubiliśmy?

Zagraniczni inwestorzy stawiają na hotele w Polsce

Polski rynek hotelowy m.in. dzięki dobrej sytuacji gospodarczej wciąż się rozwija. Zdaniem ekspertów w najbliższych latach w Polsce wzrośnie liczba hoteli - i to nie tylko tych luksusowych.

Jak fachowo zadbać o grilla w restauracji?

Koniec wakacji nie oznacza końca sezonu grillowania. W restauracjach trwa on w najlepsze, a kluczową kwestią dla restauratorów podczas regularnego używania grilla w restauracji jest jego czyszczenie.

Eliminacje juniorów do Les Chefs en Or 2020

Najlepsi uczniowie z polskich szkół gastronomicznych staną do rywalizacji w konkursie kulinarnym, w którym zwycięzca otrzyma m.in. możliwość reprezentowania Polski w prestiżowym konkursie Les Chefs en Or w 2020 roku w Paryżu w kategorii juniorów.

Ponad 90 procent Polaków w ciągu ostatniego półrocza odwiedziło restaurację

Polacy pokochali jedzenie poza domem. W trakcie minionych sześciu miesięcy niemal każdy z mieszkańców kraju nad Wisłą odwiedził lokal gastronomiczny. Na potrawy jakich kuchni najchętniej decydowali się nasi rodacy?

Ruszyła XV edycja konkursu Młody Kreator Sztuki Kulinarnej

31 sierpnia 2019 roku wystartowała kolejna edycja konkursu dla kreatywnych uczniów, którzy swoją przyszłość wiążą z zawodem kucharza. Uczestnicy Młodego Kreatora Sztuki Kulinarnej w tym roku muszą zmierzyć się z przygotowaniem wegetariańskiego dania.

Krakowskie pieczywo odkrywane na nowo

Pod hasłem "Powrót do tradycji!" 8 września odbędzie się pierwsza edycja nowego cyklu targów produktów regionalnych "Chleb i przyjaciele". W trakcie wydarzenia będzie m.in. można zakupić rzemieślniczo wytwarzane pieczywo czy wziąć udział w warsztatach.

Polska restauracja z wyjątkowym wyróżnieniem

Restauracja Zoni trafiła na shortlistę najpiękniejszych przestrzeni restauracyjnych wytypowanych przez jurorów The World Interiors News Awards. Laureaci zostaną ogłoszeni już w październiku podczas uroczystej gali w Londynie.

Popularny serwis społecznościowy otwiera własne kawiarnie

Facebook chcąc walczyć z wizerunkiem firmy niedbającej o prywatność swoich użytkowników, postanowił w niezwykły sposób edukować ich pod tym kątem - otworzył kawiarnie.

Hotelowy gigant wycofuje jednorazowe przybory toaletowe

W trosce o środowisko i niegenerowanie niepotrzebnych odpadów jedna z największych sieci hotelowych na świecie postanowiła wycofać z użytku w swoich placówkach przybory toaletowe jednorazowego użytku.

Bakepol 2019 zbliża się wielkimi krokami

W dniach 12-14 września 2019 roku w Krakowie odbędą się Targi Przemysłu Piekarskiego i Cukierniczego Bakepol. Siódma edycja wydarzenia przebiegnie pod znakiem innowacji oraz odkrywania nowych, przepysznych smaków.

"Czas na rybę!" - znamy kolejnych jurorów

Organizatorzy drugiej edycji kulinarnego konkursu "Czas na rybę!" - Rybacka Lokalna Grupa Działania Opolszczyzna - ogłosiła nazwiska kolejnych jurorów, którzy będą oceniać kucharzy podczas tegorocznego wydarzenia.

Wyjątkowa kolacja degustacyjna z udziałem Kuby Winkowskiego

Pod hasłem "W zgodzie z naturą", 12 września, odbędzie się kolacja degustacyjna z udziałem szefów kuchni - Dawida Szudlarka, Macieja Rosińskiego i zdobywcy tytułu National Chef of the Year 2019 Kuby Winkowskiego.

MADE FOR Restaurant zawita do Trójmiasta

21 października w Gdyni odbędzie się konferencja MADE FOR Restaurant. Na jej uczestników czeka m.in. zupełnie nowa formuła wydarzenia oraz szansa poznania kulis zarządzania wizerunkiem restauracji El Celler de Can Roca w Gironie.

Urodzinowy zawrót głowy i mnóstwo nagród do wygrania

"Rozsmakuj się w złotych Emiratach" jest konkursem skierowanym do gastronomii, w ramach którego można zdobyć aż 135 nagród. To tylko jedna z kilku akcji kampanii poprzez jaką MAKRO Polska obchodzi swoje 25. urodziny.

Bohaterowie II wojny światowej zostaną ugoszczeni przez restauracje z Rzeszowa

Jedna z rzeszowskich restauracji wraz ze stowarzyszeniem "Pod Skrzydłem Anioła", z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, organizuje akcję "Rzeszów dla Bohaterów '39". W związku z tym miejscowe lokale ugoszczą seniorów żyjących w tamtych czasach.

Kuchnia pienińska - tak wiele do odkrycia

Kuchnia góralska kojarzy nam się z oscypkiem, kwaśnicą i bryndzą. Kuchnia pienińska jest jednak znacznie bogatsza i charakteryzuje się wieloma regionalnymi specjałami. Szefowie najlepszych restauracji w Szczawnicy zapraszają do jej kulinarnych odkryć.

Niecodzienne menu podczas Nocnego Marketu

W dniach 29 sierpnia - 1 września w trakcie Nocnego Marketu w Warszawie będzie można spróbować wielu dań typu street food. Jednak to, co dla swoich gości przygotowało Bistro Bar WuWu może zaskakiwać. W menu znalazły się raki, dzik i kacze języki.

Pierwsza edycja konkursu "Greater Poland" Beer Cup

W dniach 8-9 listopada w Poznaniu wybrane zostanie najlepsze piwo oraz najlepszy cydr konkursu "Greater Poland" Beer Cup organizowanego przez Poznańskie Targi Piwne. To konkurs dedykowany profesjonalnym browarom i cydrowniom z Polski i z zagranicy.

Konkurs "Czas na rybę!" - zmiana terminu zgłoszeń

Organizatorzy, odbywającego się w pierwszy weekend października 2019 roku, kulinarnego konkursu "Czas na rybę!" postanowili wydłużyć termin nadsyłania zgłoszeń. Zmianie uległy także zasady konkursy "Czas na rybę - Junior!"

Poznańska restauracja zakazuje dzieciom wstępu do lokalu

Jedna z restauracji w Poznaniu zapowiedziała, że nie będzie w swoim lokalu obsługiwać dzieci poniżej 6. roku życia. Wszystko ma związek z incydentem, do którego doszło w ubiegłym tygodniu

Francuzi walczą z plastikowymi odpadami

Ministerstwo Ekologii we Francji podjęło decyzję o wprowadzeniu w życie karty walki z odpadami plastikowymi. Akcja ma na celu oczyszczenie nie tylko plaż oraz okolic, ale i samego Morza Śródziemnego.

Światowy Dzień Mleka Roślinnego

Stosowanie ekologicznych produktów staje się coraz popularniejsze. Jednym z wydarzeń, które ma informować o zaletach m.in. wegańskiego jedzenia jest przypadający 22 sierpnia Światowy Dzień Mleka Roślinnego.

Nadchodzi rewolucja w świecie lodów

Różnorodność lodów dostępnych na rynku może zadziwiać. Wszystkie na nim obecne, to jednak nie koniec pomysłów producentów. Polacy opracowują właśnie rewolucyjną metodę produkcji lodów, które niebawem mogą zachwycić świat.

"Polagra" zbliża się wielkimi krokami

W dniach 30 września - 3 października odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Gastronomii i Wyposażenia Hoteli POLAGRA GASTRO / INVEST HOTEL. Jak zapowiadają organizatorzy, nie zabraknie nowości i kulinarnego show.

Im więcej restauracji typu fast food, tym więcej zawałów serca

Miejsca, w których dostęp do lokali fastfoodowych jest łatwiejszy, cechują się zwiększonym odsetkiem osób przechodzących zawał serca. Według badań jedna taka restauracja może przyczynić się do czterech zachorowań na 100 tys. mieszkańców.

Niezwykła wystawa, wyjątkowe naczynia

Od 6 września w DESA Unicum na wystawie "Sztuka od kuchni" będzie można obejrzeć najbardziej niezwykłe obiekty związane z tematem kuchni. Przykład? Talerz wykonany specjalnie dla prezydenta Mościckiego.

X Europejskie Targi Produktów Regionalnych za nami

W trakcie czwartego i piątego dnia Europejskich Targów Produktów Regionalnych rozdano nagrody za najlepsze produkty tegorocznych Targów oraz wyłoniono zwycięzcę w rywalizacji baców na wytworzenie najsmaczniejszego oscypka.

X Europejskie Targi Produktów Regionalnych - dzień trzeci

W trakcie kolejnego dnia Europejskich Targów Regionalnych nie zabrakło atrakcji kulinarnych. Ważnym punktem było też otwarcie konkursu na najlepszy produkt tegorocznych Targów.

51. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich z nowym partnerem

W dniach 16-24 sierpnia w Zakopanem odbędzie się Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Właśnie poznaliśmy kolejnego partnera 51. edycji tego wyjątkowego wydarzenia.

Nowy kompleks hotelowo-gastronomiczny powstanie w Gdańsku

Airport City - taką nazwę nosi nowoczesna inwestycja powstająca przy lotnisku w Gdańsku. Kompleks opierający się na biurach, będzie pełnił również funkcje gastronomiczne i hotelowe.

Ruszyły rezerwacje na Fine Dining Week

Siódma edycja Fine Dining Week potrwa od 28 sierpnia do 11 września i odbędzie się w jedenastu miastach, w tym premierowo w Szczecinie. Wszyscy zainteresowani mogą dokonywać już rezerwacji na tegoroczny festiwal.

Dwa dni X Europejskich Targów Produktów Regionalnych za nami

11 sierpnia na Górnej Równi Krupowej rozpoczęły się Europejskie Targi Produktów Regionalnych. W trakcie dwóch pierwszych dni wydarzenie, na którym króluje świetne i unikatowe jedzenie, przyciągnęło mnóstwo turystów.

Ostatni dzwonek na składanie oświadczenia w związku z podwyżką cen energii

13 sierpnia mija czas na składanie przez przedsiębiorców oświadczenia odbiorcy końcowego energii elektrycznej. Wszystko z powodu zmian, które wprowadziła tzw. ustawa o cenach prądu.

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje gastronomię

Już niebawem część obowiązków kelnerów czy kucharzy mogą przejąć, powstające właśnie, roboty użytkowe. Rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji zmienią współczesną gastronomię, a wpływ na to będą mieli również Polacy.

Przyznano ostatnią nominację do Kulinarnego Pucharu Polski

10 sierpnia 2019 roku w Ustroniu odbyły się XIV Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny. Zwycięzcami konkursu zostali Kamil Tłuczek i Piotr Kuzdro, ale nominacja do finału tegorocznej edycji KPP została przyznana innej parze.

Poznaliśmy kolejnych jurorów konkursu "Czas na rybę!"

Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna" będąca organizatorem drugiej edycji kulinarnego konkursu "Czas na rybę!" przedstawiła nazwiska kolejnych dwóch jurorów, którzy będą oceniać zmagania kucharzy.

Kolejne spotkanie z cyklu "Szef Sebastian Cichy & Przyjaciele"

16 sierpnia 2019 roku odbędzie się następne spotkanie kulinarne z serii " Szef Sebastian Cichy & Przyjaciele". Gościem specjalnym wydarzenia będzie Andrzej Gołąbek.

Trzecia edycja Szefa dla Młodych Talentów dobiegła końca

Dziewięć miesięcy i dziewięć spotkań edukacyjnych. Kolejna edycja programu Szef dla Młodych Talentów przyciągnęła ponad 1500 uczestników z całej Polski. Czas na jej podsumowanie.

Jak wypłynąć na szerokie wody to tylko z MOWI

Wyobraźcie sobie krystaliczne wody norweskich fiordów z całym ich bogactwem najwyższej jakości łososi. Czemu o tym wspominamy? Bo to właśnie łosoś był bohaterem odbywającego się 12 lipca 2019 roku konkursu Archimagirus - tradycja i nowoczesność.

Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów odbędą się w Polsce

Przedstawiciele 13 państw wezmą udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Młodych Sommelierów, które odbędą się 12 października 2019 roku w Gdańsku. Dzień wcześniej przeprowadzone zostaną eliminacje dla zawodników z Polski.

Gdańsk ogranicza liczbę plastikowych butelek

Stolica województwa pomorskiego to kolejne miasto w Polsce, które decyduje się na walkę z plastikiem. Jedną z inicjatyw mających w tym pomóc jest stawianie zdrojów z wodą pitną.

MAKRO Polska partnerem Europejskich Targów Produktów Regionalnych

Odbywająca się w dniach 11-15 sierpnia 2019 roku dziesiąta edycja Targów organizowanych przez Tatrzańską Agencję Rozwoju, Promocji i Kultury ma nowego partnera. Została nim sieć hurtowni MAKRO Polska.

Spożywamy zbyt dużo soli

Polacy lubią jeść potrawy, które okraszone aromatycznymi przyprawami, potrafią pobudzić nasze zmysły. Niestety, mimo wiedzy o szkodliwości soli, wciąż nie potrafimy jej ograniczyć.

6 sierpnia przypada Światowy Dzień Musztardy

Sos, bez którego większość osób nie wyobraża sobie weekendowego grilla, a kucharze przygotowania wielu potraw - w tym mięsa i wędlin. Musztarda, bo o nią chodzi, obchodzi właśnie swoje święto.

Polskie miasta pod silnym wpływem gastronomii

Rynek gastronomiczny w Polsce przybiera na sile. Branża ta jest jedną z najszybciej rozwijających się kategorii handlowych w naszym kraju. Gastronomia stała się nieodłącznym elementem życia Polaków i zmieniła obraz wielu polskich miast.

Moc sierpniowych smaków

Sierpień kojarzy się z coraz krótszymi dniami i latem, które powoli zaczyna przeradzać się w jesień. Jednak spoglądając na kulinarne propozycje, wcale nie odbiega różnorodnością smaków od innych miesięcy.

Znamy pierwszych jurorów konkursu "Czas na rybę!"

Organizatorzy październikowego wydarzenia powoli odkrywają karty dotyczące nazwisk jurorów. Jednym z nich w konkursie dla Szefów Kuchni będzie Adam Chrząstowski.

2 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara

W Polsce w ciągu roku wypija się prawie 97 litrów piwa na osobę. Ponadto na terenie naszego kraju jest 300 browarów, co daje nam czołowe miejsce na liście producentów piwa w Europie.

Finał Bocused'Or Poland 2019 odbędzie się w Krakowie

21 listopada 2019 roku odbędzie się kolejna polska selekcja konkursu Bocused'Or. Tym razem to Kraków będzie gościł polską i światową gastronomię w ramach projektu Europejska Stolica Kultury Gastronomicznej.

X Europejskie Targi Produktów Regionalnych

W dniach 11-15 sierpnia 2019 roku w Zakopanem odbędzie się dziesiąta edycja Europejskich Targów Produktów Regionalnych. W trakcie ich trwania odbędzie się wiele konkursów, a na uczestników czeka moc atrakcji.

Polski rynek hotelowy jest w fazie boomu

Rynek nieruchomościowy, turystyczny i hotelarski w Polsce w ostatnim czasie zalicza ogromny wzrost. Tylko w 2018 roku liczba noclegów zwiększyła się w naszym kraju o 7 procent.

Połączenie Jet Eat i Takeway.com

Brytyjska platforma do zamawiania posiłków online Jet Eat oraz holenderska firma Takeaway.com zapowiedziały fuzję i stworzenie wspólnej firmy. Jej efektem będzie powstanie, wartego ponad 10 mld euro, dostawcy jedzenia w internecie.

Nowy kulinarny przewodnik po Krakowie

Miasto Kraków wspólnie z Facebookiem wydało przewodnik miejski, w którym krakowskie społeczności kulinarne rekomendują miejsca, gdzie można zjeść oryginalny i tradycyjny obiad, a także wypić świetną kawę.

Pięć sposobów, aby marnować mniej jedzenia w kuchni

Filozofia zero waste oraz less waste walczy z marnowaniem jedzenia i zachęca, aby maksymalnie wykorzystywać posiadane już dobra, ograniczając nabywanie nowych. Jak więc wyeliminować z życia tzw. food waste?

Bakepol "od ziarenka do bochenka"!

BAKEPOL 2019 zapowiada się innowacyjnie i przepysznie - pod znakiem odkrywania nowych smaków. Targi Przemysłu Piekarskiego i Cukierniczego BAKEPOL. Ich siódma edycja odbędzie się w dniach 12-14 września 2019 roku w Krakowie.

Ranking BrandZ 2019 - McDonald's najbardziej wartościową marką fast food

Jak wskazuje ranking najcenniejszych marek świata BrandZ Top 100 za rok 2019 to sieć McDonald's jest obecnie najbardziej wartościową marką fast food na świecie. Brand wart jest 130,4 mld dolarów

Kuchnia wietnamska coraz popularniejsza

Tradycyjne potrawy wietnamskiej kuchni oraz sposób ich spożywania stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków. Nie bez znaczenia jest przy tym fakt, że Wietnam to w ostatnim czasie atrakcyjny kierunek turystyczny.

Siódme Targi Książki Kulinarnej za nami

W dniach 19-21 lipca w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie odbyła się kolejna edycja Targów Książki Kulinarnej Marty Gessler. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia było "Podróżu-JEMY".

Poznaliśmy zwycięzców czwartej edycji konkursu Wyzwania MAKRO Chefa

W kolejnej edycji konkursu organizowanego w ramach programu Szef dla Młodych Talentów zwyciężył Zespół Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Uczniowie reprezentujący tę placówkę wygrali także w plebiscycie na nagrodę publiczności.

Przewodnik po najlepszych piekarniach w Paryżu

Gdzie zjeść idealnie maślanego croissanta albo doskonale chrupiące pain au chocolat, czyli bułeczki z francuskiego ciasta z czekoladą? Dzięki przygotowanemu przez French Touch przewodnikowi poznajemy najlepsze piekarnie w Paryżu.

Nie wszystkie napiwki trafiają do pracowników

Niektóre aplikacje świadczące usługi food delivery w Stanach Zjednoczonych nie działają na korzyść pracowników. Wszystko dlatego, że napiwki są dla nich nie dodatkiem, a uzupełnieniem podstawowego wynagrodzenia.

Polacy chętnie odkrywają nowe smaki

Ponad 80 procent Polaków twierdzi że lubi odkrywać nowe smaki i składniki typowe dla innych kultur czy krajów. Czy to oznacza, że przestajemy być oddani tradycyjnym potrawom?

Milion urządzeń konwekcyjno-parowych: RATIONAL świętuje jubileuszową produkcję

Rational wyprodukował milion urządzeń konwekcyjno-parowych. Zanim milionowe urządzenie trafi do monachijskiego browaru i piwiarni Hofbräuhaus, wyruszy w tournée po całym świecie

W ciągu 10 lat żywność zdrożała o 25 procent

Jeszcze w 2009 roku żywność na rynku polskim była o jedną czwartą tańsza niż dziś. Największy wzrost cen odnotowano w okresie od 2017 do 2019 roku.

Sporo nieprawidłowości wśród pomorskich hoteli

Inspekcja Handlowa skontrolowała 16 obiektów hotelarskich znajdujących się na Pomorzu. Zdecydowana większość prowadzących je przedsiębiorców, w związku z wykrytymi błędami, została ukarana mandatami.

Składniki obowiązkowe na Kulinarny Puchar Polski 2019

Do 19. edycji Kulinarnego Pucharu Polski pozostało już tylko kilka tygodni. Organizatorzy konkursu ogłosili więc składniki obowiązkowe, z którymi będą musieli zmierzyć się zawodnicy.

Poznaliśmy uczestników XIV Mistrzostw Polski w Podawaniu Baraniny

Znamy już zawodników, którzy wezmą udział w kolejnej edycji Mistrzostw Polski w Podawaniu Baraniny. Konkurs nominowany do Kulinarnego Pucharu Polski odbędzie się 10 sierpnia 2019 roku w Ustroniu.

Kiełbasa nie tylko na grilla

Kojarząca się z weekendowymi spotkaniami w gronie najbliższych podczas grillowania. Ponadto będąca nieodłącznym elementem wielu pikników. Kiełbasa, bo o niej mowa, zyskuje coraz więcej zwolenników wśród streetfoodowców.

Europejska turystyka ma się dobrze

Przygotowany przez Europejską Komisję Turystyki raport "Turystyka europejska - tendencje i perspektywy na rok 2019" donosi, iż popyt na turystykę w krajach Starego Kontynentu w ciągu bieżącego roku utrzyma tendencję wzrostową.

Wegetarianizm wiodącym trendem wśród Polaków

Coraz więcej osób decyduje się na odstawienie produktów mięsnych nie tylko ze względów etycznych, ale i zdrowotnych. Efekt? Prawie połowa Polaków ogranicza lub wcale nie je mięsa.

Intensywny rozwój polskiego sektora hotelarskiego

Mimo rosnących kosztów budowlanych, polski sektor hotelarski rozwija się bardzo dobrze. Wzrastający popyt jest widoczny w większości polskich miast - najbardziej w Gdańsku.

IV Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych za nami

Ponad 9 tysięcy gości odwiedziło Ogrody Hortulus podczas IV Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych w Dobrzycy. W trakcie wydarzenia można było m.in. skosztować dań przygotowanych przez szefa kuchni Mariusza Siwaka.

Kropla Délice otrzymała prestiżową nagrodę Superior Taste Award

Ponad 200 najbardziej profesjonalnych ekspertów smaku z ponad 20 krajów świata wysoko oceniło jakość Kropli Délice. Otrzymała ona aż 2 złote gwiazdki w prestiżowym konkursie organizowanym przez International Taste Institute z Brukseli.

Kolejna nominacja do finału Kulinarnego Pucharu Polski przyznana

14 lipca w ramach konkursu Smaki Galicji przyznano ósmą nominację do Kulinarnego Pucharu Polski. Najwyższe noty od jurorów otrzymał zespół w składzie Kamil Tłuczek i Piotr Kuzdro z restauracji Patio w Grand Hotel Boutique w Rzeszowie.

Azjatyckie dania nie takie oczywiste

Kuchnia azjatycka to nie tylko sajgonki, kurczak w cieście czy orientalne zupy. Wielu Europejczyków nie odkryło jeszcze wszystkich - niejednokrotnie zaskakujących - połączeń pochodzących rodem z Azji.

Polacy opracowali rewolucyjny zamiennik plastiku

Polscy naukowcy stworzyli ekologiczne ekosztućce jednorazowego użytku. Rozkładają się one zaledwie po trzech miesiącach i są bardziej wytrzymałe na ciepło niż plastik. Opatentowane "sztućce" niebawem mają być ogólnodostępne.

Le Fouquet ponownie otwarta

Słynna paryska restauracja, którą w marcu zniszczyli uczestnicy protestów "żółtych kamizelek" po raz kolejny została otwarta. Na uroczystą kolację zaproszono najbardziej lojalnych klientów lokalu.

13 lipca obchodzimy Dzień Frytek

Weekend upłynie pod hasłem smukłych i opalonych frytek, którym wiele osób nie potrafi się im oprzeć. Wszystko dlatego, że sobota to dzień, ich święta.

Z czym Polakom kojarzą się lody?

O tym, że lody w okresie letnim są jednym z bardziej pożądanych na rynku produktów, nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Tym bardziej osób, którym lody kojarzą się z poprawą humoru, a tych w Polsce jest najwięcej.

Internet ważniejszy niż cena - jak Polacy wybierają nocleg?

Na krajowe wyjazdy wydajemy coraz więcej, a już co piąta osoba decyduje się na nocleg w hotelu. Mimo to niektóre hotelowe zwyczaje wciąż są dla nas obce. Portal Triverna.pl sprawdził, jak Polacy podróżują po Polsce.

"Hotel bez plastiku" to nowa kampania IGHP

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego rozpoczęła w lipcu kampanię edukacyjną skierowaną do branży hotelarskiej w Polsce na temat sposobów redukcji plastiku w hotelach.

85 procent Polaków decyduje się na gotowe dania

Rynek dań gotowych w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie. Już niemal każdy z nas sięga po dania instant w kubeczkach. Na taki wynik wpływ ma także różnorodność wyboru tego typu posiłków.

Państwom europejskim brakuje ryb

Ponad połowa rocznego zapotrzebowania Europejczyków na ryby i owoce morza pochodzi z importu. Wszystko dlatego, że konsumujemy pochodzące z Europy ryby zaledwie w pół roku. Polacy swoje zasoby na 2019 rok wyczerpią w połowie lipca.

Trzykrotnie niższa cena za niesprzedany posiłek? Od teraz to możliwe

Idea zero waste staje się coraz bardziej popularna. Jej rozpowszechnianiu wśród restauracji i hoteli ma służyć aplikacja Too Good To Go, która pozwoli kupować niesprzedane jedzenie nawet za jedną trzecią ceny.

Bar Roku i mnóstwo gości na World Class Cocktail Festival

15 miast, 95 starannie wyselekcjonowanych barów, ponad 15 000 gości - za nami druga edycja World Class Cocktail Festival. Drugie pod względem wielkości w Europie święto kultury koktajlowej trwało od 5 do 16 czerwca.

Nowy konkurs dla profesjonalnych piekarzy i amatorów

"Master Baker 2019 - Bakepol" to nowy konkurs przeznaczony dla zawodowych piekarzy oraz amatorów. Głównym zadaniem uczestników będzie upieczenie najbardziej powszechnego wypieku - chleba.

Szarpana wieprzowina podbija rynek street food

Rwana lub szarpana wieprzowina to danie, ale też sposób powolnego gotowania mięsa. Od pewnego czasu stała się na tyle popularna i lubiana, że wykorzystywana jest niemal do każdej potrawy.

Poznaliśmy finalistów The Best Chef Awards 2019

The Best Chef Awards ogłosił finalistów listy Top 100 2019. Jedynym Polakiem, który znalazł się wśród najlepszych szefów kuchni jest Wojciech Modest Amaro. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 24 września podczas uroczystej gali w Barcelonie.

Pre-opening Party w Stacji Food Hall

1 lipca we Wrzeszczu oficjalnie otwarte zostało najbardziej wyczekiwane miejsce na mapie gastronomicznej Pomorza. To największy food hall w Trójmieście.

Weekend należał do czekolady

Światowy Dzień Czekolady, przypadający co roku 7 lipca, tym razem wypadł w niedzielę. Dla wielu kawiarni była to idealna okazja, by w swoim lokalu, ogłosić weekend upływający pod hasłem czekoladowego smaku.

Nietypowe miejsce ulubioną "kawiarnią" Polaków

Polacy uwielbiają kawę. Najwięcej piją jej w domu. Jednak miejsce, w którym spożywają jej najwięcej po opuszczeniu swojego mieszkania może zaskakiwać.

Uber Eats otwiera się na współpracę z nowymi restauracjami

Największa na świecie aplikacja do dostarczania posiłków, jeszcze bardziej otwiera się na współpracę, włączając do usługi własnych dostawców restauracji (ang. BringYourOwn Courier).

Caritas otrzymał samochód na potrzeby swojej działalności

Selgros Cash&Carry kontynuuje wieloletnią współpracę z Caritas Poznań. Firma przekazała samochód, dzięki któremu możliwe będzie usprawnienie dostaw żywności do jadłodajni i placówek żywieniowych.

Jak wypoczywać odpowiedzialnie, dbając o naturę?

Nosalowy Dwór Resort & SPA stawia na ekologię. Jako marka chce być kojarzony z filozofią zero waste i ochroną przyrody. Już na "dzień dobry" prosi gości o rozważne korzystanie z prądu i wody.

Znamy kolejnych finalistów Kulinarnego Pucharu Polski

1 lipca odbył się siódmy z konkursów nominowanych do Kulinarnego Pucharu Polski - Ogólnopolski Konkurs Kulinarny "Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś". Jego zwycięzcami zostali Emil Klimas i Dominik Świątecki.

Ruszyły zgłoszenia do WorldSkills Poland

Konkurs kulinarny WorldSkills Poland odbędzie się 30 września. Jednak już teraz można się do niego zgłaszać. Zwycięzca konkursu będzie reprezentował Polskę podczas EuroSkills 2020.

Biznes mikser SSP z restauratorami

Warto przełamać i zmienić tradycyjny wizerunek sommeliera w Polsce - uważają restauratorzy, którzy brali udział w biznes mikser lunchu zorganizowanym w Warszawie przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich.

Kongres Szefów Kuchni 2019 z wyjątkową akcją w tle

Nie ma restauracji bez szefa kuchni. Nie ma dobrej restauracji bez dobrego szefa kuchni. Dlatego tegorocznej edycji kongresu towarzyszy akcja #supermocszefa mająca na celu podkreślenie wyjątkowego charakteru tego zawodu.

Co piąty Polak wyda ponad 9 tys. zł na urlop

Wakacyjne podróże to przede wszystkim koszty, które urlopowicze muszą ponieść za wyżywienie czy nocleg w hotelu. Latem 2019 roku - na wypoczynek - niemal połowa Polaków planuje wydać ponad 4 tys. zł.

Startuje nowy cykl otwartych kolacji degustacyjnych

Już 12 lipca w Restauracji Opolanka rozpocznie się cykl "Kulinarne Wariacje w sieci opolskich smaków" promujący produkty lokalnych dostawców funkcjonujących na terenie Opolszczyzny.

Kulinarne smaki Warszawy, Krakowa i Zakopanego

W ramach programu Polskie Skarby Kulinarne w wybranych lokalach w Warszawie, Krakowie i Zakopanem mieszkańcy i turyści będą mogli rozsmakować się w tradycji i poznać polską historię od kuchni.

Zbliża się siódma edycja Targów Książki Kulinarnej

Kiedy podróżuję jem, kiedy jem podróżuję - Marta Gessler nie wyobraża sobie rozdzielenia tych dwóch dziedzin, stąd hasło 7. Targów Książki Kulinarnej to PODRÓŻU-JEMY. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Sztuki Współczesnej U-jazdowski w dniach 19-21 lipca.

Innowacja w gastronomii: biznes czy prowokacja?

24 czerwca we Wrocławiu FOR Solutions zaserwowała nam dzień pełen branżowej wiedzy. Praktyczne umiejętności czy dzielenie się własnymi doświadczeniami - tak m.in. można podsumować wrocławską edycję konferencji gastronomicznej MADE FOR Restaurant.

IV Festiwal Truskawek Kaszubskich już niebawem

30 czerwca w Chmielnie odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Truskawek Kaszubskich. W programie wydarzenia znalazły się m.in. pokazy kulinarne oraz bicie rekordu Polski w przygotowaniu największej porcji konfitury truskawkowej.

Jak i gdzie jadają pracownicy biurowi?

Praca w biurze to często osiem godzin, podczas których trudno wygospodarować sobie czas na choćby jeden porządny posiłek. Jeśli jednak znajdzie się czas na przerwę, warto zjeść poza miejscem pracy.

Otwarto pierwszą w Polsce kawiarnię bez opakowań jednorazowych

Warszawa co chwilę wzbogaca się o nowe miejsca na swojej mapie gastronomicznej. Otwarta niedawno kawiarnia jest jednak wyjątkowa.

Znamy najlepszą restaurację na świecie według The World's Best Restaurants

25 czerwca 2019 roku ogłoszono listę 50 najlepszych restauracji funkcjonujących na całym świecie. Pierwsze miejsce w rankingu zajęła restauracja Mirazur z Menton we Francji.

Jakie lody wiodą prym na polskim rynku?

Lody w Polsce to cały czas rozwijająca się kategoria produktów. Na rynku można spotkać coraz to nowsze odmiany tych specjałów. Z badań wynika jednak, że Polacy są tradycjonalistami.

Ponad 70 procent Polaków spędzi wakacje w kraju

Rozpoczęte - długo wyczekiwane zwłaszcza przez dzieci - wakacje to czas wypoczynku, a co za tym idzie wyjazdów. Zdecydowana większość polskich rodzin w tym roku zdecyduje się na spędzenie wolnych dni w kraju.

Czterech Polaków w półfinale S.Pellegrino Young Chef 2020

W pierwszym etapie międzynarodowego konkursu wyłoniono 135 szefów kuchni, którzy niebawem będą rywalizować w półfinałach regionalnych. Polska stanie w szranki m.in. z Niemcami i Węgrami. Z 10 wyłonionych z tego regionu półfinalistów, 4 to Polacy.

Trend zero waste opanowuje greckie hotele

Grecja jako jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych decyduje się na walkę z marnowaniem żywności. Niektóre z tamtejszych hoteli przyłączyły się do akcji "Kuchnia hotelowa: Żywność ma wartość".

Jakie wina Polacy wybierają najchętniej?

Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej opublikował dane dotyczące importu win do Polski. Wynika z niego, że Polacy sięgają po bardzo zróżnicowane rodzaje tego trunku.

Kto najchętniej zamawia jedzenie przez internet?

Zdecydowanie częściej niż mężczyźni na zamawianie potraw w sieci decydują się kobiety. Wynika to przede wszystkim z tego, że wciąż to one są głównymi decydentami w kwestii jedzenia. W sukurs przychodzi im technologia.

Międzynarodowy Dzień Sushi. Ile trzeba za nie zapłacić?

18 czerwca swoje święto ma uwielbiane przez wielu Polaków sushi. Z danych wynika, że częściej zamawiają je mężczyźni. Natomiast za rolkę tej japońskiej potrawy wcale nie trzeba zapłacić tak dużo.

Spotkania z SelfCookingCenter - znamy termin i temat przewodni kolejnej edycji

Po raz trzeci do Zamku Topacz pod Wrocławiem zawitają obiecujący kucharze z całej Polski, by walczyć o zwycięstwo w konkursie dla młodych kulinarnych talentów. Zadaniem dwuosobowych zespołów będzie przygotowanie autorskich potraw w myśl zasady food waste.

Azjatyckie potrawy podbijają polski rynek

Polacy zakochali się w azjatyckiej kuchni. Efekt - coraz więcej lokali gastronomicznych oferuje w swoich kartach dań potrawy pochodzące właśnie z dalekiej Azji. Co lubimy najbardziej?

Głąbik krakowski nowym kulinarnym symbolem Krakowa

Czy uda się znaleźć następcę obwarzanka - kulinarnego symbolu Krakowa? Głąbik krakowski - warzywo, o którym dziś mało kto pamięta, a które dawniej stanowiło nieodłączny element kuchni krakowskiej, być może już niebawem na nowo powróci do łask.

Rynek lodów oblegany przez nowych producentów

Lody zamiast chłodzić, powodują rozgrzanie... rynku ich producentów. Pojawiło się bowiem na nim w tym sezonie zbyt wielu nowych graczy. Może to mieć niekorzystny wpływ na produkcję lodów.

Branża piwowarska w Polsce przechodzi rewolucję

80-procentowy wzrost segmentu piw bezalkoholowych zanotowany został w ubiegłym roku. To najwyższa dynamika na całym europejskim rynku

Kto zawalczy o nominację do KPP podczas konkursu Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś?

Zbliża się kolejny konkurs nominowany do Kulinarnego Pucharu Polski. Będzie to Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś, która odbędzie się 1 lipca w hotelu BoniFaCio Spa & Sport Resort

Ruszyły zgłoszenia do konkursu na najlepszą potrawę z karpia

"Czas na rybę", konkurs na najlepszą potrawę z karpia organizowany jest na Zamku w Niemodlinie w dn. 6 października 2019 r. Organizatorzy zapraszają Szefów Kuchni z całej Polski. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 sierpnia 2019 r

Innowacje - prowokacje podczas MADE FOR Restaurant Wrocław 2019

Zero waste, vege, lokalność - to trendy, które zaprezentują na talerzach znakomici szefowie kuchni, na co dzień gotujący w większości we wrocławskich lokalach podczas zaplanowanego na 24. czerwca Business Party z okazji konferencji MADE FOR Restaurant

XIV Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny

10 sierpnia 2019 (sobota) w Ustroniu odbędą się XIV Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny, konkurs nominowany do Kulinarnego Pucharu Polski

Ponad 20 mln Polaków zamierza wyjechać w tym roku na wakacje

W tym roku na wakacje zamierza wyjechać ponad 20 mln Polaków (to wzrost aż o 2 mln w porównaniu do roku ubiegłego)

Zwycięzcy Wielkopolskiego Kucharza Roku

W ostatni piątek odbyła się VI edycja Wielkopolskiego Kucharza Roku - Konkursu im. Rafała Jelewskiego, który nominowany jest do Kulinarnego Pucharu Polski. Wydarzenia odbyło się w przepięknym obiekcie - Ostoja Chobienice.

Lista zakwalifikowanych do preeliminacji Bocuse d'Or Poland 2019

Po weryfikacji wniosków pod względem formalnym oraz receptur, Komitet Wykonawczy pod przewodnictwem Adama Chrząstowskiego Prezydenta Akademii Bocuse d'Or Poland, wytypował 8 szefów kuchni do PREELIMINACJI konkursu Bocuse d'Or Poland 2019

Przedostatni konkurs nominowany do KPP - Smaki Galicji 2019

14 lipca br w Gorajcu (gmina Cieszanów) odbędzie sie przedostatni już konkurs nominowany do Kulinarnego Pucharu Polski - Smaki Galicji

Mikser Kulinarny w Olsztynie

Za nami ostatnie wyjazdowe spotkanie edukacyjne w ramach trzeciej edycji programu Szef dla Młodych Talentów. W Mikserze Kulinarnym wzięło udział 150 młodych adeptów sztuki kulinarnej z Olsztyna i okolic

Prace nad projektem dotyczącym stawek VAT wstrzymane

Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że prace nad projektem przewidującym nową matrycę VAT nie są na razie kontynuowane. Zmiany w stawkach dotyczyć miały m.in. napojów owocowych.

Znamy finalistów 12. edycji Wine&Food Noble Night

Future starts now! Rusza kolejna edycja prestiżowego konkursu Wine&Food Noble Night. Poznaliśmy listę zakwalifikowanych do niego zespołów kulinarnych z całego kraju.

Wyjątkowa kolacja w szczytnym celu

13 czerwca 2019 roku w Restauracji Szlacheckiej w Pałacu Mortęgi odbędzie się Koncert Dobroczynny na rzecz Domu Dziecka w Szymonowie. Integralną częścią wydarzenia będzie autorska kolacja przygotowana przez wybitnych szefów kuchni.

Polak wydaje rocznie ponad 50 zł na lody

Wraz z początkiem czerwca do Polski zawitały upały. To idealny czas dla producentów lodów, by zwiększyć ich sprzedaż. W przypadku Polaków jest ona na bardzo wysokim poziomie - także dzięki kanałowi HoReCa.

Śląsk ogranicza, by w efekcie całkowicie wyeliminować plastik

Urząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ma na celu ograniczenie używania materiałów z tworzyw sztucznych. W rezultacie Urząd chce doprowadzić do całkowitej rezygnacji z korzystania z podobnych produktów.

Znamy zwycięzców Konkursu Kuchni Myśliwskiej

1 czerwca 2019 roku na terenie Kompleksu Dworzysko w Szczawnie-Zdroju odbył się Konkurs Kuchni Myśliwskiej. Kto okazał się najlepszy w tym jednym z najważniejszych wydarzeń kulinarnych Dolnego Śląska?

Fast foody jednak z 5-procentową stawką VAT?

W 2016 roku Ministerstwo Finansów zdecydowało się podnieść podatek z 5 do 8 procent na produkty typu fast food. Decyzja ta rozpętała wojnę między fiskusem a przedsiębiorcami. Teraz zapadł pierwszy wyrok, który może być ratunkiem dla branży.

Dzień Dziecka w restauracjach

Na początek czerwca czekają wszystkie dzieci. To właśnie pierwszego dnia tego miesiąca przypada ich święto. Mogą je spędzić bawiąc się i miło spędzając czas w restauracjach w całej Polsce.

Szampańskie urodziny "Białego Królika"

24 maja gdyńska restauracja Biały Królik świętowała swoje czwarte urodziny. Z tej okazji zorganizowała uroczystą kolację połączoną z degustacją szampana oraz wernisażem

Letnie nawodnienie

Latem mimo pięknej pogody, warto sobie uświadomić, że wraz z temperaturą rośnie także nasze zapotrzebowanie na płyny. Jak zapobiec odwodnieniu? Oczywiście pijąc wodę! Tylko jak wybrać tę, która najbardziej przypadnie nam do gustu?

Warszawa wprowadza zakaz używania przedmiotów z plastiku

Prezydent Warszawy wprowadził w stołecznym ratuszu, urzędach dzielnicowych i wszystkich jednostkach organizacyjnych miasta zakaz stosowania plastikowych jednorazówek. Dotyczy on również dostawców.

Otwarto nowe lokale sieci Makarun

Największa franczyzowa sieć spaghetterii w Polsce uruchomiła w maju 2019 roku trzy nowe lokale. Tym samym na mapie naszego kraju jest już 27 pomarańczowych punktów w 16 miastach.

Spadek średniej ceny noclegów w kwietniu

W porównaniu do czwartego miesiąca 2018 roku, w kwietniu bieżącego roku, średnia cena pokojonocy wyniosła nieco ponad 253 zł.

Zbliża się druga w tym roku edycja MADE FOR Restaurant

24 czerwca 2019 roku odbędzie się kolejna edycja konferencji MADE FOR Restaurant. Temat główny spotkania to "Innowacja w gastronomii: biznes czy prowokacja?". Gościem specjalnym konferencji będzie Isabella Poti - włoska szefowa kuchni.

Światowy Dzień Hamburgera

Kupimy go nie tylko w barach typu fast-food, ale również w food truckach i eleganckich restauracjach. Hamburger stał się elementarną propozycją w kartach dań wielu lokali. Doczekał się też swojego święta.

Znamy Mistrza Polski Sommelierów 2019

Mistrzostwa Polski Sommelierów to prestiżowy konkurs certyfikowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sommelierów (ASI). W tym roku najlepszy okazał się pracujący w londyńskiej restauracji Maciej Łyko.

Druga edycja konkursu "Wino na medal" za nami

Czerwone wina z Włoch i Kalifornii triumfowały w drugiej edycji konkursu "Wino na medal". Wśród win wyróżnionych złotymi medalami znalazło się także jedno wino z Izraela. Łącznie na konkurs wpłynęło ponad 170 próbek.

Stoliczku, nakryj się..., czyli druga odsłona DineART

W zeszłym roku firma Dajar HoReCa oraz marka Ambition podczas pierwszej edycji wydarzenia DineART pokazała jak ważną rolę w kulinarnych doznaniach odgrywa m.in. aranżacja stołu. Ten rok przyniósł nową, ale nie ostatnią, odsłonę tego wydarzenia.

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Pomorza, ale najpierw...

Wielki pre-opening w Stacji Food Hall, czyli czas na tasting. Wszystko, dlatego że największy food hall w Trójmieście już niebawem otworzy się w gdańskim Wrzeszczu.

Turystyka kulinarna rozwija się w szybkim tempie

Kim jest współczesny turysta kulinarny? Jakie są jego potrzeby? Jak budować jego świadomość i wiedzę? Na te pytania odpowiadali eksperci podczas, odbywającej się po raz czwarty, konferencji "Międzykulturowa Turystyka Kulinarna Pokoleń".

25 maja Światowym Dniem Mleka

Mleko - produkt, bez którego wielu nie wyobraża sobie życia, nieodłączny element wielu potraw i jeszcze większej liczby deserów opanowujących latem rynek - obchodzi swoje święto.

Czwarte miejsce Polaka w konkursie kulinarnym w Berlinie

17 maja 2019 roku odbył się Międzynarodowy Konkurs Kulinarny Szkół Gastronomicznych w Berlinie. Tuż za podium znalazł się Arkadiusz Woźniak.

World Class Cocktail Festival już niebawem

Od 5 do 16 czerwca 2019 roku odbędzie się Drugi Festiwal Kultury Koktajlowej. Ubiegłoroczny, premierowy World Class Cocktail Festival zanotował aż 8 tysięcy gości. Jak będzie w tym roku?

Poznaliśmy uczestników Konkursu Kuchni Myśliwskiej

1 czerwca 2019 roku na terenie Kompleksu Dworzysko w Szczawnie-Zdroju odbędzie się Konkurs Kuchni Myśliwskiej. Znamy już drużyny, które zakwalifikowały się do tego jednego z najważniejszych wydarzeń kulinarnych Dolnego Śląska.

24 maja obchodzimy Dzień Ślimaka

Swoje święto mają przeróżne produkty. Począwszy od mleka i czekolady, a skończywszy na piwie czy winie. 24 maja to dzień, w którym świętuje, coraz bardziej popularny w restauracjach, ślimak.

Restauracje popularnego szefa kuchni zagrożone upadłością

Sieć restauracji znanego m.in. z telewizji kucharza Jamiego Olivera zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Z utratą pracy musi się liczyć nawet ponad tysiąc pracowników.

Wycieczki szkolne nie będą mogły odwiedzać sieci fast food?

Minister Zdrowia zwrócił się w piśmie do Ministerstwa Edukacji Narodowej z chęcią zakazania dzieciom biorącym udział w wycieczkach szkolnych odwiedzin lokali serwujących jedzenie typu fast food.

Coraz więcej firm cateringowych w mniejszych miejscowościach

Catering zyskuje na popularności. Kiedyś kojarzony tylko z dużymi miastami, teraz dostępny także w zdecydowanie mniej licznych lokalizacjach. Wszystko dzięki modzie na dietę pudełkową.

Gorący rynek lodów

Niewiele jest osób, które słysząc hasło "lody" odwraca głowę i mówi stanowcze "nie". Doskonale orzeźwiające, poprawiające humor, a w dodatku dostępne w wielu wersjach. Gdy jest cieplej, rynek lodów rozgrzewa się do czerwoności.

Menu lokali gastronomicznych opanują warzywa

Trend spożywania dużej ilości warzyw jest ciągle aktualny. Ludzie chcą być fit oraz eko. Za gośćmi, którzy w kartach dań lokali szukają zdrowej żywności, powinni podążać także restauratorzy.

Utrudnienia dla nadmorskich restauratorów i turystów

Od czerwca do września na plażach polskiego wybrzeża prowadzone będą prace, polegające na budowie plaż poprzez refulację. Oznacza to problem m.in. dla restauracji zlokalizowanych nad Bałtykiem.

Polacy gremialnie odwiedzają restauracje

W 2018 roku restauracje odwiedziło najwięcej Polaków od dekady. Średnie wydatki przeznaczane na zamówienia przekroczyły 100 złotych na osobę. Taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy.

Młodzi zamawiają jedzenie głównie przez internet

Dynamika wzrostu rynku zamówień online jest bardzo wysoka i wynosi niemal 50 procent w stosunku rocznym. Spora w tym zasługa osób w wieku od 15 do 34 lat.

Pada deszcz? Urlop będzie darmowy

Wydział ds. turystyki na włoskiej wyspie Elba uruchamia nowa inicjatywę dla turystów. Do akcji, w której za bezdeszczowe spędzenie wakacji nie będzie trzeba płacić, przyłączyło się wielu miejscowych hotelarzy.

Coraz lepsza jakość polskiej żywności

Krajowi konsumenci w ostatnim czasie chętniej sięgają po polskie produkty. Ma to swoje odbicie w branży gastronomicznej. Zwiększa się liczba restauratorów decydujących się na miejscową żywność.

Na majówkę wyjechało więcej Polaków niż rok temu

Trend wyjazdów w długie weekendy cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku ponad jedna trzecia Polaków zdecydowała się na turystyczną majówkę.

Pierwsza kolacja z cyklu "Chefs For Change" za nami

W Gdyni odbyła się pierwsza z trzech charytatywnych wegańskich kolacji fine diningowych. Wydarzenie było częścią kampanii RoślinnieJemy, a całkowity dochód zostanie przeznaczony na działalność stowarzyszenia walczącego o prawa zwierząt hodowlanych.

Ukraińska sieć gastronomiczna wkracza do Polski

Pesto Cafe postanowiło rozszerzyć swoja działalność o kolejne państwo - Polskę. Lokal ukraińskiej sieci restauracji swoją siedzibę będzie miał w jednej z warszawskich galerii.

Paweł Mieszała wśród jurorów Kulinarnego Pucharu Polski 2019

Jeden z najbardziej cenionych cukierników na polskiej arenie gastronomicznej zasiądzie za stołem sędziowskim Kulinarnego Pucharu Polski i będzie oceniał zawodników biorących udział w konkursie.

Czwarta edycja Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 13-14 lipca w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. Czwarta edycja wydarzenia przebiegać będzie pod hasłem "Kwiaty w smaku lila-róż".

Zmiany interpretacji podatkowych problemem branży gastronomicznej

Problem dla przedsiębiorców reprezentujących branżę gastronomiczną stanowią zmiany związane z rozumieniem przepisów dotyczących VAT. Chodzi o interpretację wydaną przez Ministra Finansów w 2016 roku.

Ruszyły zgłoszenia do Bocuse d'Or Poland 2019

Przygotowania do krajowych eliminacji Bocuse d'Or Poland 2019 ruszyły pełną parą. Komitet Organizacyjny zdecydował o przeprowadzeniu preeliminacji, które wyłonią maksymalnie 6 kandydatów, mogących wystartować w finale eliminacji.

Wyjątkowa kolacja w polsko-bałkańskim stylu

W czwartek 9 maja w poznańskiej restauracji Nifty No. 20 zderzyliśmy się z prawdziwą eksplozją smaków polsko-bałkańskich. Wszystko za sprawą Poznańskich Kucharzy Razem i gospodarza tego wieczoru - Sergiusza Hieronimczaka.

Polscy kucharze w Malezji i Brunei

Mariusz Olechno i Marcin Budynek prezentowali tatarską kuchnię z Podlasia w Malezji oraz Sułtanacie Brunei. Oprócz tego szkolili studentów z Brunei i gotowali dla przedstawicieli miejscowych władz, dyplomatów czy Polonii.

Polska coraz popularniejszym kierunkiem urlopowym

W 2019 roku Polacy wykazują zdecydowanie większe zainteresowanie spędzeniem urlopu we własnym kraju niż rok temu. Rośnie także zainteresowanie naszym krajem wśród zagranicznych turystów.

"Eko" wina jednym z głównych trendów branży winiarskiej

Wina organiczne to obecnie jeden ze światowych trendów. Związane jest to z rosnącą świadomością konsumentów, którzy coraz chętniej sięgają po wina "eko".

Gastronomia brylowała podczas akcji "Poznań za pół ceny"

Lokale gastronomiczne cieszyły się największym zainteresowaniem podczas akcji "Poznań za pół ceny". Nie zabrakło także korzystnych zniżek oferowanych przez poznańskie hotele.

Coraz szerszy asortyment produktów ekologicznych

Sieć hurtowni MAKRO Polska wprowadziła do sprzedaży nowe produkty marki Rioba - herbaty i syropy pochodzące z rolnictwa ekologicznego. Mają mieć one zastosowanie w lokalach gastronomicznych.

Kawę w lokalu można pić we własnym kubku

Zdaniem Ministerstwa Zdrowia i Środowiska klienci obiektów gastronomicznych mają prawo korzystać z własnego naczynia wielokrotnego użytku przy zakupie napojów.

Hotele droższe niż rok temu

Średnia cena pokojonocy w marcu 2019 roku wynosiła nieco ponad 250 złotych. Oznacza to, że była wyższa niż w analogicznym miesiącu w roku ubiegłym o niespełna 4,5 procent.

Zbliża się wiosenna edycja Veganmanii

12 maja 2019 roku w Warszawie odbędzie się największy festiwal wegański w Polsce - Veganmania. Podczas wydarzenia będzie można spróbować między innymi kultowych roślinnych dań.

Food on sticks zyskuje na popularności

Choć w Polsce nie brakuje miłośników tradycyjnej kuchni, coraz więcej osób decyduje się na nowe trendy gastronomiczne. Jednym z nich jest jedzenie na patykach.

Testy automatycznych kelnerów

We Włoszech, w jednej z tamtejszych restauracji, trwają testy dwóch kelnerów-robotów, którzy regularną obsługę gości rozpoczną 8 maja 2019 roku.

Mistrzostwa Polski Sommelierów 2019

Najlepsi sommelierzy po raz 19. wystartują w Mistrzostwach Polski Sommelierów. Konkurs odbędzie się 25 maja w salach Hotelu Regent w Warszawie. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Sommelierów Polskich.

Ruszyło Krakowskie Menu Stołeczne

Europejska Stolica Kultury Gastronomicznej w 2019 roku zaprasza na Krakowskie Menu Stołeczne. Od początku maja w wybranych krakowskich restauracjach można spróbować dań inspirowanych historią miasta oraz lokalnymi produktami.

Majówkowy zawrót głowy

Długi majowy weekend to czas, w którym większość Polaków bierze urlop i zaczyna grillować. Nie wszyscy mają jednak wolne. Początek maja to okres wyzwań dla restauratorów i szefów kuchni.

Coraz chętniej wybieramy lody nietradycyjne

Im cieplej, tym dla kawiarni wyzwań więcej. Wraz ze wzrostem temperatury Polacy decydują się na coś chłodnego, orzeźwiającego. W naszym kraju rośnie popularność lodów nietradycyjnych.

Szykuje się rekordowy sezon letni w branży HoReCa

Restauratorzy i hotelarze przygotowują się na wyjątkowo korzystne dla nich lato. Ponad połowa liczy, że w okresie wakacyjno-urlopowym zaliczy wzrost obrotów.

Sebastian Cichy gotuje z przyjaciółmi

1 maja odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie kulinarne z cyklu "Szef Sebastian Cichy & Przyjaciele". Gościem specjalnym będzie znany z telewizji kucharz i dziennikarz kulinarny.

5. Międzynarodowy Festiwal Kuchni Dworskiej za nami

27 kwietnia 2019 w Rzeszowie odbył się, nominowany do Kulinarnego Pucharu Polski, Międzynarodowy Festiwal Kuchni Dworskiej. Konkurs miał zaskakujący finał.

Nowoczesne technologie ratunkiem dla branży hotelowej

Oczekiwania gości hotelowych i brak pracowników napędzają rozwój nowoczesnych technologii w hotelarstwie. Chcąc poradzić sobie z niedoborem kadr, hotelarze wdrażają nowe rozwiązania, mające pomóc także gościom.

Wyniki XVI Pomorskich Potyczek Kulinarnych

26 kwietnia 2019 roku w Jastrzębiej Górze odbyła się 16. edycja Pomorskich Potyczek Kulinarnych. Podczas uroczystej Gali poznaliśmy zwycięzcę konkursu.

Restauracja, w której mężczyźni płacili więcej, kończy działalność

W lokalu "Handsome Her" prowadzonym przez feministki, mężczyźni płacili za wszystkie propozycje w karcie dań niemal 20 procent drożej niż kobiety. W wyniku krytyki jaka spadła na lokal, postanowiono go zamknąć.

Kwietniowy Mikser Kulinarny

W spotkaniu edukacyjnym w ramach kolejnej edycji programu Szef dla Młodych Talentów udział wzięło ponad 100 uczniów szkół gastronomicznych z całej Polski. W roli głównej wystąpiła... czekolada.

Dworzyskowy Konkurs Kuchni Myśliwskiej

1 czerwca 2019 roku na terenie Kompleksu Dworzysko w Szczawnie-Zdroju odbędzie się Konkurs Kuchni Myśliwskiej. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulinarnych Dolnego Śląska

Kongres Szefów Kuchni 2019

9 października 2019 w Warszawie odbędzie się największe spotkanie szefów kuchni. Kongres Szefów Kuchni służy między innymi wymianie doświadczeń pomiędzy najlepszymi z najlepszych.

Nowe unijne przepisy wyzwaniem dla restauratorów

Od 2021 roku w życie wejdą przepisy regulujące używanie produktów z plastiku oraz korzystanie z jednorazowych opakowań. Zakaz użycia między innymi plastikowych słomek czy sztućców to wyzwanie dla branży gastronomicznej.

Poznaliśmy jurorów XVI Pomorskich Potyczek Kulinarnych

Znamy już skład Jury, które 26 kwietnia będzie oceniać zawodników biorących udział w 16. edycji Pomorskich Potyczek Kulinarnych.

Wyjątkowy hotel-ziemniak powstał w USA

6-tonowy ziemniak z okazji Dnia Ziemi został przerobiony na apartament do wynajęcia. Big Idaho Potato Hotel znajduje się niedaleko Boise w Stanach Zjednoczonych, a za spędzenie w nim nocy trzeba zapłacić 200 dolarów.

24 kwietnia Europejskim Dniem Śniadania

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Dostarcza bowiem naszym organizmom energii niezbędnej na jego przetrwanie. W Europejski Dzień Śniadania warto zastanowić się nad tym, co należy zjeść każdego ranka.

Turyści coraz chętniej odwiedzają podkarpackie winnice

Niemal 70 procent gospodarstw winiarskich znajdujących się na Podkarpaciu przyjmuje turystów. Natomiast w połowie z nich sprzedaje się coraz lepsze wina.

Restauracja Merliniego na Show Rum Warsaw 2019

Przed nami pierwsza odsłona festiwalu Show Rum Warsaw. Za jego koncept kulinarny odpowiadać będzie Restauracja Merliniego.

Festiwal Lubuskich Smaków 2019

Siódma edycja kulinarnego konkursu "Lubuskie Smaki" odbędzie się 6 czerwca 2019 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Tematem tegorocznej rywalizacji będą jajka i nowalijki.

Kawa bez cukru i mleka, czyli kawa idealna?

Wielu nie wyobraża sobie kawy bez odrobiny cukru czy mleka. Istnieją jednak kawiarnie - także w Polsce, które uznają, że dodawanie takich produktów do kawy to swoiste barbarzyństwo.

Polscy jurorzy w międzynarodowym konkursie

Do 30 kwietnia można zgłaszać swoją kandydaturę do nowej edycji konkursu S.Pellegrino Young Chef. Kandydatów wspierać będą uznani szefowie kuchni. W prestiżowym gronie jurorów znaleźli się także Iwona Niemczewska i Marcin Popielarz.

Czego nie może zabraknąć w wielkanocnym menu?

Wielkanoc to czas spotkań z rodziną, nierzadko odbytych przy restauracyjnym stole. Polacy lubią innowacyjne pomysły, lecz w zdecydowanej większości pozostają wierni tradycji.

Konkurs kulinarny "Kuchnia Dworska Myśliwska 2019"

Profesjonalny konkurs "Kuchnia Dworska Myśliwska" jest częścią 5. Międzynarodowego Festiwalu Kuchni Dworskiej. Ponadto jest nominowany do Kulinarnego Pucharu Polski 2019.

Wrzuć plastikową butelkę, odbierz gotówkę

W Krakowie stanął pierwszy w Polsce automat, do którego po wrzuceniu plastikowej butelki można odebrać gotówkę. Czy to początek zmian z korzyścią dla środowiska?

Bałkańscy i Poznańscy Kucharze Razem

Wyjątkowa kolacja poświęconą kuchni bałkańskiej odbędzie się 9 maja w Poznaniu. Bałkańscy oraz poznańscy szefowie kuchni przygotują bowiem wspólnie 7-daniową kolację degustacyjną.

Czym zaskoczyć gości restauracji w Wielki Tydzień?

Nadchodzącą Wielkanoc poprzedza Wielki Tydzień, w trakcie którego zgodnie z tradycją nie powinniśmy spożywać mięsa. To szansa na ciekawe propozycje w restauracyjnym menu.

Jak wypadła czwarta edycja Mazury HoReCa?

Prestiżowe konkursy kulinarne, znani szefowie kuchni w strefie pokazów, profesjonalni kupujący z całej Polski i najlepsi dostawcy: liderzy w branży, specjalistyczne szkolenia gastronomiczne - tak pokrótce można scharakteryzować IV edycję Mazury HoReCa

Polacy z coraz wyższymi oczekiwaniami dotyczącymi warunków wypoczynku

W ubiegłym roku największym powodzeniem cieszyły się hotele o wysokim standardzie, a ponad 3/4 zdecydowało się na opcję all inclusive - wynika z raportu Polskiej Izby Turystyki

Za nami siódma już odsłona Kolacji Mistrzów

Już po raz siódmy w Dworzysku w Szczawnie-Zdroju, na zaproszenie Wojciecha Harapkiewicza, spotkali się wyjątkowi Szefowie Kuchni, by wspólnie przygotować kolację degustacyjną, a równocześnie wesprzeć Fundację Happy Kids

Gofry w wielu odmianach ponownie opanują rynek

Kojarzące się przede wszystkim z nadmorskim wypoczynkiem. Na słodko - z bitą śmietaną czy wytrawne - w postaci sandwicha. Gofry w sezonie wiosenno-letnim przeżywają prawdziwy renesans.

Poznaliśmy pierwszych jurorów Kulinarnego Pucharu Polski 2019

Tegoroczna edycja Kulinarnego Pucharu Polski odbędzie się na początku października. Organizatorzy już od kilku miesięcy pracują na składem sędziowskim. Teraz ujawnili pierwsze nazwiska.

Wielkanocne potrawy z jajkiem w roli głównej

Nadchodzące święta nie mogą obyć się bez jajek. Malowanie pisanek czy dzielenie się nim podczas uroczystego śniadania to tradycja. Jajka można jednak przygotować w innowacyjny sposób.

Coraz więcej restauracji w Polsce oferuje dowóz jedzenia

Co piąta polska restauracja ma w swojej ofercie opcję z dowozem zamówionego dania do klienta. Najwięcej takich lokali - 850 - jest w Warszawie.

Gwiazdki Michelin zawitają do Gdańska?

W drugiej połowie roku Olivia Star - najwyższy budynek w Polsce Północnej, otwiera kolejne przestrzenie. Jedną z nich ma być restauracja prowadzona przez Paco Pereza - jednego z najbardziej utytułowanych szefów kuchni na świecie.

Kochający kawę Polacy zmieniają przyzwyczajenia

Konsumenci coraz częściej decydują się na wyjście do kawiarni i właśnie tam zamawiają kawę. Jeśli jednak zostają w domu, chętniej stawiają na tę w ziarnach.

W Polsce pojawi się aplikacja eliminująca marnowanie jedzenia

Pochodząca z Danii aplikacja, walcząc z wyrzucaniem jedzenia przez sklepy i restauracje, wpisuje się w trend zero waste. Too Good To Go działa już w 11 państwach, a niebawem trafi do naszego kraju.

12 kwietnia obchodzimy Dzień Czekolady

Jedyny dzień, w którym w kąt można porzucić dietę, a zabrać się za kilka kostek, może nawet całą tabliczkę czekolady. Dzień Czekolady to święto każdego łasucha.

Szkolenia w Akademii Bocuse d'Or Poland

Ruszyły zapisy na kursy podstawowe w Akademii Bocuse d'Or Poland. Mogą w nich wziąć udział wszyscy młodzi adepci sztuki kulinarnej, którzy chcą poszerzać swoje horyzonty.

XIV Festiwal Kuchni Greckiej za nami

Kolejna edycja Festiwalu Kuchni Greckiej odbyła się 29 marca 2019 roku podczas targów EuroGastro w Warszawie i jak co roku pozostawiła po sobie mnóstwo wspaniałych wspomnień.

Niechciany owoc coraz popularniejszy wśród wegan

Jeszcze kilka lat temu był nieprzyjemnie pachnącym, niezbyt zachęcająco wyglądającym, a nawet niezbieranym owocem. Teraz stał się modnym zamiennikiem mięsa.

Szkolenie "Bezpieczny hotel" w 14 miastach Polski

Jak skutecznie zwiększyć bezpieczeństwo gościa w hotelu w oparciu o istniejące i nowe rozwiązania? O tym przekonają się uczestnicy nowego cyklu szkoleń IGHP.

Poznań informuje o korzyściach płynących... z kranu

Firma Aquanet prowadzi kampanię informacyjną zachęcającą poznaniaków do picia wody z kranu. Tzw. "kranówka" zyskuje coraz więcej sympatyków także wśród gości restauracji.

Coraz mniej chętnych do pracy w gastronomii podczas wakacji

Wiosna oznacza nadchodzące lato, a ono zbliżające się wakacje. Idealna pora, by właściciele lokali gastronomicznych zatrudnili nowych pracowników. Jednak czy Ci, tak chętnie chcą pracować w gastronomii?

Detale dotyczące prowadzenia lokalu gastronomicznego

Jak osiągnąć status rentownej restauracji, gdy konkurencja na rynku gastronomii jest tak ogromna, a dookoła słyszy się o braku rąk do pracy i rosnących cenach produktów żywnościowych?

Dla każdego coś... wegańskiego

W naszym otoczeniu coraz częściej można spotkać wegan. W związku z tym restauracje powinny poszerzać swoje menu o nowe, często nieszablonowe, propozycje w karcie dań.

Drastycznie spada spożycie pangi i łososia

Coraz rzadziej decydujemy się na kupno ryb. Największymi ofiarami takich decyzji jest panga i łosoś. Niebawem może do nich dołączyć karp.

Tytuł Gold Grill Team przyznany

W dniach 6-7 kwietnia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku odbył się konkurs o tytuł najlepiej grillującej drużyny. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach.

Kolacja degustacyjna autorstwa Wojciecha Bartczaka za nami

5 kwietnia w restauracji "Za Murem" w Poznaniu odbyła się degustacyjna kolacja, za którą odpowiedzialny był Wojciech Bartczak - zwycięzca piątej edycji Hell's Kitchen.

Niezwykłe warsztaty kulinarne - Restauracje Przyjazne Dzieciom

W połowie kwietnia w Warszawie odbędą się bezpłatne warsztaty kulinarne. W programie między innymi panel tematyczny z Odetą Moro.

Targi EuroGastro i WorldHotel 2019 pozytywnie przyjęte przez branżę HoReCa

Specjalistyczne szkolenia i konferencje podczas Targów stały na bardzo wysokim poziomie. Imprezę uatrakcyjniły liczne konkursy kulinarne oraz pokazy mistrzów.

Wałbrzych mówi "nie" jednorazowym plastikom

Miasto zdecydowało o wprowadzeniu, wraz z początkiem maja, zakazu używania plastikowych naczyń, sztućców i opakowań jednorazowych. Działania wesprze akcja promocyjna.

Koniec z "wegańskimi" burgerami?

Komisja Parlamentu Europejskiego chce zakazać używania nazw, które odnoszą się między innymi do mięsa w produktach roślinnych. Wegetarianie są temu przeciwni.

Urodziny Akademii Inspiracji MAKRO

To druga rocznica obecności Akademii na polskim rynku gastronomicznym. Gościem specjalnym uroczystości będzie Michel Moran.

Polacy jedzą za mało ryb. Jak to zmienić?

Mięso wieprzowe i drób - to na nich najchętniej opieramy swoje posiłki. Daleko w tyle są ryby, których przygotowanie nie musi ograniczać się do tradycyjnych metod.

Druga edycja Konkursu Kulinarnego "Pogromcy Szparagów"

We wtorek, 30 kwietnia w gościnnych salach Hotelu Altus odbędzie się druga edycja Konkursu Kulinarnego "Pogromcy Szparagów" organizowanego przez Krajową Radę Gastronomii i Cateringu, Poznańską Spiżarnię Biesiadników Hotel Altus i De'GUSTATOR PR

Nowy cykl szkoleń IGHP - "Efektywny kelner mistrzem sprzedaży"

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego rozszerza ofertę szkoleń dla branży hotelarskiej. 8 kwietnia rusza nowy cykl szkoleń pt. "Efektywny kelner mistrzem sprzedaży"

Zakończyła się jubileuszowa 10. edycja Sweettargi

Od 23 do 25 marca w Katowicach odbywały się 10. jubileuszowe Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie. Oprócz prezentacji trendów i nowinek z branży, dziesiąta edycja Sweettargów była pełna konkursów, pokazów i atrakcji

Targi w Krakowie z MP Power Awards

22 marca w Warszawie odbyła się Gala MP Power Night, podczas której Targi w Krakowie otrzymały nagrodę w kategorii MP Power Projekt.

Pierwsze spotkanie z cyklu Historyczny Stół Kulinarny

Nowa inicjatywa kulinarna wspierana przez sieć hurtowni MAKRO Polska została zapoczątkowana pod hasłem "Smaki Podhala". Spotkanie odbyło się 2 kwietnia w Zakopanem.

Powrót do korzeni - Wild&Root Food przybliża zapomnianą polską kuchnię

Poszerzanie kulinarnych horyzontów to nie tylko dalekie podróże, tajemnicze składniki i eksperymentalne przepisy. To także odkrywanie na nowo tego, co zapomniane.

Rumy z całego świata zagoszczą w Warszawie

11 maja 2019 roku w Centrum Praskim Koneser odbędzie się premierowa edycja festiwalu Show Rum Warsaw. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji w karaibskim stylu.

W Krakowie otwarto pierwszą psią kawiarnię

Do tej pory nie było w Polsce miejsca, gdzie można by wybrać się na kawę bez konieczności zostawienia psa w domu. Teraz się to zmieniło.

Coraz częściej zamawiamy jedzenie online

Polacy rokrocznie w większym stopniu decydują się na zamawianie dań. W porównaniu do ubiegłego roku największy wzrost popularności zaliczył rynek online.

Kulinarny Talent 2019 - relacja z konkursu

11. edycja konkursu Roberta Sowy potwierdziła wysoki poziom umiejętności finalistów. Uczniowie dwunastu szkół gastronomicznych z całej Polski stanęli do walki o prestiżowy tytuł, który otwiera im furtkę do kariery w branży gastronomicznej.

Uczestnicy XVI Pomorskich Potyczek Kulinarnych

Poznaliśmy listę profesjonalnych kucharzy, którzy pod koniec kwietnia będą rywalizowali w tegorocznej edycji konkursu. Tematem i zdaniem bieżących Potyczek będzie dorsz bałtycki.

Laureaci konkursów - EuroGastro 2019

W dniach 27-29 marca, podczas 23. Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro w Ptak Warsaw Expo, odbyło się wiele konkursów. Zwycięzcy nie kryli radości z wygranej.

Dni Gastronomii z MAKRO Polska

Sieć hurtowni MAKRO zaprasza, między innymi właścicieli lokali czy szefów kuchni, na Dni Gastronomii, które odbędą się w dniach 3-4 kwietnia we wszystkich halach MAKRO w Polsce.

Coraz mniej czekolady na świecie

Zmiany klimatu, szkodniki i rosnący popyt sprawiają, że maleje ilość czekolady. Z pomocą przychodzi inżynieria genetyczna.

Plastikowe jednorazówki znikną z rynku

Lokale gastronomiczne czekają zmiany. Parlament Europejski poparł wprowadzenie zakazu sprzedaży plastikowych jednorazówek.

Podpisano ważną umowę dotyczącą dystrybucji win dla HoReCa

Firma Jantoń umacnia swoją pozycję w kategorii win gronowych. 27 marca została zawarta umowa pomiędzy marką Wino Makłowicz a znaną polską Winnicą Miłosz na wyłączność w zakresie dystrybucji polskich win do restauracji i hoteli.

VarioCookingCenter, czyli nowy wymiar gotowania

2,5 minuty - tyle wystarczy, aby włączyć urządzenie oraz rozpocząć smażenie. Jest ono wyposażone w wysoce wydajny system grzewczy VarioBoost, który stanowi gwarancję oszczędności czasu i kosztów w profesjonalnej kuchni.

Gwiazdki Michelin przyznane

Wczoraj tj. 27 marca poznaliśmy listę restauracji wyróżnionych w najnowszym wydaniu kulinarnego Czerwonego Przewodnika Michelin "Main Cities of Europe 2019"

Kuchnia japońska to nie tylko sushi

Polacy już dawno pokochali azjatyckie potrawy. Ich podniebienia podbiło między innymi sushi. To jednak niejedyne danie, które można spotkać w dobrych restauracjach z japońskim jedzeniem.

Śledź nie tylko na święta

Podczas świąt bożonarodzeniowych czy w trakcie Wielkiego Postu wiele osób decyduje się na wybór ryb. Bardzo popularny jest śledź, którego można przygotować także w niekonwencjonalny sposób.

Otwarto pierwszą w Europie podwodną restaurację

W norweskiej miejscowości Baly powstała wyjątkowa na skalę europejską restauracja. Jej goście podczas jedzenia będą mogli podziwiać Morze Północne... od wewnątrz.

Kolacja degustacyjna w wykonaniu zwycięzcy 5. edycji Hell's Kitchen

5 kwietnia w restauracji "Za Murem" w Poznaniu odbędzie się autorska kolacja "Nature of Life", której inicjatorem jest Wojciech Bartczak.

Trzecia edycja konkursu kulinarnego SSCC w Zamku Topacz

Spotkania z SelfCookingCenter to konkurs skierowany do kucharzy i kucharek, którzy nie skończyli 27. roku życia. W tym roku czeka ich niełatwe zadanie.

Wiosna na restauracyjnych talerzach

Zakończyła się kalendarzowa zima. Pojawiły się pierwsze tchnienia wiosny. W związku z tym w menu lokali pojawiają się dania zawierające świeże nowalijki.

Zebranie stowarzyszenia kucharzy Euro-Toques Polska

Spotkanie odbyło się 19 marca 2019 roku. Jego gospodarzem był Artur Świerżewski, który wszystkich zaproszonych ugościł, u siebie, w Sali u Artura w Zielonce koło Warszawy.

25 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Gofra

Gofry są nieodłącznym elementem nadbałtyckiego krajobrazu. Swój dzień obchodzą jednak nie latem, a już w marcu. Wszystko dlatego, że można je jeść przez cały rok - niekoniecznie nad morzem - w coraz bardziej kreatywnych formach czy połączeniach.

Znamy uczestników XIV Festiwalu Kuchni Greckiej by Teo Vafidis

29 marca 2019 roku podczas XXIII Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro odbędzie się wielkie wydarzenie kulinarne pod patronatem Ambasady Grecji w Warszawie.

Wręczono nagrody AIG PRIX oraz ARS COQUINARIA

21 marca w Hotelu Bristol w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Akademii Gastronomicznej w Polsce, podczas której wyłoniono laureatów nagród AIG PRIX oraz ARS COQUINARIA.

22 marca Światowym Dniem Wody

W tym roku święto obchodzone jest pod hasłem "Woda dla wszystkich! Kimkolwiek jesteś, gdziekolwiek jesteś, dostęp do wody jest twoim prawem".

Kolejny przystanek na trasie programu Szef dla Młodych Talentów

Drugie wyjazdowe spotkanie edukacyjne w ramach 3. edycji programu Szef dla Młodych Talentów odbyło się w Łowiczu. Marcowy Mikser Kulinarny przyciągnął ponad 100 młodych adeptów sztuki kulinarnej.

Wyjątkowa kolacja dla 9-letniej Emilki

Charytatywne wydarzenie Kolacja Smakuj Życie odbędzie się 5 kwietnia o godz. 18.00 w pięciu hotelach sieci Dobry Hotel zlokalizowanych od Bałtyku do Tatr.

Kuchnia turecka podbija świat

Tureckie potrawy to nie tylko popularny w Polsce kebab. Niewielu wie, jak tak naprawdę wyglądają tamtejsze posiłki. Teraz się to zmienia. Dania z Turcji zyskują coraz więcej zwolenników.

Pierwsza ogólnopolska edycja Urban Coffee Marathon

Aby wziąć udział w spontanicznym święcie kawy wystarczy zgłosić kawiarnię lub restaurację do największej serii miejskich festiwali kawy w Europie.

Dolny Śląsk ma nową dyrektor regionalną IGHP

Joanna Stypa-Loręc została nową dyrektor regionalną Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego w województwie dolnośląskim. Na co dzień pełni ona funkcję dyrektora dwóch hoteli we Wrocławiu - Hotelu Patio i Hotelu Duet.

Można się już zgłaszać do konkursu na Wielkopolskiego Kucharza Roku 2019

Kapituła konkursu im. Rafała Jelewskiego zaprasza do udziału w VI edycji rywalizacji na najlepszego kucharza Wielkopolski, która odbędzie się 7 czerwca 2019 w przepięknych okolicznościach przyrody Ostoi Chobienice k. Zbąszynia.

Polska gastronomia bogatsza o nowy zawód

Na rynku gastronomicznym coraz częściej można spotkać się z osobami, które odpowiadają za idealne połączenie wody z daniem. To hydrosommelierzy.

Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa

Zbliżająca się pora roku służy wprowadzeniu w swoją dietę nowalijek, a 20 marca - dzień poprzedzający rozpoczęcie kalendarzowej wiosny - został okrzyknięty Dniem Bez Mięsa.

Mazal Tov - nowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy

20 marca 2019 Mazal Tov otwiera drzwi dla Gości. To tradycyjna środkowo-europejska żydowska kuchnia we współczesnej formie.

Z kuchni włoskiej do Polski... i z powrotem

Polacy uwielbiają włoską kuchnię. W rankingu na ulubioną zagraniczną kuchnię zdecydowanie wskazują tę z Italii. Włosi natomiast coraz częściej decydują się na polskie dania.

Uczniowie podstawówek będą się uczyć podstaw diety roślinnej

Eksperci kampanii RoślinnieJemy i Fundacji Szkoła na Widelcu przygotowali scenariusz lekcji dedykowany uczniom klas I-III szkół podstawowych.

Ruszają zapisy do XII edycji Wine&Food Noble Night

12 października 12 restauracji zaprezentuje swoje umiejętności podczas finałowej gali XII edycji Wine&Food Noble Night.

10. Sweettargi - jubileuszowe atrakcje

Od 23 do 25 marca w Katowicach odbędą się 10. jubileuszowe Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie, które zaprezentują najnowsze światowe trendy i nowinki z branży.

Wiosenno-wietnamskie warsztaty Oli Nguyen

Zwyciężczyni siódmej edycji MasterChefa poprowadzi warsztaty kulinarne, podczas których postara się odkryć smaki kuchni wietnamskiej.

Konferencja - Międzykulturowa Turystyka Kulinarna Pokoleń

Cudze chwalicie, swego nie znacie. W dniach 23-24 maja podczas spotkania w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula eksperci postarają się potwierdzić wyjątkowość polskiej kuchni.

Piotr Pietras zajął szóste miejsce w ASI Best World Sommelier

Mistrz Polski Sommelierów z 2016 roku doszedł do półfinału i ostatecznie zajął szóste miejsce w Mistrzostwach Świata Sommelierów 2019.

Tegoroczna edycja MADE FOR Restaurant będzie wyjątkowa

Już za miesiąc pierwsza w tym roku i do tego specjalna edycja konferencji MADE FOR Restaurant, organizowana przy współpracy z Miastem Kraków, ogłoszonym Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej 2019.

5. konferencja Hotel Meeting

Spotkanie organizowane przez Business Speed Dating Poland odbędzie się 15 kwietnia 2019 roku w Airport Hotel Okęcie.

Fit pizza hitem na rynku gastronomicznym?

Branża gastronomiczna nie lubi nudy. Na rynku co chwila pojawiają się nowe trendy, na które swoimi daniami odpowiadają restauratorzy. Kolejnym pomysłem jest fit pizza.

Pizza najlepszym wyborem dla studenta

Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na życie zgodnie z zasadą fit i eco. Nie brak jednak tych, którzy ponad wszystko cenią sobie dobrą pizzę.

Jarosław Walczyk przewodniczącym jury Kulinarnego Pucharu Polski 2019

Trwają przygotowania do 19. edycji Kulinarnego Pucharu Polski. W tym roku w roli Przewodniczącego Jury konkursu wystąpi Jarosław Walczyk.

Kuchnia hawajska odważnie wkracza na rynek

Coraz więcej Polaków decyduje się na konsumpcję dań pochodzących rodem z Hawajów. Lekkie i kolorowe potrawy stały się już popularne w całej Europie.

National Chef of the Year 2019 odwiedził Polskę

9 marca 2019 roku w studiu kulinarnym fundacji Skoma w Gdańsku odbyło się spotkanie z Kubą Winkowskim.

Konferencja "Zastosowanie nowoczesnych technologii w obiektach hotelowych i gastronomicznych"

Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza na spotkanie dotyczące zmian technologicznych dokonujących sie w branży HoReCa.

Czarniak z coraz większym uznaniem w branży HoReCa

W 2018 roku drastycznie spadło spożycie łososia. Niemal 90-procentowy wzrost w stosunku do 2017 roku zaliczył natomiast tzw. czarny dorsz.

Dobra kawa a ocena hotelu

Świadomi hotelarze zdają sobie sprawę z tego, że kawa w hotelu jest mimowolnie traktowana jako element luksusu, pomimo tego, że goście hotelowi pijący kawę w hotelu, piją ją też zapewne codziennie w domu.

23. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro 2019 już niebawem

Wielkie święto polskiej gastronomii zbliża się wielkimi krokami, a Sponsorem Głównym imprezy został właśnie Winterhalter Polska.

Piwa bezalkoholowe coraz popularniejsze w Polsce

W 2018 roku sektor piw z zawartością alkoholu do 0,5 procent zanotował blisko 80-procentowy wzrost. Taka sytuacja jest efektem między innymi coraz większej świadomości społeczeństwa oraz chęcią bycia fit.

Wielki Post służy wzrostowi sprzedaży ryb i owoców morza

Jedzenie ryb zamiast mięsa jest popularną tradycją w trakcie okresu poprzedzającego Wielkanoc. Ma to wpływ na wywieranie dodatkowej presji na rybaków.

Wystartowała 4. edycja konkursu S.Pellegrino Young Chef 2020

Ruszyły zgłoszenia do najbardziej prestiżowego, międzynarodowego konkursu dla młodych kucharzy. Jego celem jest wyłonienie i promocja największych talentów kulinarnych na całym świecie.

Zbliża się Ogólnopolski Konkurs Kulinarny o tytuł Gold Grill Team

W dniach 6-7 kwietnia nad Gdańskiem unosić się będzie smakowity zapach potraw z grilla. Wszystko w związku z Grill Festiwalem 2019.

Mistrzowie Polski w potrawach i kawiorze z jesiotra wyłonieni

Hotel Atut**** w Licheniu Starym już po raz piąty był areną zmagań czołowych przedstawicieli restauracji i hoteli z całego kraju, którzy w dwuosobowych zespołach rywalizowali o zwycięstwo w wyjątkowych mistrzostwach w potrawach i kawiorze z jesiotra.

Restauratorzy podążają za nowymi trendami

Kierunki rozwoju branży gastronomicznej wyznaczane są przez zmieniające się potrzeby i styl życia nowych pokoleń. Właściciele restauracji chcąc przyciągnąć do siebie jak największą liczbę klientów muszą funkcjonować zgodnie z rynkowymi trendami.

Kto zdobędzie tytuł "Best Barista 2019"?

Rusza 5. edycja ogólnopolskiego konkursu Caffe Vergnano Best Barista. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w otwartej formule. Mogą w nim wziąć udział wszyscy bariści, niezależnie od marki kawy, na której pracują.

Zmiany w stawce VAT na pieczywo, soki i owoce morza

Rząd przyjął nową matrycę podatku VAT. Zakłada ona między innymi, że jedną i zarazem najniższą stawką objęte będą ciastka oraz pieczywo.

Niebawem poznamy "Kulinarny Talent 2019"

11. edycja autorskiego konkursu Mistrza Roberta Sowy "Kulinarny Talent 2019" odbędzie się podczas targów EuroGastro w dniu 28 marca 2019 roku o godz. 11.00 w Warsaw Ptak Expo - Nadarzyn, Al. Katowicka 62.

Rośnie import wina do Polski

Polacy coraz częściej decydują się na wybór win z wyższej półki. Dominują trunki włoskie. Inne kraje takie jak Stany Zjednoczone czy Niemcy sprowadzają niemal dwa razy mniej win z Italii niż my.

Zmiany w przyzwyczajeniach gastronomicznych coraz bardziej widoczne

Rewolucja w dziedzinie jedzenia odbywa się w zawrotnym tempie. Dużo osób rezygnuje z gotowania, decydując się na zamawianie dań do domu.

Tematy piątej edycji Światowego Forum Turystki Gastronomicznej

Podczas forum przeanalizowane zostaną między innymi umiejętności, jakich turystyka gastronomiczna będzie wymagała w przyszłości. Celem obrad jest również promocja rozwoju krajów, które są ściśle powiązane z lokalnymi produktami.

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy

Restauracja PAM PAM to kwintesencja kuchni premium. Została stworzona przez małżeństwo Paulinę i Andrzeja Piliszek. Lokal łączy polską tradycję z akcentami śródziemnomorskimi.

The White Bear Coffee nową siecią kawiarni na rynku

Marka powstała z połączenia dwóch białostockich firm. To rozpoznawalne w świecie gastronomii - Koku Sushi oraz Mobilny Barista.

Kolejna edycja targów POLAGRA GASTRO i INVEST HOTEL

Przełom lutego i marca to tradycyjne okres, w którym intensyfikowane są działania związane z targami dla sektora HoReCa w Poznaniu. Jak zapowiada się tegoroczna edycja tego wydarzenia?

Zakaz handlu w niedzielę służy częstszym wizytom w restauracjach

Coraz więcej osób nie mogących iść na zakupy w dzień wolny od handlu, decyduje się na spotkania towarzyskie. Na zakazie zyskały także restauracje.

Oskarowe menu, a w nim tureckie dania

Podczas 91. gali rozdania najważniejszych nagród filmowych w Los Angeles najważniejsze postaci ze świata filmu mogły skosztować wyjątkowych kompozycji kulinarnych. Wszystko dzięki Stowarzyszenia Turkey ONE.

Strefa Czystego Transportu uderza we właścicieli restauracji

Obowiązująca w Krakowie na Kazimierzu od 5 stycznia strefa utrudnia restauratorom możliwość przyjmowania dostaw do ich lokali. Dodatkowo właściciele skarżą się na zmniejszoną liczbę gości odwiedzających restauracje.

Mistrzowie obronili tytuł. Wyniki L'Art de la Cuisine Martell 2019

Tytuł najlepszych obronili Jarosław Owczarczyk i Robert Branicki z Restauracji Pink Lobster w Warszawie

Program Mistrzostw Polski w Dziczyźnie

W fachowe ręce zawodowych kucharzy trafi comber z sarny. Dwuosobowe zespoły staną w szranki kulinarne w piątek, 15 marca 2019 r. Miejsce zawodów - urokliwy Pałac w Orli

Bartosz Biały i Łukasz Kostrzewski - zwycięzcy Arte Culinaria Italiana

Konkurs Arte Culinaria Italiana 2019 wygrała reprezentacja restauracji Ed Red z Warszawy - Bartosz Biały i Łukasz Kostrzewski

Z talerza na Instagram. O sztuce fotografowania jedzenia

Wraz z Rafałem Borysem, szefem kuchni Zamku Topacz, podpowiadamy jak skomponować i sfotografować danie

Jedzenie jako część kultury

Jedzenie jest od zarania dziejów priorytetową, warunkującą przetrwanie człowieka podstawową funkcją życiową. Przez wieki, wraz z rozwojem społeczeństw, czynność ta nabierała nowych znaczeń

V Mistrzostwa Polski w Potrawach i Kawiorze z Jesiotra już wkrótce

Czterogwiazdkowy Hotel Atut w Licheniu Starym już po raz piąty będzie gościć uczestników mistrzostw Polski w Potrawach i Kawiorze z Jesiotra

Coraz większe zainteresowanie inwestorów rynkiem hotelowym

Rosnąca liczba turystów i wydarzeń biznesowych napędza polski rynek hotelowy. W 2018 roku udzielono o ponad 7 proc. więcej noclegów niż rok wcześniej. W całym kraju działa ponad 2,8 tys. hoteli, które oferują około 137 tys. pokoi

Finałowa szesnastka XVII edycji L'art de la Cuisine Martell

Już w nadchodzący weekend, na zamkowym dziedzińcu w Rynie, 16 zespołów reprezentujących znakomite restauracje w kraju, zawalczy o tytuł najlepszego. W tym roku organizatorzy otrzymali aż 55 zgłoszeń

Walka o przepustkę do 11. finału konkursu World Class

Ponad 10 000 barmanów na świecie będzie ubiegać się o przepustkę do 11. finału konkursu World Class. Po raz piąty do wyścigu dołączą barmani z Polski. Rekrutacja trwać będzie do 14 marca 2019

Za nami jedno z najsłodszych wydarzeń w Polsce!

W dniach 17-20 lutego w Warszawie odbyły się targi cukiernicze Expo Sweet. To były cztery dni słodkiego szaleństwa. Oprócz bogatej oferty wystawowej były to dni obfitujące w cukiernicze konkursy. Emocji było co niemiara

Wszystko to, czego nauczyliśmy się podczas Food Interactive Days

Podczas dwóch dni cenieni specjaliści z branży poprowadzili szkolenia oraz warsztaty. Odbywały się one równocześnie w trzech salach i od porannych do popołudniowych godzin cieszyły się dużym zainteresowaniem

Pojawią się nowe wagony restauracyjne

Obecnie usługi gastronomiczne są świadczone w 288 pociągach PKP Intercity. Pasażerowie mogą z nich korzystać w wagonach restauracyjnych/barowych oraz częściach gastronomicznych wydzielonych w elektrycznych zespołach trakcyjnych

O sztuce doboru wina

Dzięki podpowiedziom Anny Zielińskiej, sommelierki z Zamku Topacz, z łatwością wybierzesz doskonałe wino do każdej potrawy

Zamiast kupować, wynajmij meble do restauracji czy hotelu

W TOP5 najczęściej leasingowanych środków trwałych znajdują się meble gastronomiczne, do restauracji i kawiarni, takie jak stoliki, krzesła i lady

Targi Franczyza Expo 2019

Już 2 marca 2019 (sobota) odbędzie się premierowa edycja targów Franczyza Expo. Wydarzenie to odbędzie się w wyjątkowej lokalizacji - galerii PGE Narodowego w Warszawie

XVI Pomorskie Potyczki Kulinarne - zgłoszenia do końca marca

Dorsz Bałtycki oraz policzki z dorsza - to temat i zadanie konkursowe uczestników XVI już edycji Pomorskich Potyczek Kulinarnych. W tym roku organizator postawił na to, aby było zdrowo, świeżo i przede wszystkim lokalnie

Pierwsze spotkanie w ramach trzeciej edycji "Szef dla Młodych Talentów"

W lutowym Mikserze Kulinarnym wzięło udział blisko 100 młodych adeptów sztuki kulinarnej z Krakowa i okolic. Pokaz dla uczniów szkół gastronomicznych poprowadził Łukasz Cichy, szef kuchni restauracji Biała Róża w Krakowie

Jesiotr - skarbnica wartościowych aminokwasów

Charakterystyczną cechą mięsa z jesiotra jest jego delikatność oraz wyjątkowy smak, który nie traci na jakości zarówno w wydaniu pieczonym, jak i smażonym. Rybę można również grillować oraz marynować

"Daj się ponieść emocjom i uczuciom"

Zgodnie z hasłem piątkowej kolacji w restauracji Flavoria, znajdującej się w Hotelu Andersia daliśmy się ponieść emocjom i uczuciom. Zresztą starannie przemyślane propozycje szefa kuchni - Artura Szwackiego nie pozostawiały nam nic innego

Gastromall Group przejmuje udziały w sieci Makarun Spaghetti and Salad

Gastromall Group jako inwestor strategiczny przejmuje udziały w sieci Makarun Spaghetti and Salad i zapowiada dynamiczną ekspansję na rynku krajowym i zagranicznym

Rusza druga edycja konkursu "Wino na medal"

Rusza druga edycja konkursu "Wino na medal" organizowanego przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Konkurs jest adresowany do działających w Polsce importerów, dystrybutorów i producentów wina, których produkty są dostępne w ofercie branży HORECA

Polski Holding Hotelowy zapowiada, że w 2019 roku będzie liczył 50 obiektów

Polski Holding Hotelowy przejmie pierwszych 20 hoteli i obiektów hotelowych, zarządzanych wcześniej przez podmioty Skarbu Państwa. Zainwestuje dziesiątki milionów złotych w ich renowację i unowocześnienie

Kulinarne afrodyzjaki na Dzień Zakochanych

Afrodyzjak to tajemnicza substancja wokół której powstało wiele legend. Już w czasach starożytnych biegli w tajemnych sztukach sporządzali napoje miłości oraz mikstury zwiększające libido

Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie

Na mapie Polski pojawiło się nowe kulinarne wydarzenie - Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie. Pierwsza edycja tego konkursu odbędzie się 15 marca 2019 r. w Pałacu w Orli. Organizatorem jest Las-Kalisz, a partnerem nowo powstała Polska Inicjatywa Kulinarna

Szkolenia i konkursy ważnym elementem Expo Mazury 2019

Mazury HoReCa to nie tylko targi, ale też konkursy, prezentacje i szkolenia. Jak co roku istotny elementem będzie promocja polskiej sztuki kulinarnej oraz dyskusje nad nowymi trendami w branży HoReCa

Zwycięzcy Junior Culinary Cap 2019

6 lutego 2019 roku odbyła się druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego "Junior Culinary Cap" organizowana przez Fundację Świętokrzyskich Szefów Kuchni i Kucharzy

Nowy konkurs podczas EuroGastro - Debic Pastry Cup

W konkursie mogą brać udział wyłącznie profesjonaliści. Uczestnikami Konkursu będą dwuosobowe drużyny w składzie cukiernik/pastry chef lub cuisine chef oraz asystent/pomocnik pracujący lub uczący się zawodowo

6. Kolacja Mistrzów już za nami!

Pamiętamy pierwszą edycję tej kolacji organizowanej przez Wojciecha Harapkiewicza w restauracji Babinicz w kompleksie Dworzysko, a tu już za nami szósta edycja

TOP Employer 2019

Certyfikat TOP Employer wydawany jest na świecie od ponad 25 lat, natomiast w Polsce - od 10. Otrzymują go firmy, które wyróżniają się na rynku pracy jako najlepsi pracodawcy

Edukacja przez smak w restauracji Pod Niebieniem

W środę 6 lutego w restauracji Pod Niebieniem przy poznańskim rynku mieliśmy przyjemność degustować dania przygotowane przez Piotra Mielczarka z wołowiny rasy Hereford

Polska strefa "Have a Taste of Poland" podczas Finału Bocuse d'Or

Niedawno zakończyły się jedne z największych targów gastronomicznych w Europie - Sirha 2019 w Lyonie. W ciągu pięciu dni (26-30.01) poza stricte targowymi spotkaniami odbyły się trzy finały najważniejszych konkursów

Restauracja Elixir nominowana do World Restaurant Awards 2019

W tym roku "World Restaurant Awards 2019" przyniosło nam miłe zaskoczenie ze względu na fakt, że po raz pierwszy w historii do tej prestiżowej nagrody został nominowany lokal z Polski, a jest nim warszawska restauracja Elixir

96 proc. Polaków deklaruje, że konsumuje pizzę

Głównie jest to pizza zamawiana w restauracji, z dowozem do miejsca zamieszkania. Zaledwie 10 proc. Polaków wybiera pizzę ze sklepu, natomiast blisko 20 proc. z nich przygotowuje ją samodzielnie

Walka o najlepszą potrawę z gęsiny

Dnia 9 kwietnia 2019 roku, w halach targowych Expo Mazury S. A. w Ostródzie, podczas targów Mazury HoReCa odbędzie się 4 edycja konkursu kulinarnego Gęsina w Restauracji. Organizatorem konkursu jest Iławskie Stowarzyszenie Producentów Gęsi

Ewa Wachowicz: kawior, czyli luksus uwielbiany przez cały świat

Ranga kawioru odpowiada jego cenie. Należy pamiętać, że jego właściwe przygotowanie wymaga czasu i pracy. Stanowi wyzwanie nawet dla najlepszych kucharzy, tym bardziej że mimo doświadczenia, wiedzy oraz najlepszych chęci, bardzo łatwo można go przedobrzyć

Barmani mają dziś swoje święto

Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Barmana, wszystkim barmanom życzymy wielu inspiracji, nowych smaków oraz zaskakujących połączeń

Podsumowanie udziału polskiej drużyny w Coupe du Monde de la Patisserie

Nasi cukiernicy nie znaleźli się na podium, zajęli w ogólnej klasyfikacji 14 miejsce. Bogatsi o nowe doświadczenia wrócili do Polski z podniesionymi głowami, dumni z tego, gdzie się znaleźli i w jak doborowym międzynarodowym towarzystwie

Szansa na tańszą energię i gaz dla hotelarzy

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego rozpoczyna realizację projektu związanego z utworzeniem grupy zakupowej dla hotelarzy. Hotele, które przystąpią do konsorcjum powołanego przez Izbę, będą mogły w niższej cenie nabywać energię elektryczną i gaz

Drużyny zakwalifikowane do Arte Culinaria Italiana

Do konkursu dla profesjonalistów zgłosiło się 19 ekip, spośród których jury selekcyjne wyłoniło 12 najlepszych ekip

Nowe stowarzyszenie na gastronomicznej mapie Polski

Polska Inicjatywa Kulinarna to nowe stowarzyszenie na gastronomicznej mapie Polski, które powstało po kilkunastu spotkaniach, wielogodzinnych rozmowach oraz burzliwych dyskusjach czołowych szefów kuchni w naszym kraju

"Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny"

Rejestracja partnerów, którzy chcą wziąć udział w akcji, potrwa do 12 lutego br

Strefa BAR 4.0 podczas Food Interactive Days

Już 6-7 lutego w AmberExpo w Gdańsku w ramach nowego wydarzenia dla branży gastronomicznej Food Interactive Days, zapraszamy do odwiedzenia strefy BAR 4.0 Challenge

Dry Wines For Sweet People w Starej Wozowni

#DryWinesForSweetPeople# pod tą nazwą skryła się degustacja i spotkanie z producentem win Reichsrat Von Buhl, które odbyło się 25 stycznia w Starej Wozowni w Małej Wsi

Zwycięzcy prestiżowego Bocuse d'Or

Co dwa lata serce targów handlowych Sirha bije w rytmie finału prestiżowego konkursu Bocuse d'Or. Po wielu miesiącach przygotowań dwudziestu czterech najbardziej obiecujących szefów kuchni na świecie stanęło do dwudniowej rywalizacji

Spotkanie wokół wołowiny rasy Hereford

6 lutego w restauracji Pod Niebieniem na poznańskim rynku, odbędzie się spotkanie z hodowcą wołowiny rasy Hereford - Arturem Suchodolskim - Arturem Suchodolskim

W galeriach handlowych rośnie udział najemców z sektora gastronomicznego

Zmienia się rola galerii handlowych. Z tradycyjnego miejsca zakupów stają się ośrodkami spotkań towarzyskich i spędzania wolnego czasu. Stąd rośnie udział najemców z sektora rozrywkowego i gastronomicznego

Polska wieprzowina walczy o powrót do łask

O ile polski drób w ostatnim dziesięcioleciu odniósł niebywały sukces eksportowy, o tyle rynek wieprzowiny nie może zaliczyć tej dekady do udanych

Zbliża się czternasty Festiwal Kuchni Greckiej

Festiwal Kuchni Greckiej to odbywające się od 14 lat wydarzenie skupiające wokół siebie szefów kuchni, kucharzy, przedstawicieli HoReCa, jak i konsumentów oraz wystawców z wielu innych branż

Finaliści "Junior Culinary Cap"

Zgodnie z tym co mówią organizatorzy zainteresowanie konkursem przeszło ich najśmielsze oczekiwania

Nowy ogólnopolski konkurs o tytuł Gold Grill Team

6-7 kwietnia 2019 przyniesie nam całkiem nowy, cykliczny projekt kulinarny Międzynarodowych Targów Gdańskich. Grill Festiwal, odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku podczas Free Time Festiwal

Rynek żywności ekologicznej w Polsce

W Niemczech żywność ekologiczna odpowiada za mniej więcej 10 proc., w Danii - ok. 20 proc. sprzedaży. W Polsce to mniej więcej 1-3 proc. To pokazuje potencjał tego rynku

Trzydziesty finał Coupe du Monde de la Patisserie już w najbliższą niedzielę

Już w najbliższą sobotę 26 stycznia 2019 rozpoczynają się jedne z największych targów gastronomicznych w Europie - Sirha 2019, które odbywają się w Lyonie i będą trwać do środy, 30 stycznia

Kolejna odsłona, kolejni mistrzowie - 6. Kolacja Mistrzów

9 luty przynosi nam kolejną odsłonę "Kolacji Mistrzów" organizowaną przez Wojciecha Harapkiewicza, w kompleksie "Dworzysko" w Szczawnie Zdroju

Mazury HoReCa 2019 - do zobaczenia w kwietniu w Ostródzie

W dniach 09-10.04.2019 r. w Expo Mazury w Ostródzie odbędzie się czwarta edycja targów Mazury HoReCa. Poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem wystawców i odwiedzających

Robert De Niro ze wspólnikami planują otworzyć w Warszawie Hotel Nobu

Robert De Niro wraz ze wspólnikami w osobach producenta filmowego Meir Teper oraz cenionego szefa kuchni - Nobu Matsuhisa planują otworzyć w Warszawie Hotel Nobu. Otwarcie planowane jest na początek 2020 roku

Konferencja na temat nowoczesnych technologii w hotelach

Polski Instytut Rozwoju Biznesu chciałby serdecznie zaprosić na konferencję "Zastosowanie nowoczesnych technologii w obiektach hotelowych i gastronomicznych" Konferencja odbędzie się 26 marca 2019 roku w Warszawie

Po raz piąty królewski jesiotr pojawi się na polskich stołach

Hotel Atut w Licheniu Starym już po raz piąty będzie gościć uczestników mistrzostw Polski w potrawach i kawiorze z jesiotra. Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się 9 marca w ramach Weekendu Kulinarnego

Michał Molenda zasilił szeregi Akademii Inspiracji

Michał Molenda odpowiedzialny będzie za rozwój oferty szkoleń skierowanej do branży gastronomicznej, w tym zarówno warsztaty kulinarne, wpisujące się w obecne, jak i nadchodzą trendy na polskim rynku gastronomicznym

Bartosz Peter w szeregach Transgourmet i Selgros Cash&Carry

Bartosz Peter, zdobywca srebrnego i brązowego medalu w Kulinarnym Pucharze Świata, dwukrotny zwycięzca Kulinarnego Pucharu Polski i laureat L'art de la cuisine Martell 2017 objął stanowisko Eksperta Kulinarnego w Instytucie Kulinarnym Transgourmet

Do 5 lutego możecie głosować na Poznań w European Best Destinations 2019

Od 15 stycznia możecie oddawać swoje głosy w konkursie European Best Destinations 2019, której inicjatorem jest działająca w Brukseli od 2009 roku organizacja o tej samej nazwie, promująca turystykę i kulturę w całej Europie.

Według nowych zasad, to Bartosz Fabiś wystąpi ponownie w finale KPP

Na początku grudnia organizatorzy Kulinarnego Pucharu Polski przedstawili zmiany, jakie Rada Programowa konkursu postanowiła zaimplementować do regulaminu. W ich konsekwencji w finale KPP 2019 wystąpi Bartosz Fabiś

Polska sieć spaghetterii wkracza do Dubaju

Polska sieć spaghetterii - Makarun Spaghetti and Salad - otwiera lokal w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc na świecie, czyli na słynnej Palmie w Dubaju. Właściciele zakładają, że lokal ruszy w drugim kwartale tego roku

Kampania informacyjna dotycząca drobiu i wieprzowiny

Głównym celem działań jest zwiększenie świadomości i wiedzy wśród konsumentów na temat walorów wieprzowiny i drobiu

W Giżycku ma powstać hotel z 1000 miejsc noclegowych

W Giżycku ma powstać hotel, oferujący około 1000 miejsc noclegowych. Oprócz tak ogromnej bazy noclegowej hotel ma oferować również kompleks rekreacyjny, SPA, tarasy widokowe, basen na najwyższej kondygnacji budynku

Po jakie jedzenie Polacy sięgają podczas podróży z dziećmi?

Rodziny, które wybierają się w dłuższą podróż ze swoimi pociechami, na posiłek zatrzymują się najczęściej w bistrach zlokalizowanych przy stacjach benzynowych bądź w sieciowych restauracjach zlokalizowanych przy trasie

Kalendarz z portretami czołowych szefów kuchni

MAKRO Polska w ramach programu Polskie Skarby Kulinarne przygotowało limitowaną edycję kalendarzy na 2019 rok

Styczniowy konkurs Expo Sweet "Apetyczny deser lodowy"

W dniu 15.01 ruszył facebookowy konkurs "Apetyczny deser lodowy", organizowany przez Expo Sweet

Biznes HoReCa to gra - doświadcz tego podczas Food Interactive Days

Biznes HoReCa jest jak gra, a jak wiadomo, każdy chce grać w najlepszej drużynie. Liczy się szybkość w podejmowaniu trafnych decyzji, otwartość na zmiany i nieustanne doskonalenie się. Ci, którzy osiadają na laurach, szybko pozostają w tyle

Zwycięzcy trzeciej edycji konkursu Wyzwanie MAKRO Chefa

Spośród dwudziestu prac konkursowych zwyciężyła ta zgłoszona przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu. Jury wyróżniło również szkoły z Jarosławia i Suwałk, a publiczność największą liczbą głosów nagrodziła placówkę z Zamościa

Kolacja miodem płynąca - oświadczenie

Poniżej prezentujemy oświadczenie organizatorów oraz osób zaangażowanych w charytatywną Kolację Miodem Płynącą

Drużyny zakwalifikowane do startu w Mistrzostwach w Przygotowaniu Deseru 2019

W tym roku, podczas Mistrzostw w Przygotowaniu Deseru, które odbędą się 19.02.2019 podczas targów Expo Sweet, zobaczymy następujące drużyny

Regulamin 14. edycji Arte Culinaria Italiana

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem tegorocznej edycji oraz zachęcamy do pobrania zgłoszeń

Europejskie Targi Produktów Regionalnych - jubileuszowa 10. edycja

Podczas trwania Targów prezentowana jest bogata oferta różnorodnych produktów wędliniarskich, mleczarskich, owocowo-warzywnych, wyrobów cukierniczych, napojów w tym również wina, piwa, nalewek z Polski i zagranicy

Szefowie kuchni, którzy przygotują Kolację Miodem Płynącą

Zgodnie z obietnicą podajemy nazwiska szefów, którzy zabiorą Państwa w 6-cio daniową podróż, której towarzyszyć będzie degustacja i winna opowieść Izy Kamińskiej specjalistki od szkoleń i autorskich degustacji wina

Wyniki konkursów: Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodych Baristów

7 grudnia 2018 r. w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM w Warszawie odbyły się: X Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych - "Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2018" oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodych Baristów.

Program konferencji "Bezpieczeństwo żywności"

Poniżej przedstawiamy program konferencji ,,Bezpieczeństwo żywności - nadzór, podział kompetencji oraz doświadczeń we współpracy pomiędzy służbami weterynaryjnymi a branżą mięsną"

Warsztaty kulinarne No Waste - bez marnowania

W najbliższy weekend 12 stycznia w hotelu Rodan - szef kuchni restauracji Hotelu Rodan - Marcin Kaczmarek-Pielin oraz szef kuchni Kuba Korczak nauczą Was, jak starannie gospodarować produktami na co dzień używanymi w kuchni

Druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego "Junior Culinary Cap"

6 lutego odbędzie się druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego "Junior Culinary Cap" organizowana przez Fundację Świętokrzyskich Szefów Kuchni i Kucharzy

Smaki Pomorza - druga odsłona kolacji degustacyjnej

Po ciepłym przyjęciu pierwszej kolacji degustacyjnej w restauracji Nowosopocka przygotowanej przez szefa kuchni Sebastiana Cichego oraz zaproszonych przez niego gości - szefów kuchni z zaprzyjaźnionych restauracji, pora na kolejną odsłonę

Polski rynek białych i musujących win

Polskie winnice mają szansę stać się dobrym jakościowo producentem win białych i musujących - ocenia Polska Rada Winiarstwa

To był dobry rok dla polskich hotelarzy

Niezła majówka, rekordowo udane wakacje nad Bałtykiem i przedłużenie sezonu ciepłą jesienią. To był dobry rok dla rodzimej branży hotelarskiej

Serce europejskiej gastronomii

Z dumą pragniemy przypomnieć, iż pierwszy tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej otrzymało Miasto Kraków

III Kolacja Wigilijna dla Seniorów pełna miłości i nadziei

19 grudnia br, w Dworku Cieszyńskim, odbyła się III Kolacja Wigilijna dla Seniorów, podopiecznych Domów Spokojnej Starości "Świeć Betlejemska Gwiazdo" T

Wigilia Caritas dla niemal 10 tys. osób

To już 16 raz kiedy przy wigilijnym stole Caritas spotkają się samotni i potrzebujący. Współorganizatorem tego ważnego wydarzenia jest Selgros Cash&Carry, dzięki czemu może przyjąć ono charakter ogólnopolski

Kolacja Miodem Płynąca

Przed nami niezapomniane miodowe uniesienia - 19 stycznia 2019, plejada trójmiejskich szefów kuchni i aktywistów kulinarnych przygotuje charytatywną Kolację Miodową w Hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Old Town

W Y R Ó Ż N I J SIĘ, albo zgiń(esz)!

Na stronach Expo Sweet (www.exposweet.pl/regulaminy) została opublikowana finalna wersje regulaminu Mistrzostw Polski w Przygotowaniu Deseru. Konkurs jest skierowany wyłącznie do firm gastronomicznych

Food Interactive Days - odważny event w trójmiejskiej przestrzeni

Wyobraźmy sobie miejsce, które łączy spotkania w formie warsztatów, przestrzeń barową idealną do networkingu oraz ekspozycję targową.Łącząc te wszystkie elementy otrzymamy pełen obraz nowego wydarzenia na kulinarnej mapie Polski - Food Interactive Days

Dlaczego karp na Święta?

Z raportu Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Rynek rolny - marzec 2018, wynika, że Polacy najchętniej sięgają po łososie, pstrągi, morszczuki i makrele

Spożycie wołowiny rośnie, ale ciągle stanowi ułamek rynku

Wieprzowina i drób to wciąż dominujące gatunki mięsa na polskim rynku. Ich spożycie jest stabilne

Agnieszka Maszner - nową dyrektor regionalną IGHP w zachodnio-pomorskim

W grudniu 2018 roku Agnieszka Maszner objęła stanowisko dyrektora regionalnego Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego w regionie zachodnio-pomorskim, zastępując na tym stanowisku Tomasza Waścińskiego

"Sto receptur na sto lat niepodległości" - książka już w sprzedaży

Książka "Sto receptur na sto lat niepodległości" jest częścią edycji specjalnej programu Polskie Skarby Kulinarne - Kulinarne Zjednoczenie Polski

Terra Madre Day w restauracji Pretekst

W poniedziałkowy wieczór, 10 grudnia w Restauracji Pretekst odbyła się kolacja zorganizowana przez Slow Food Wielkopolska z okazji obchodów Terra Madre Day

Trzy polskie restauracje w zestawieniu La Liste

Paryska restauracja Guy Savoy znalazła się na pierwszy miejscu, w niedawno opublikowanym zestawieniu 1000 najlepszych restauracji La Liste 2019

Ruszają zgłoszenia do L'Art de la cuisine Martell 2019

W dniach 1-3 marca 2019 w Hotelu ZAMEK RYN odbędzie się XVI Ogólnopolski Konkurs Młodych Talentów Sztuki Kulinarnej "L'Art de la cuisine Martell" 2019. Organizatorem konkursu jest Grupa Anders, przy merytorycznej współpracy Fundacji Klubu Szefów Kuchni

Paco Pérez planuje otwarcie restauracji w Gdańsku

Hiszpan Paco Pérez, szef kuchni nagrodzony łącznie sześcioma gwiazdkami Michelin w czterech europejskich restauracjach poprowadzi restaurację na 33. piętrze Olivia Star - najwyższego budynku kompleksu Olivia Business Centre w Gdańsku

Rozbudowa rynku hotelarskiego w Polsce

Według danych GUS, w ciągu trzech pierwszych kwartałów bieżącego roku na terenie naszego kraju udzielone zostało ogółem ponad 71 mln noclegów, w tym prawie 39 mln w obiektach hotelowych

Czy Wigilię firmową można zaliczyć do kosztów podatkowych?

W sytuacji, gdy koszty spotkania wigilijnego są ponoszone ze środków obrotowych firmy w celu osiągnięcia, zachowania lub zabezpieczenia przychodów, można zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodu

Bocuse d'Or Poland w Strefie VIP Chef's Village podczas Wielkiego Finału

W dniach 26 - 30 stycznia 2019 roku wszystkie oczy świata wielkiej gastronomii będą zwrócone na Lyon i Wielki Finał Bocuse d'Or oraz Coupe du Monde de la Patisserie

Kuchnia roślinna z wizytą u uczniów szkół gastronomicznych

Ponad setka uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych w Poznaniu uczestniczyła w pierwszym z cyklu warsztatów zorganizowanych w ramach kampanii RoślinnieJemy

Pizzeria neapolitańska? Tylko z ceryfikatem!

W miniony piątek mieliśmy przyjemność przenieść się do Neapolu, za sprawą kolacji degustacyjnej w Forni Rossi, certyfikowanej pizzerii neapolitańskiej. Certyfikat taki przyznany zostaje przez Associazione Verace Pizza Napoletana

Konferencja na temat bezpieczeństwa żywności

Śladem lat ubiegłych, Związek Polskie Mięso kontynuuje cykl branżowych spotkań: ,,Bezpieczeństwo żywności"

Puchar Polskiego Mięsa Drobiowego

Za nami emocjonujący dzień, podczas którego dziesięć dwuosobowych drużyn młodych adeptów sztuki kulinarnej ze szkół gastronomicznych walczyło w I Ogólnopolskim konkursie Kulinarnym o Puchar Polskiego Mięsa Drobiowego

Kolejna edycja "Arte Culinaria Italiana" już wkrótce

W dniu 23 lutego 2019 roku odbędzie się kolejna edycja włoskiego wydarzenia kulinarnego "Arte Culinaria Italiana" w Hotelu Warszawa *** SPA & RESORT w Augustowie

Urodzinowe spotkanie z marką Tork

We wtorek, 4 grudnia w warszawskiej restauracji SPATiF odbyło się spotkanie dziennikarzy z przedstawicielami marki Tork

Jakie zmiany szykują organizatorzy Kulinarnego Pucharu Polski w 2019 roku?

Podczas tegorocznego posiedzenia Rady Programowej KPP, które odbyło się w sierpniu, podjęte zostały decyzje o kolejnych zmianach, które mają zoptymalizować zasady konkursu i jego przebieg

Dni Herbaty Jesień/Zima 2018

Wszystkie kawiarnie i restauracje, które szukają ciekawych propozycji herbacianych na okres jesienno-zimowy zachęcamy do wzięcia udziału w najnowszej odsłonie akcji Dni Herbaty

Premiera cyklu kolacji dla Szefów Kuchni

Już 3 grudnia szefowie kuchni z całej Polski spotkają się w niezwykłych okolicznościach w bajecznym miejscu w Hotelu Tajty, by posmakować regionalnych produktów z Warmii i Mazur

Polacy przygotowują się do Wielkiego Finału Coupe du Monde de la Patisserie

Organizowany co dwa lata Wielki Finał najbardziej prestiżowego konkursu cukierniczego na świecie Coupe du Monde de la Patisserie odbędzie się po raz 15 w dniach 27-28 stycznia 2019 roku podczas targów Sirha w Lyonie

X Jubileuszowy Konkurs "Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2018"

7 grudnia 2018 r. w siedzibie Centrum Techniki Kulinarnej DORAM przy ul. Racjonalizacji 5 w Warszawie odbędzie się X Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs "Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2018"

Piętnaście powodów do dumy

Dzisiaj kończy się Kulinarny Puchar Świata w Luksemburg, z którego, ponad trzydziestu kucharzy, cukierników i mistrzów carvingu reprezentujących nasz kraj może być dumnych. Dzielnie walczyli zarówno w konkurencjach drużynowych, jak i indywidualnych

III Forum Hotelarzy oraz Gala z okazji 15-lecia za nami!

III Forum Hotelarzy IGHP, które miało miejsce 21 listopada w Hotelu Narvil Conference & SPA w Serocku, było wyjątkowe pod wieloma względami

Poland National Culinary Team - walka trwa

Poland National Culinary Team dzielnie walczy podczas Kulinarnego Pucharu Świata w Luksemburgu . Dzisiaj nasz zespół prezentuje swoje umiejętności w kuchni gorącej, a do tej pory nasza reprezentacja może pochwalić się

Jak zmieniała się branża czystości w naszym kraju?

Gdy w 1993 roku firma Ecolab wchodziła do Polski, w branży utrzymania czystości królowało wiadro i ścierka. Mało kto zawracał sobie głowę stosowaniem tak podstawowych środków ochronnych jak choćby rękawice

Mistrzowska kolacja w gościnnych progach Dworzyska

24 listopada restauracja Babinicz w kompleksie Dworzysko, wypełniła się po brzegi. I mimo, że na co dzień ludzi tu nie brakuje, to akurat tego dnia wszyscy przybyli na wyjątkowe wydarzenie - piątą już Kolację Mistrzów w Dworzysku

Tradycyjne smaki podczas Miksera Kulinarnego

Za nami kolejne spotkanie edukacyjne dla uczniów szkół gastronomicznych organizowane w ramach programu Szef dla Młodych Talentów. W listopadowym Mikserze Kulinarnym udział wzięło ponad 170 młodych adeptów sztuki kulinarnej z całego kraju

Świąteczna edycja festiwalu Smakuj Trójmiasto tuż, tuż...

Już czas! Festiwal kulinarny Smakuj Trójmiasto przygotowuje się do klimatycznej, nastrojowej Christmas Edition - pełnej pysznych inspiracji na rodzinne święta

Zwycięzcy Caffe Vergnano Best Barista 2018

Poznaliśmy zwycięzcę ogólnopolskiego finału Vergnano Best Barista 2018. Po pasjonującej walce najlepszym baristą okazał się Tomasz Łój, na co dzień pracujący w Krakowie

Nietypowe, kulinarne inspiracje na święta

Zdradzamy cztery kulinarne inspiracje, dzięki którym Święta Bożego Narodzenia zyskają wyjątkowy smak, a impreza Sylwestrowa stanie się niezapomniana

Projekt kulinarny przyGOTOWANY przez Lazur

Temat drugiego śniadania do szkoły to wyjątkowo twardy orzech. Brak pomysłów, co zaSERwować naszym pociechom sprawia, że w rezultacie dzień w dzień pakują do plecaków kromki, kanapki, skibki i sznytki, które najczęściej... wracają z powrotem do domu

Młody Kreator Sztuki Kulinarnej - wyniki

Wczoraj po całym dniu finałowych zmagań, poznaliśmy zwycięzców Młodego Kreatora Sztuki Kulinarnej 2018

Targi HORECA w amerykańskim stylu

Podobnie jak w roku ubiegłym w EXPO Kraków w dniach od 7 do 9 listopada ofertę zaprezentowało niemal 400 wystawców z różnych stron świata

Podsumowanie konkursu Les Chefs en Or

Kaczka i dorsz to produkty, które królowały na talerzach podczas konkursu Les Chefs en Or

Ernest Jagodziński i Emil Guzik - polscy finaliści konkursu Les Chefs en OR

Les Chefs en Or to konkurs kulinarny, organizowany przez francuski oddział Transgourmet. Podczas finałowego spotkania na targach EquipHotel w Paryżu, światowej sławy jury oceniać będzie najlepszych kucharzy z krajów, w których działa Transgourmet

Wine Expo Poland - jak wypadła tegoroczna edycja?

Targi Wine Expo Poland & Warsaw Oil Festival z założenia mają służyć rozwojowi biznesu, wyznaczeniu trendów i edukacji konsumentów. Czy zrealizowano wszystkie cele?

Nowy projekt kulinarny - Guerrilla Dining

Guerrilla Dining to kolektyw kulinarny będący wynikiem spotkania się w kuchni Ślązaka i Kanadyjczyka z jamajskimi korzeniami. Projekt wystartuje z końcem listopada i będzie trwał przynajmniej pół roku. Odbywać się będzie na terenie Poznania i Wrocławia

Made Restaurant na wrocławskiej scenie - relacja

29.10.2018r. hotel Double Tree by Hilton we Wrocławiu zmienił się w gastronomiczne centrum Dolnego Śląska. Na wydarzeniu MADE Restaurant spotkało się ponad 200 przedstawicieli branży hospitality z Wrocławia i okolic

"Polska Kulinarnie Niepodległa" w wykonaniu Poznańskich Kucharzy Razem

Poznańscy Kucharze Razem - niepowtarzalna i wyjątkowa okazja, żeby podczas jednego wieczoru skosztować pasji, tradycji i profesjonalizmu

Kolacja degustacyjna Gęsina i Św. Marcin

"Gęsina i św. Marcin" - pod tym hasłem kryje się jubileuszowa kolacja, która odbędzie się 9 listopada 2018 r. w Restauracji Cucina w Poznaniu. Serwowane podczas kolacji dania wyjdą spod rąk Szefa Kuchni - Dominika Narlocha

MADE Restaurant w Gdyni

Precyzyjnie dobrani eksperci już 28 listopada w Hotel Courtyard by Marriott w Gdyni, podzielą się swoimi sposobami, narzędziami i doświadczeniem. Kogo posłuchacie?

Culinary World Cup 2018 Fine Dining

110 przystawek, dań głównych i deserów wydano w minioną sobotę, podczas charytatywnej kolacji w restauracji L'atmosphere, w hotelu Hilton Inn Kraków Airport. Wszystkie potrawy przygotowane zostały przez Narodową Kadrę Kucharzy

Piąta odsłona Kolacji Mistrzów w Dworzysku

W ostatni weekend listopada, tj. 24.11.2018 w Dworzysku w Szczawnie-Zdroju odbędzie się kolejna odsłona charytatywnej Kolacji Mistrzów. Najlepsi Szefowie Kuchni już po raz piąty przygotują niezwykłe menu degustacyjne dla Gości Dworzyska

Poznań na dwa dni stanie się już po raz szósty stolicą piwa rzemieślniczego!

Już niedługo, bo w dniach 9 - 10 listopada 2018, możecie odwiedzić kolejną edycję Poznańskich Targów Piwnych

Paweł Salamon - ambasador Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 2018

"Odkryj swój talent!" to motto kampanii, a przykład Pawła Salamona pokazuje, że kształcenie i szkolenie oraz praktyki zawodowe zwiększają szanse na zatrudnienie, pozwalają znaleźć nowe, ciekawe miejsca pracy i mogą prowadzić do sukcesu

Nagroda EHF dla prezesa Hoteli DeSilva Witolda Ignatowskiego

The European Hospitality Foundation Award jest przyznawana osobie, która w znacznym stopniu przyczynia się do rozwoju branży hotelarskiej

"Profesjonalny Menedżer Restauracji" na EuroGastro

W dniach 27-28 marca 2019 r., podczas targów EuroGastro, odbędzie się pierwsza sesja szkoleniowa w ramach Programu Edukacyjnego "Profesjonalny Menedżer Restauracji"

Sto restauracji na stulecie w ramach Tygodnia Kuchni Polskiej

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wybrane restauracje z całego kraju wprowadzą na tydzień od 5 do 11 listopada specjalne menu inspirowane różnymi regionami i kuchniami XIX i XX-wiecznej Polski

Zwycięzcy konkursu "Gęsina na imieninach"

We wtorek 30 października 2018. w poznańskim Hotelu Moderno szefowie kuchni walczyli o tytuł najlepszego dania z gęsi. Wszystko w ramach organizowanego po raz drugi już konkursu "Gęsina na imieninach" promującego to niedoceniane mięso

Adam Michocki najlepszy w Konkursie Młodych Sommelierów

Adam Michocki z londyńskiej restauracji The Glasshouse zwyciężył w Konkursie Młodych Sommelierów, organizowanym przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich w Poznaniu

Finał VIII edycji przewodnika Poland 100 Best Restaurants

Finał VIII edycji elitarnego przewodnika Poland 100 Best Restaurants w tym roku odbył się w Rytrze w Willi Poprad. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 właścicieli i szefów kuchni restauracji, które znalazły się na liście Poland 100 Best Restaurants 2018

Rodzima branża winiarska

Przez 18 ostatnich lat liczba winnic w Polsce wzrosła o prawie 2000%. Czy ta ilość przekłada się na jakość? I czy przede wszystkim możemy mówić o dojrzałej już branży

Wielki Finał MakaronoManii rozstrzygnięty!

Dobiegły końca kulinarne zmagania, których inicjatorem był Unilever Food Solutions. Mowa oczywiście o Wielkim Finale MakaronoManii, który odbył się 17 października w Hali Koszyki, w Warszawie

LIFE-COOKING dla Asi - kolacja charytatywna

Wystawna kolacja charytatywna połączona z pokazem gotowania na żywo

Wegańskie Spotkanie z SelfCookingCenter

W czwartek 25 października w Zamku Topacz rozegrały się wegańskie zmagania młodych kucharzy. A wszystko w ramach drugiej edycji 'Spotkania z SelfCookingCenter" firmy Rational

Już w najbliższy weekend Konkurs Młodych Sommelierów

28 października 2018 r. w hotelu Ilonn w Poznaniu można na żywo oglądać zmagania trzech finalistów Konkursu Młodych Sommelierów. Do konkursu zgłosiło się 31 uczestników

Ruszają konkursy nominowane do Kulinarnego Pucharu Polski 2019

Emocje związane z finałem Kulinarnego Pucharu Polski 2018 już nieco przycichły. Zaczęły się natomiast przygotowania do kolejnej edycji tego konkursu

Już jutro Pasta World Championship 2018

Już jutro rozpoczyna się siódma edycja Pasta World Championship, konkursu kulinarnego, którego finał odbędzie się w podczas Światowego Dnia Makaronu

Warsztaty kulinarne z Robertem Sową 'Przygotowanie do kariery"

17 października b.r. wystarowała kolejna edycja warsztatów kulinarnych z Robertem Sową "Przygotowanie do kariery" Pierwsze spotkanie odbyło się w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach.

Pieczywo coraz mniej powszednie

Nie dość, że z roku na rok kupowane jest w mniejszych ilościach, to jeszcze kosztuje coraz więcej. W ciągu roku pieczywo zdrożało dwa razy bardziej niż reszta żywności. Jak w tak trudnych warunkach radzą sobie przedsiębiorstwa piekarnicze?

Branża HoReCa już wkrótce spotka się w Krakowie

Wyjątkowa okazja do spotkania się przedstawicieli branży gastronomicznej i hotelarskiej podczas Targów HoReCa Kraków

Najmłodszy kucharz świata odwiedza Polskę

23 października będzie miała miejsce premiera filmu dokumentalnego "Chef Flynn - najmłodszy kucharz świata". Z tej okazji główny bohater zawita do Polski

Zbliżamy się do finału Pasta World Championship

Już 24 października w mediolańskim La Pelota szefowie kuchni z całego świata spotkają się by walczyć o tytuł mistrza kuchni włoskiej. Po raz drugi do konkursu zakwalifikował się Polak. Jest nim Paweł Gałecki, kucharz z lubelskiej restauracji Piano

Wyniki konkursu "Czas na rybę - Junior"

6 października 2018. w Niemodlinie na Zamku Książęcym, podczas ósmej edycji Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego odbył się konkurs "Czas na rybę - Junior"

Czyste mięso - czy ma szansę zastąpić to tradycyjne?

Pierwszy hamburger wyprodukowany z czystego mięsa powstał w 2013 roku i kosztował 330 tys. dol. Trzy lata później wyprodukowano pierwszego klopsika z próbówki za nieco ponad 1 tys. dol., a w 2017 roku - kanapkę z kurczakiem i kaczkę w pomarańczach

Tomasz Rosa i Marita Skomska najlepsi podczas konkursu "Czas na rybę"

7 października 2018 podczas Konkursu "Czas na rybę" Szefowie Kuchni z Województwa Opolskiego walczyli o zwycięstwo przygotowując potrawę z karpia. Obok ryby produktem obowiązkowym była również kasza gryczana.

W Światowym Dniu Chleba sięgamy do tureckich tradycji jego wypieku

Chleb jest pokarmem, który pojawia się na talerzu każdego, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy klasy społecznej

Eksperci dzielą się wiedzą przed targami Wine Expo Poland

Temperatury podczas tegorocznego lata, globalne ocieplenie pozwalają formułować śmiałe wizje, że nasz kraj w produkcji wina może zostać nową Toskanią. Polska będzie winnym eldorado - mogliśmy przeczytać

30. urodziny polskiego producenta sosów dla branży HoReCa

Fanex - polski producent sosów dla branży HoReCa, w bieżącym roku obchodzi jubileusz 30-lecia istnienia firmy. W ciągu tego czasu z kilkuosobowej firmy powstał prężnie i dynamicznie działający podmiot, który zatrudnia obecnie ponad 300 osób

Za nami gala finałowa Wine&Food Noble Night

W weekend mieliśmy przyjemność uczestniczyć w gali finałowej Wine & Food Noble Night. To jedyny konkurs w Polsce, gdzie w jury siedzą potencjalni, wymarzeni goście polskich restauracji: wyjątkowi goście z całej Polski

Premiera VIII edycji Przewodnika Poland 100 Best Restaurants

Premiera VIII edycji Przewodnika Poland 100 Best Restaurants, ogłoszenie listy 100 najlepszych restauracji w Polsce i wręczenie nagród najlepszym szefom kuchni w Polsce odbędzie się 26 października 2018 r. w Rytrze w Willi Poprad

Druga edycja konkursu "Gęsina na imieninach"

Nie tylko wielkopolscy szefowie kuchni powalczą o tytuł najlepszego dania z gęsi. A wszystko w ramach organizowanego 30 października po raz drugi już konkursu "Gęsina na imieninach"

Poznajcie uczestników półfinału Młodego Kreatora Sztuki Kulinarnej 2018

Znamy już nazwiska uczestników XIV edycji konkursu będącego szansą na rozpoczęcie wielkiej kulinarnej kariery!

Azjatycka odsłona festiwalu "Smakuj Trójmiasto"

Festiwal kulinarny Smakuj Trójmiasto jak co jesień rozgrzeje bogactwem aromatów, przypraw i kolorów. 28 października Starym Maneżu w Gdańsku odbędzie się najpopularniejsza odsłona festiwalu: Asian Edition

10 zaskakujących faktów dotyczących sushi

Sushi wszyscy znamy i lubimy. Jak się jednak często okazuje, niewiele o nim wiemy. Jak przygotowywać tę potrawę, jak ją jeść, co dozwolone a co naraża nas na popełnienie faux pas? Poniżej Sushi Sakana Wrocław dzieli się garścią wiedzy

Wołowina w jesiennej odsłonie - Hotel Moderno

Minęły już prawie dwa tygodnie od naszej wizyty w Steak & Grill Restraurant w Hotelu Moderno, a my nadal nie możemy uwolnić się od smaku zaserwowanych nam dań - marynowanej polędwicy, steków czy policzków

Kuba Winkowski z tytułem National Chef of the Year 2019

Tegoroczną edycję National Chef of the Year 2019 wygrał Kuba Winkowski! To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów branży gastronomicznej w Wielkiej Brytanii, a jego laureatem był m.in. Gordon Ramsay. Czy teraz Polaka czeka podobna kariera?

Nowa dawka gastronomicznej wiedzy dzięki Kongresowi Szefów Kuchni

We wtorek 9 października hale warszawskiego centrum Expo XXI zapełniły się tłumem ludzi związanych z branżą gastronomiczną, a to za sprawą odbywającego się Kongresu Szefów Kuchni

Druga odsłona Festiwalu Wódki i Zakąski

W dniach 19-20 października 2018 r. w Reducie Banku Polskiego przy ul. Bielańskiej 10 odbędzie się druga edycja Festiwalu Wódki i Zakąski - święta dedykowanego naszemu narodowemu trunkowi oraz polskiej tradycji wódki i zakąski

Tak, Chef! czyli Poznań Vision 2018

Chefs Culinar świętuje! Zorganizowane przez firmę targi okazały się wielkim sukcesem. Klienci z całego kraju odwiedzili poznańską halę widowiskowo-sportową Arena, która 26 i 27 września zamieniła się w wielką platformę wiedzy i smaków

Kulinarne Zjednoczenie Polski z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości

11 listopada 2018 r. świętujemy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji sieć hurtowni MAKRO Polska rozpoczyna Kulinarne Zjednoczenie Polski - edycję specjalną programu Polskie Skarby Kulinarne.

Bartosz Peter zwycięzcą Kulinarnego Pucharu Polski 2018

Znamy zwycięzców Kulinarnego Pucharu Polski 2018.To zwycięstwo stanowi historyczną chwilę dla Kulinarnego Pucharu Polski, ponieważ po raz pierwszy laureat ubiegłorocznej edycji obronił tytuł.

III Kolacja Wigilijna dla Seniorów

19 grudnia br, w Dworku Cieszyńskim odbędzie się III Kolacja Wigilijna dla Seniorów, podopiecznych Domów Spokojnej Starości "Świeć Betlejemska Gwiazdo"

9 października Dniem Własnego Biznesu

Już 9 października odbędzie się Dzień Własnego Biznesu - święto małych i średnich przedsiębiorców. Z tej okazji na konsumentów czekać będzie 25 tys. ofert specjalnych - w tym promocje, rabaty i gratisy w sklepach i lokalach w całym kraju

Jesteśmy na półmetku Targów POLAGRA GASTRO i INVEST HOTEL

Za nami pierwsze dwa dni, a zarazem półmetek Międzynarodowych Targów Gastronomii i Wyposażenia Hoteli POLAGRA GASTRO i INVEST HOTEL.

Co nowego czeka nas jeszcze podczas Kongresu Szefów Kuchni 2018?

W trakcie tegorocznej edycji uczestnicy będą mogli wysłuchać 9 wystąpień, a swoją wiedzą podzieli się 18 ekspertów

Joan Roca ponownie najlepszym szefem kuchni 2018

1 października w Mediolanie odbyła się gala The Best Chef Awards, podczas której poznaliśmy pięćdziesięciu najlepszych szefów kuchni. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku gala miała miejsce w Warszawie, a zwycięzcą został Joan Roca z Hiszpanii.

Nowy przewodniczący jury 18. finału Kulinarnego Pucharu Polski

Kulinarny Puchar Polski to konkurs, który co roku wyzwala ogromne emocje w środowisku polskiej gastronomii. Kto w tym roku otrzyma miano "Najlepszego z najlepszych"? Przekonamy się już 3 października

Już tylko weekend dzieli nas od Targów Polagra Gastro

Targi Polagra Gastro i Invest Hotel od wielu lat sprawiają, że Poznań tuż na początku października staje się miejscem spotkań polskiego sektora HoReCa

MADE Restaurant zawita do Wrocławia

Po wiosennych spotkaniach w Poznaniu i Krakowie, przyszedł czas na jesienną odsłonę projektu. Już 29.10.2018 we Wrocławiu spotkają się ci spośród przedstawicieli branży Horeca na Dolnym Śląsku, którzy chcą być 3 kroki przed innymi i... zarabiać

Lista zakwalifikowanych do konkursu "Czas na rybę"

W konkursach kulinarnych "Czas na rybę" oraz "Czas na rybę - Junior" podczas 8. Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego, o zwycięstwo na najlepszą potrawę z karpia oPolskiego wezmą udział następujące drużyny:

W kwestii fine dining w Polsce wciąż mamy wiele do zrobienia

O Fine Dining Week i problemach, z jakimi wciąż mierzyć się muszą restauracje typu premium opowiada uznany i wieloletni szef kuchni oraz właściciel Restauracji Merliniego, Bartłomiej Czerwiński

Gwendal Poullennec dyrektorem Przewodników MICHELIN

Gwendal Poullennec rozpoczyna swoją karierę jako Międzynarodowy Dyrektor Przewodników MICHELIN, zastępując tym samym swojego poprzednika, Michaela Ellisa.

Młodzi sommelierzy zmierzą się w Poznaniu

Stowarzyszenie Sommelierów Polskich zaprasza do udziału w pierwszym Konkursie Młodych Sommelierów. Zawody odbędą się 28 października 2018 r. w hotelu Ilonn w Poznaniu, zgłoszenia przyjmowane są do 14 października

Podpowiadamy, jak świętować Międzynarodowy Dzień Kawy

Jak wygląda rytuał parzenia tego wspaniałego napoju na sposób turecki i co jest jego tajemnicą? Podpowiadamy przed 29 września, czyli Międzynarodowym Dniem Kawy!

Druga odsłona charytatywnej kolacji Lubicz & Friends

10 listopada 2018 roku o godzinie 19.00 w Hotelu Grand Lubicz odbędzie się kolejna kolacja charytatywna pod nazwą Lubicz & Friends

Jedyny w Polsce certyfikowany venenciador na targach Polagra Gastro!

Pierwszego dnia targów Polagra Gastro będzie można spotkać się z wyjątkową osobą, Maciejem Katarzyńskim, jedynym w Polsce certyfikowanym venenciadorem oraz sommelierem

Znamy termin szóstej edycji Poznańskich Targów Piwnych!

W 2018 roku impreza odbędzie się tradycyjnie w listopadzie - w dniach 9-10 listopada - a wraz z nią druga edycja Street Food Spot

Zmiany dotyczące recenzowania restauracji na Facebooku

Do tej pory nasi goście mogli na Facebooku recenzować restaurację, mając do dyspozycji pięciostopniową skalę. Oprócz wystawienia oceny od 1 do 5, nasz gość mógł dodatkowo tę ocenę uzasadnić lub skomentować. Obecnie w jej miejsce pojawiły się polecenia

VI Ogólnopolski Konkurs - "Kulinarny Rajd Mistrzów"

26 października 2018 po raz szósty we Wrocławiu w Haston City Hotel odbędzie się konkurs nominowany do Kulinarnego Pucharu Polski - Kulinarny Rajd Mistrzów

Targi przygotowane ze smakiem? Tak, Chef!

Już 26 i 27 września poznańska Hala Widowiskowo-Sportowa Arena przemieni się w kulinarne centrum miasta. Wszystko za sprawą piątej edycji targów Poznań Vision organizowanych przez Chefs Culinar

Niezwykła kolacja: "10 rąk - 10 momentów"

10 listopada w sali bankietowej pięciogwiazdkowego Heron Live Hotel odbędzie się kolacja podczas której 10 momentów będzie kreowanych przez 10 rąk niezwykłych szefów kuchni

Kolejna kolacja trójmiejskich szefów kuchni

Po raz kolejny jedenastu trójmiejskich szefów kuchni połączy swoje siły i wspólnie przygotuje kolację

Czas na rybę! - ostatnie dni na zgłoszenia

Zapraszamy szefów kuchni oraz młodych kucharzy ze szkół gastronomicznych z terenu województwa opolskiego do udziału w konkursie kulinarnym pn. "Czas na rybę"!

DineART - sztuka i nowa jakość wokół stołu

Wydarzenie inaugurujące projekt DineART odbyło się 5.09.2018 w podwarszawskim Folwarku Łochów. W części merytorycznej goście mieli możliwość wzięcia udziału w prelekcjach i panelach dyskusyjnych

Oficjalne otwarcie restauracji LAS - Lokalnej Atrakcji Stolicy

11 sierpnia miało miejsce oficjalne otwarcie restauracji LAS - Lokalnej Atrakcji Stolicy. LAS, cocktail bar oraz restauracja, to nowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy. Autentyczne i przyjazne, stworzone do wypoczynku i zabawy

IV Kolacja Mistrzów w Dworzysku

22 września w kompleksie Dworzysko w Szczawno-Zdroju już po raz czwarty odbędzie się Kolacja Mistrzów. Najlepsi Szefowie Kuchni przygotują niezwykłe menu degustacyjne dla Gości Dworzyska

Nowy Instytut Kulinarny Transgourmet otwarty

11 września odbyło się oficjalne otwarcie Instytutu Kulinarnego Transgourmet, drugiej tego typu placówki w Polsce

Przed nami Whisky Live Warsaw 2018 w Centrum Praskim Koneser

W dniach 12-13 października br. Warszawa ponownie stanie się światową stolicą whisky, a wszystko za sprawą piątej już edycji festiwalu Whisky Live Warsaw. Tegoroczna odsłona imprezy obfitować będzie w wiele znamienitych trunków ze wszystkich stron świata

Najsmaczniejszy weekend w Poznaniu

Wakacyjne podróże już za nami, ale to nie koniec przygód dla Wielkopolan, zwłaszcza tych kulinarnych. W dniach 29 września - 1 października będzie można zwiedzić niemal całą Polskę, podczas targów Smaki Regionów

X Ogólnopolski Konkurs "Kuchnia Polska na Mazowszu 2018"

16 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie odbędzie się X Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny "Kuchnia Polska na Mazowszu 2018"

Bezpłatna pula biletów na Hotel Meeting rusza 10 września

W najbliższy poniedziałek, punktualnie o godz. 11:00, wystartuje darmowa rejestracja na branżową konferencję biznesową Hotel Meeting, która odbędzie się już 22 października w stołecznym DoubleTree by Hilton

Rekordowa Galeria Innowacji na targach POLAGRA GASTRO w Poznaniu

Tylu nowości jeszcze nie było w tej przestrzeni specjalnej!

MAKRO Polska świętuje z klientami 24 urodziny

Z okazji 24 lat istnienia na polskim rynku sieć hurtowni MAKRO przygotowała szereg atrakcji dla swoich klientów - w tym "Karuzelę okazji" obejmującą specjalne promocje oraz loterię w wersji cyfrowej, w której do zdobycia jest 100 000 nagród

Kolacja Degustacyjna w Restauracji Nowosopocka

27 września w Restauracji Nowosopocka odbędzie się po raz pierwszy kolacja degustacyjna. Szef kuchni Sebastian Cichy wraz z zaproszonymi gośćmi z całej Polski będą tworzyli dania o niezapomnianym smaku

Co cztery lata w Luksemburgu

Już tylko niespełna trzy miesiące dzielą nas od 13 edycji Villeroy & Boch Kulinarnych Mistrzostw Świata. Ten organizowany co cztery lata przez Valel Club Luxembourg prestiżowy konkurs kulinarny przyciąga tłumy wielbicieli kuchni z całego świata

Kolacja charytatywna w wykonaniu TOP CHEF'ów

29 września 2018 w Centrum Techniki Kulinarnej Dora Metal ul. Racjonalizacji 5 będzie miała miejsce kolacja charytatywna przygotowana przez 6 TOP CHEF'ów

2 września - Międzynarodowy Dzień Lodów Borówkowych

Plantatorzy wraz z lodowymi rzemieślnikami zapraszają w niedzielę - 2 września - na święto lodów borówkowych. W ramach przygotowań wybrano miasta i miejsca, w których są najlepsze lody borówkowe

XIV edycja konkursu Młody Kreator Sztuki Kulinarnej 2018

31 sierpnia rozpoczyna się XIV edycja konkursu kulinarnego Młody Kreator Sztuki Kulinarnej 2018, dedykowanego uczniom szkół gastronomicznych. Finał odbędzie się 21 listopada w Poznaniu

Odszedł Wiesław Szymczak

Odszedł Wiesław Szymczak - wieloletni członek Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, miłośnik BBQ

Grzybobranie w Lisewskim Dworze

17-19 września w Lisewskim Dworze będzie miało miejsce spotkanie pod hasłem "Grzybobranie".

Polska kontra Emiraty. Znamy przeciwnika polskiego kucharza na Pasta World Championship!

W wyniku losowania poznaliśmy przeciwnika polskiego reprezentanta Pawła Gałeckiego z lubelskiej restauracji Piano. Jest nim 28 letni Włoch, Domenico Santagada, występujący w barwach Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Sergiusz Hieronimczak szefem kuchni w Restauracji Nifty no.20

Od 20 sierpnia Sergiusz Hieronimczak przejął stery w Restauracji Nifty no.20 w Hotelu Puro w Poznaniu. Kuchnię przejął po Jakubie Ignyś, który kontynuuje swoją karierę na własnym polu w restauracji Magazyn Food Concept

Wszystko, czego nie wiecie o ziemniakach - książka Joanny Jakubiuk

Już wkrótce, bo 19 września ukaże się książka autorstwa Joanny Jakubiuk, której teksty możecie czytac na łamach "Szefa Kuchni"

Inauguracja projektu DineART

Inauguracja projektu DineART odbędzie się już 5 września 2018 r. w Folwarku Łochów pod Warszawą, gdzie spotka się ponad 200 przedstawicieli polskiej sceny gastro

Pyszne święto chleba

Zapach świeżo pieczonego chleba z chrupiącą skórką, aromaty różnorodnych ziół, wędlin i innych smakołyków. Do tego solidna porcja muzyki. W ostatni weekend wakacji zapraszamy na Elbląskie Święto Chleba

Podsumowanie letniej edycji Master Chefs 4 Dogs

Ostatnia edycja akcji Master Chefs 4 Dogs, która miała miejsce w Poznaniu na terenie jedynego w swoim rodzaju Nocnego Targu Towarzyskiego zakończyła się ogromnym sukcesem, a obfitowała w sporo atrakcji oraz w kolejnych, wyjątkowych gości

Jury Kulinarnego Pucharu Polski 2018

Zmagania uczestników finału Kulinarnego Pucharu Polski 2018 oceniać będzie Jury w międzynarodowym składzie pod przewodnictwem cieszącego się niezachwianą pozycją w branży gastronomicznej, znakomitego szefa kuchni - Pawła Oszczyka

Pasta World Championship

W drugiej połowie października do Mediolanu zjadą się najzdolniejsi młodzi kucharze z całego świata. Wśród osiemnastu kandydatów na mistrza włoskiej pasty jest Polak - Paweł Gałecki

Start rezerwacji na 5. edycję Fine Dining Week

W dniach 29 sierpnia - 9 września 2018 roku odbędzie się piąta edycja Fine Dining Week. Festiwal dedykowany polskiej scenie fine diningu obejmie swoim zasięgiem sześć miast tj.: Warszawę, Poznań, Wrocław, Kraków oraz debiutujące Łódź i Trójmiasto

Przyznano ostatnią nominację do finału Kulinarnego Puchar Polski

Otrzymali ją Kamil Tłuczek i Piotr Kuzdro wygrywając XIII Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny.

15 sierpnia rusza Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

Na dwunasty Ogólnopolski Festiwalu Dobrego Smaku zapraszamy do Poznania w dniach 15-19 sierpnia 2018.

Już w ten weekend odbędą się XIII Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny Święto Baraniny

W Ustroniu, w sobotę 11 sierpnia 2018 podczas Święta Baraniny odbędą się XIII Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny.

Zapraszamy do udziału u przepysznym konkursie MakaronoMania!

Chcesz wypromować swoją restaurację, dostarczyć klientom rozrywki oraz wygrać nagrody zarówno dla siebie jak i restauracji - to koniecznie weź udział w konkursie przygotowanym przez Unilever Food Solutions!

Wyzwanie dla młodych kucharzy! Druga edycja konkursu kulinarnego Spotkanie z SelfCookingCenter RATIONAL w Zamku Topacz

Po sukcesie I edycji konkursu "Spotkanie z SelfCookingCenter" organizatorzy RATIONAL i Zamek Topacz zapraszają na jego drugą edycję.

Polska reprezentacja na Worldchefs Congres & Expo 2018

4000 szefów kuchni ze 105 krajów, 200 firm wystawienniczych, 20 światowej sławy prelegentów i 70 zespołów rywalizujących o tytuł najlepszego Szefa Kuchni wzięło udział w 36. edycji Worldchefs Congres & Expo 2018 w Kuala Lumpur, w Malezji

Spotkania dla branży HoReCa z całej Polski

W ramach ostatniego cyklu Szef dla Szefów sieć hurtowni MAKRO Polska zorganizowała sześć wydarzeń, w których udział wzięło 500 przedstawicieli rynku gastronomicznego z całej Polski

Międzynarodowy Dzień Sernika - przepis kucharzy z Restauracji w Zamku Topacz

Międzynarodowy Dzień Sernika co roku obchodzony jest 30 lipca. Dlaczego celebrujemy święto właśnie tego ciasta? Być może dlatego, że jego historia sięga aż starożytnej Grecji, a obecnie znany jest na niemal całym świecie i to w wielu różnych wersjach

Jakie wina lubi mieszkaniec kraju nad Wisłą?

Nasz kraj, w kwestii wina, można scharakteryzować w następujący sposób - mała rodzima produkcja, ale za to importowy potentat. To rynek wzrostowy, w dużej mierze dzięki konsumentom. Jakie wino ma u Polaków szansę?

Turcja na talerzu

Turcja to kierunek, do którego Polacy ciągną nie tylko ze względu na rajskie krajobrazy i pewną, wakacyjną pogodę. Mocną stroną tego kraju jest oszałamiająca mnogością doznań smakowych kuchnia. Spróbuj Turcji na talerzu i zakochaj się w orientalnym smaku!

Smakowity weekend w Expo Mazury

Od 3 do 5 sierpnia na terenie Expo Mazury w Ostródzie odbywać się będzie druga edycja festiwalu piw rzemieślniczych Browariada połączona z trzecią edycją festiwalu kuchni regionalnej i ekologicznej Festiwal Smaków

Restauracja Merliniego ponownie na Fine Dining Week

Fine Dining Week to kultowe już wydarzenie na kulinarnej mapie smaków i aromatów. Nie dziwi zatem kolejna jego edycja, podczas której na gości czekać będzie wyjątkowe doznanie smaków i aromatów pod postacią pięciu popisowych dań wybitnych szefów kuchni

Francuska kuchnia w ramach kampanii French Touch

Ciężka, maślana, skomplikowana - tak najczęściej opisujemy francuską kuchnię. Ale czy rzeczywiście tak jest? Jaka jest kwintesencja tej kuchni? Na czym polega jej magia? W ramach kampanii French Touch, zaglądamy do francuskiej kuchni

Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski najlepsi podczas Festiwalu Kuchni Dworskiej

21 lipca na terenie niezwykle urokliwego kompleksu Dworzysko w Szczawnie-Zdroju odbył się 4. Międzynarodowy Festiwal Kuchni Dworskiej. Konkurs nominowany do Kulinarnego Pucharu Polski 2018

Rekordowy Kram Golf Cup

Organizatorem Turnieju była firma Kram SA, jeden z największych producentów opakowań papierowych i folii dla branży spożywczej. Firma sponsoruje także inny turniej - Kram Junior Open

"Triki szefa kuchni" - filetowanie labraksa

Labraks, czyli okoń morski, to ryba o zwartym mięsie, która świetnie sprawdza się do smażenia

Kuchnia i historia: odkrywanie przeszłości i współczesne trendy kulinarne

Konferencja organizowana w ramach Festiwalu Smaku w Grucznie, Chrystkowo k. Gruczna, zagroda olęderska, 19 VIII 2018 r., godz. 10.30

Akcja #szefowiedzieląsięwiedzą podczas Kongresu Szefów Kuchni 2018

#wspieramyrozwójgastronomii

Jedz, pij, pomagaj - charytatywna aplikacja mobilna

Przychodząc do jednego z punktów sieci Tel Aviv Urban Food, jedząc i pijąc, zbierasz punkty tak jak w programie lojalnościowym. Dzięki nim pomagasz zwierzętom i wspierasz środowisko. Sytuacja, w której dwie strony wygrywają

5. edycja konkursu "Galicyjskie Smaki - wczoraj, dziś i jutro"

Selgros Cash&Carry i Transgourmet sponsorem 5. edycji konkursu "Galicyjskie Smaki - wczoraj, dziś i jutro"

Polacy coraz chętniej chodzą do restauracji

Jak wynika z raportu "Polska na Talerzu 2018" firmy MAKRO Cash & Carry Polska, w dni robocze wydajemy zwykle od 11 do 20 zł na jeden posiłek, z kolei w weekendy - od 21 do 30 zł

Grzegorz Adamarek ponownie w finale Kulinarnego Puchar Polski

Nominację otrzymał wygrywając konkurs kulinarny "Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro"

Tork świętuje 50. urodziny

W 2018 roku marka Tork obchodzi 50-lecie istnienia! Jej historia rozpoczęła się w 1968 roku wraz ze stworzeniem czyściwa włókninowego "All-Tork"

Letnia edycja Master Chefs 4 Dogs

Już po raz szesnasty zapraszamy wszystkich o wielkich sercach chcących wesprzeć bezdomniaki w schronisku, na jedyną w Europie imprezę kulinarno-charytatywną z udziałem najlepszych szefów kuchni z całego kraju czyli Master Chefs 4 Dogs

IX Europejskie Targi Produktów Regionalnych w Zakopanem

IX Europejskie Targi Produktów Regionalnych organizowane będą w dniach 11 - 15 sierpnia 2018 roku w Zakopanem

Wyjątkowe spotkanie sztuki filmowej i kulinarnej - Kino Kulinarne

Transatlantyk Festival po raz kolejny zaprasza na Kino Kulinarne - jedną z najpopularniejszych sekcji filmowych festiwalu. Obok seansów filmowych widzowie zostaną zaproszeni na pięć wyjątkowych kolacji

Worldchefs Congress & Expo 2018

Dzisiaj w Kuala Lumpur w Malezji rozpoczyna się drugi dzień Światowego Kongresu Worldchefs Congress & Expo 2018

Kolacja degustacyjna w Hotelu Moderno

6 lipca w Hotelu Moderno, a dokładniej w hotelowej restauracji Steak&Grill, odbyła się kolacja degustacyjna. Przygotował ją Maciej Piątek wraz ze swoim zespołem, a nad wszystkim czuwał menedżer restauracji - Przemysław Lis

Paleniska OFYR na polskiej scenie gastronomicznej

Szefowie kuchni mieli okazję poznać OFYR z bliska na Warsaw Gastro Show, towarzyszącym Międzynarodowym Targom Żywności Warsaw Food Expo, które odbyły się w Nadarzynie w dniach 24-25 maja

Co w menu Kulinarnego Pucharu Polski 2018?

Już za trzy miesiące, w dniach 2-3 października, odbędzie się już 18. edycja Kulinarnego Pucharu Polski. Co zaserwują najlepsi kucharze w Polsce?

Nowa odsłona Targów EuroGastro i WorldHotel

23. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro połączone z 12.edycją Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel odbędą się w dniach 27-29 marca 2019 r. w Ptak Warsaw Expo

Kolacja Charytatywna dla Olusia

18.lipca o godzinie 19.00 w Restauracji Przepiórka w Świnkowie będzie miała miejsca kolacja charytatywną, z której cały dochód przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację małego Olka Bzdęgi. Pomysłodawcą kolacji jest Tomasz Ptak

"Polska na Talerzu 2018"

37% badanych jada na mieście, bo chce odkrywać nowe smaki

Artystyczne kawiarnie priorytetem dla Poznania

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych pomaga przywrócić świetność centrum miasta m.in. poprzez artystyczne kawiarnie, które łączą dobrą kawę z warsztatami i wydarzeniami, w których wziąć mogą udział mieszkańcy miasta

Owoce morza na plaży w centrum Wrocławia

Plaża w restauracji czy restauracja na plaży? We Wrocławiu właśnie otwarto OVO Beach Club. To nowy wakacyjny koncept, który łączy dwa w jednym - plażowy wypoczynek ze znakomitą kuchnią i koktajlami. W planach są także koncerty i muzyka na żywo

Nowy szef kuchni w restauracji Pod Niebieniem

Od 16 czerwca oficjalnie stanowisko Szefa Kuchni w Restauracji Pod Niebieniem na poznańskim rynku objął Wojciech Wojtkowiak, którego kuchni do tej pory można było skosztować w restauracji Salon z ogrodem.

"Twój sukces to nasz biznes" - MAKRO Polska wspiera małych i średnich przedsiębiorców

MAKRO Polska rozpoczyna nową akcję "Twój sukces to nasz biznes", której celem jest pokazanie, że sieć hurtowni wspiera niezależnych przedsiębiorców oraz docenia ich za wysiłek, jaki wkładają w prowadzenie swoich biznesów

Ekipy kucharskie zakwalifikowane do Konkursu "Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro"

Ekipy kucharskie zakwalifikowane do Finału Konkursu Kulinarnego "Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro" - Narol 2018

Międzynarodowe Mistrzostwa Pizzy w Wągrowcu

Już 17-go września 2018r. w Hotelu Pietrak w Wągrowcu pod Poznaniem odbędą się pierwsze w Polsce Międzynarodowe Mistrzostwa Pizzy

Kraków Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej

Kraków został wybrany na Europejską Stolicę Kultury Gastronomicznej 2019. Tytuł przyznano po raz pierwszy. Europejska Akademia Gastronomiczna stwierdziła, że to właśnie Kraków powinien stać się Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej

Podsumowanie projektu "Trening czyni mistrza"

Uroczyste podsumowanie projektu "Trening czyni mistrza - praktyki zagraniczne szansą na lepszy start w dorosłe życie" - miało miejsce w siedzibie Zespołu Szkół Gastronomicznych im. prof. E. Pijanowskiego przy udziale zaproszonych gości

V Międzynarodowy Turniej Smaków na Wielkim Gościńcu Litewskim

Jubileuszowy V Międzynarodowy Turniej Smaków, wyjątkowo odbędzie się w Węgrowie 1 lipca 2018r.

Ostatni Mikser Kulinarny w drugiej edycji programu Szef dla Młodych Talentów

W drugiej edycji programu Szef dla Młodych Talentów sieć hurtowni MAKRO Polska zorganizowała dziewięć spotkań edukacyjnych, w których udział wzięło ponad 2000 uczniów z całej Polski

Noc Restauracji 2018 - Smaki Polski

Wielkimi krokami zbliża się "Noc Restauracji - Smaki Polski 2018". Jest to impreza, która ukazać ma moc polskiej kuchni, korzystającej z najlepszych regionalnych składników i tworzonej przez doświadczonych i ambitnych chefów

"Triki szefa kuchni" - przewodnik po ziołach

Majeranek, rozmaryn, bazylia, oregano... W jakich daniach je stosować? Wojciech Harapkiewicz prezentuje różne zioła i ich zastosowanie w kuchni. Zapraszamy na pierwszy odcinek nowego cyklu edukacyjnego "Triki szefa kuchni"

Dominik Branny nowym Prezesem MAKRO Polska

Z dniem 1 lipca 2018 r. Dominik Branny obejmie funkcję Prezesa Zarządu MAKRO Cash and Carry Polska S.A.

Rośnie popularność Polski wśród zagranicznych turystów

Liczba zagranicznych turystów odwiedzających Polskę rośnie z roku na rok - w 2017 przyjechało ich ponad 18,3 mln i zostawili w naszym kraju blisko 33 mld zł. Rosnącą frekwencją cieszą się m.in. Kraków, Gdańsk czy Wrocław

Mistrzowskie szkolenie na pierwszym w Polsce Seminarium Sędziowskim

Na co zwracają uwagę sędziowie podczas Pucharu Świata, jak przygotować stanowisko, za co można stracić punkty - m.in. tego dowiedzieli się członkowie OSSKiC w trakcie pierwszego w Polsce Seminarium Sędziowskiego.

IX Europejskie Targi Produktów Regionalnych

11-15 sierpnia w Zakopanem odbędą się IX Europejskie Targi Produktów Regionalnych. To unikatowa impreza, promująca Region Tatrzański, która przybliża jego tradycje, historię, kulturę i... wabi kuchnią regionalną

Certyfikat V-Label dla Leonardo Verde - kolejnej w 100% wegańskiej restauracji na mapie Warszawy

W czwartek 14 czerwca, w dniu swoich pierwszych urodzin, certyfikat otrzymała warszawska wegańska restauracja Leonardo Verde

Osteria Francescana Massimo Bottury powraca na pierwsze miejsce w The World's 50 Best Restaurants

Gwiazdy świata restauracji zebrały się 19 czerwca 2018 r. w Bilbao podczas wydarzenia The World's 50 Best Restaurants 2018

Święto Baraniny i XIII Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny

W Ustroniu, w sobotę 11 sierpnia 2018 podczas Święta Baraniny odbędą się XIII Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny. Głównym organizatorem konkursu jest: Leszek Makulski

V edycja Konkursu Kulinarnego "Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro"

W dniu 14 lipca 2018 roku w Narolu, w ramach "XIX Jarmarku Galicyjskiego - Smaki Roztocza", odbędzie się V edycja Konkursu Kulinarnego "Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro"

Międzynarodowy Dzień Sushi

Ta tradycyjna japońska potrawa składająca się z marynowanego ryżu połączonego z innymi składnikami, takimi jak marynowane ryby, surowe lub gotowane skorupiaki lub warzywa zyskała w Polsce ogromną popularność

Relacja z X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego "Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś"

W dniach 1-2 czerwca 2018 roku na terenach hotelu Zamek*** w Pułtusku odbyła się jubileuszowa, X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego "Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś".

Pierwsza kolacja POLISH CHEF

23 czerwca w Restauracji Grape odbędzie się pierwsza kolacja POLISH CHEF

Wielka loteria jubileuszowa w Selgros Cash&Carry

370 tysięcy złotych - to łączna pula nagród w rozpoczynającej się dziś wielkiej loterii zorganizowanej z okazji 21 lat Selgros Cash&Carry w Polsce

Bocuse d'Or Europe 2018 za nami!

W dniach 11-12 czerwca dwadzieścia najlepszych europejskich duetów kucharskich walczyło podczas Bocuse d'Or Europe 2018 w Oval Lingotto Fiere Torino o awans do Wielkiego Finału w Lyonie 2019

V jubileuszowa edycja Kram Golf Cup - gramy dla Lenki i Martyny

14 lipca na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja turnieju charytatywnego KRAM GOLF CUP. Organizatorem turnieju jest firma Kram SA, jeden z czołowych producentów opakowań papierowych i folii dla branży spożywczej

II edycja konkursu kulinarnego Spotkanie z SelfCookingCenter

Zbliża się kolejna edycja konkursu kulinarnego organizowanego przez Zamek Topacz oraz firmę Rational W tym roku tematem przewodnim wydarzenia będzie kuchnia wegańska

Polscy cukiernicy awansowali do Wielkiego Finału Coupe du Monde de la Patisserie 2019

Miesiące przygotowań, nerwów i niezliczone ilości godzin treningowych przyniosły chwałę polskiej drużynie cukierników w Turynie podczas europejskich finałów Coupe du Monde de la Patisserie 2018

Imponujący poziom III edycji branżowej konferencji Gastro Meeting!

Prawie 300 uczestników zawitało do stołecznego hotelu DoubleTree by Hilton, by wziąć udział w wiosennej edycji konferencji Gastro Meeting 2018

Polska reprezentacja cukierników jedzie na finał w Lyonie

10 czerwca nasz team cukierniczy - Michał Doroszkiewicz i Marek Moskwa stanęli do rywalizacji podczas Coupe du Monde de la Patisserie. Mimo że stanęli tuż za podium otrzymali przepustkę do wielkiego finału w Lyonie

Marcin Borowczyk Wielkopolskim Kucharzem Roku

W piątek, 8 czerwca, odbyła się kolejna edycja konkursu im. Rafała Jelewskiego - Wielkopolski Kucharz Roku. Wydarzenie co roku jest pretekstem do prezentacji walorów kuchni Wielkopolski oraz talentu kucharzy tego regionu

Żelki z warzyw? Czemu nie!

Na Wydziale Nauk o Żywności powstała alternatywa dla popularnych słodyczy - żelek. Zmieniające się trendy żywieniowe kreują potrzebę tworzenia nowych produktów

Trzeci medal dla Kandy

To już trzeci Medal Europejski dla nadzień cukierniczych Lauretta piotrkowskiej firmy. Po raz kolejny doceniono najwyższą jakość, europejskie standardy produkcji oraz coraz bardziej widoczną obecność na zagranicznych rynkach

Najsmaczniejsza trzynastka, czyli 13 Festiwal Śląskie Smaki

W tym roku miłośnicy kuchni regionalnej województwa śląskiego zjadą do urokliwej Pszczyny. Tam bowiem w niedzielę, 17 czerwca w Parku Zamkowym odbędzie się już trzynasta edycja Festiwalu Śląskie Smaki!

Grzegorz Bucki i Adriana Wójcikowska w finale Kulinarnego Pucharu Polski 2018

W sobotę, 2 czerwca, odbył się piąty z konkursów nominowanych do Kulinarnego Pucharu Polski - "Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś". Organizatorem tego wydarzenia jest szef kuchni w Hotelu Lord w Warszawie - Stefan Birek

Konkurs Dworskiej Kuchni Myśliwskiej

Konkurs Dworskiej Kuchni Myśliwskiej zagości po raz drugi w pięknym i gościnnym Szczawnie Zdroju

Kamil Wojtasiak - Mistrz Polski Sommelierów 2018

Nowym Mistrzem Polski Sommelierów jest Kamil Wojtasiak z warszawskiej restauracji Butchery & Wine. Młody, zaledwie 28-letni Wojtasiak, pokonał w finale ubiegłorocznego wicemistrza, Macieja Sokołowskiego oraz Łukasza Głowackiego

Ostatnia prosta przed wielkimi emocjami

W dniach 10 -12 czerwca serce Piemontu - Turyn zamieni się w wielką, gastronomiczną stolicę Europy

Inauguracja akcji "Miejsca ze Smakiem"

24 maja w Oberży pod Czerwonym Wieprzem odbyła się uroczysta inauguracja akcji "Miejsca ze Smakiem", firmowanej przez markę Saska. Na tę okazję szef kuchni i osobowość gastronomii Marcin Budynek przygotował specjalne menu

Restauracja Mistrzów

W dniach 31 maja - 3 czerwca na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach odbędzie się Finał Klubowych Mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej. W tym czasie czołówka polskich szefów kuchni zadba o podniebienia walczących 24 zespołów

6 TOP CHEF'ów na rzecz Michała Szymke

9 czerwca o godzinie 18 w Centrum Techniki Kulinarnej Dora Metal ul. Racjonalizacji 5 będzie miała miejsce kolacja charytatywna przygotowana przez 6 TOP CHEF'ów

Degustacja win kalifornijskich podczas Mistrzostw Polski Sommelierów 2018

Degustacja win kalifornijskich "Z Kalifornią do stołu" będzie towarzyszyła finałom Mistrzostw Polski Sommelierów już w najbliższą sobotę, 26 maja, w hotelu Regent w Warszawie

Polacy na wyjeździe chcą wygody i wrażeń

O sojowe mleko do śniadania, romantyczny pakiet powitalny, świeżo cięte kwiaty do pokoju czy hypoalergiczne kosmetyki do łazienki - najczęstsze prośby gości przed przyjazdem są całkiem zwyczajne

Które tłuszcze wybierać do przygotowywania jedzenia?

Tłuszcze mają ważne miejsce chyba w każdej kuchni. Niestety wielu z nas w dużych ilościach je te zwierzęce, które najzdrowsze nie są

Smakuj Trójmiasto - edycja wege

Wraz z piękną, majową pogodą wraca też festiwal kulinarny Smakuj Trójmiasto w najlepszej na tę porę roku wersji. Edycja wege przyniesie morze roślinnych smaków i inspiracji!

Dzień Kariery w Akademii Inspiracji

Sieć hurtowni MAKRO Polska w ramach obchodów urodzin Akademii Inspiracji zorganizowała po raz pierwszy Dzień Kariery, w którym udział wzięło ponad 200 uczniów szkół i klas gastronomicznych z całej Polski

Kongres Szefów Kuchni 2018

Tegoroczna edycja zaplanowana na 9 października 2018, po raz pierwszy odbędzie się w EXPO XXI . Obserwując rosnącą z roku na rok frekwencję i duże zainteresowanie wydarzeniem, organizatorzy przewidują udział nawet 2.000 szefów z całej Polski

Konfrontacja kulinarnego kunsztu na żywo w krakowskim Marcelino Chleb i Wino

26 maja 2018 roku w krakowskiej restauracji Marcelino Chleb i Wino odbędzie się niecodzienne wydarzenie. Tego dnia w lokalu zlokalizowanym przy ulicy św. Jana 16 Michał Czeladzki i Mikołaj Rey zmierzą się w pojedynku szefów kuchni

Ryby, raki i ślimaki: warsztaty kuchni dawnej i tradycyjnej

30 maja odbędą się kolejne już warsztaty kuchni dawnej dla uczniów i nauczycieli szkół gastronomicznych organizowane w ramach programu Erasmus+ European Food Education Season (EFES)

Już teraz warto zaplanować udział w kolejnej odsłonie Targów Wine Expo Poland i Warsaw Oil Festival 2018

Już czwarty raz podczas targów branżowych w stolicy spotkają się przedstawiciele branży wina z Polski i ze świata. Targi odbędą się tradycyjnie w ostatni weekend października (26-27 października) w Warszawie. Warto zapamiętać tę datę

Nowa restauracja degustacyjna w Krakowie

W marcu, na kulinarnej mapie Krakowa przy ul. Kanoniczej 15, zagościła Restauracja Art. Lokal specjalizuje się w menu degustacyjnym i skupia na polskiej kuchni

Marcin Popielarz w pierwszej trójce konkursu SPYC 2018

Reprezentujący Polskę Marcin Popielarz, szef kuchni w restauracji Biały Królik w Gdyni, przygotował halibuta marynowanego w stylu rybackim, podanego z chrzanem, ogórkiem i sosem z kalarepy i koperku

Warsztaty kulinarne "Mokotów na widelcu"

Pomoc w edukacji żywieniowej najmłodszych mogą stanowić programy takie jak "Mokotów na widelcu". Są to warsztaty kulinarne organizowane przez fundację Grzegorza Łapanowskiego "Szkoła na widelcu" we współpracy z warszawską Galerią Mokotów

Finał S.Pellegrino Young Chef przed nami!

W najbliższy weekend 21 wybitnych młodych szefów kuchni z całego świata zmierzy się w finale konkursu S.Pellegrino Young Chef 2018, który odbędzie się w Mediolanie. Polskę, w tych kulinarnych zmaganiach, reprezentować będzie Marcin Popielarz

Gastro Meeting - obowiązkowy event dla branży gastronomicznej

Już 29 maja odbędzie się III edycja konferencji Gastro Meeting! Tego dnia w warszawskim hotelu DoubleTree by Hilton spotkają się restauratorzy z całej Polski, którzy będą wymieniać się wiedzą, doświadczeniem i zdobywać cenne kontakty biznesowe

Mundial już za nieco ponad miesiąc

Do mundialu w Rosji został już tylko nieco ponad miesiąc. Dla hoteli, które będą gościć piłkarzy i kibiców, to już ostatnia chwila na przygotowania

Mistrzostwa Polski Sommelierów 2018

Najlepsi sommelierzy po raz 18. wystartują w Mistrzostwach Polski Sommelierów. Konkurs odbędzie się 26 maja w salach Hotelu Regent w Warszawie

III edycja Kolacji Mistrzów

Trzecia edycja charytatywnej "Kolacji Mistrzów" w Dworzysku poświęcona była zbiórce pieniędzy na nieszczęśliwie spalony ośrodek przyrodoleczniczy w Szczawno-Zdroju

Rośnie produkcja drobiu w Polsce

Dobra sytuacja polskiego drobiarstwa. Całkowita produkcja w 2017 roku mogła sięgnąć rekordowe 3 mln ton. Rośnie też konsumpcja mięsa drobiowego - do ponad 30 kg na osobę rocznie. Już 45 proc. produkcji drobiu trafia na eksport

Kuchnia polska XVII i XVIII w. zdrowsza od dzisiejszej

Współczesna kuchnia polska jest zdecydowanie uboższa przykładowo od tej z XVII i XVIII w. Wówczas, chociaż jadano mniej, spożywano produkty różnorodniejsze. Niczym wielce niezwykłym nie było np. zjedzenie bociana czy łabędzia

Master Chefs 4 Dogs vol.15

Nadchodząca edycja akcji Master Chefs 4 Dogs znów będzie pod znakiem śniadania czyli najważniejszego posiłku dnia

Relacja z Eventu Kulinarnego w Primavera Jastrzębia Góra

Pierwszego dnia odbyły się XV POMORSKIE POTYCZKI KULINARNE, których organizatorem jest Dariusz Gwiazda - Szef Kuchni Primavera

Ogólnopolski Konkurs dla cukierników i amatorów "PATRIOTKA 100-lecia"

Dnia 8 lutego 2018 r. w Warszawie fundacja Idea Nova ogłosiła ogólnopolski konkurs "PATRIOTKA 100-lecia", którego przedmiotem jest stworzenie przepisu na ciastko o nazwie Patriotka

Ogólnopolskie Forum Rzeźnictwa - Wędliniarstwa - Kuchmistrzostwa

Podczas tegorocznych targów Polagra Food, w dniach 8-10 maja, odbędzie kolejna edycja Ogólnopolskiego Forum Rzeźnictwa - Wędliniarstwa - Kuchmistrzostwa. To będą 3 dni, których głównym bohaterem będzie mięso wieprzowe

Targi EuroGastro i WorldHotel w nowej lokalizacji

Poszukiwania nowej lokalizacji dla Targów EuroGastro i Worldhotel zakończyły się sukcesem. Kolejna edycja odbędzie się 27-29 marca 2019 r. w Ptak Warsaw Expo

III edycja branżowej konferencji biznesowej Hotel Meeting już za nami!

Za nami III edycja branżowej konferencji Hotel Meeting, podczas której eksperci i praktycy branży hotelarskiej mieli ponownie okazję, by wymienić się wiedzą i doświadczeniem oraz przedyskutować ważne, zawodowe tematy

Twój czworonożny przyjaciel zje pysznie przy Jana w Krakowie

Restauracje, które wprowadzają udogodnienia dla naszych czworonożnych przyjaciół to coraz częstsze zjawisko

Spotkania biznesowe zmieniają charakter

Nie cena a jakość obsługi i lokalizacja restauracji mają coraz większe znaczenie

Südzucker Polska S.A. ze sklepem internetowym B2B

Firma Südzucker Polska S.A. uruchomiła sklep internetowy dla klientów biznesowych. Platforma oferuje możliwość zamawiania produktów w 3 kategoriach: przemysł produkty standardowe, przemysł produkty specjalne oraz produkty detaliczne

Mazurskie targi już za nami

Za nami dwa dni biznesowych spotkań, pokazów kulinarnych oraz pełnych emocji kulinarnych rozgrywek podczas targów Mazury Horeca, które odbyły się w dniach 17-18 kwietnia 2018 r. w Expo Mazury w Ostródzie

Ogólnopolski Konkurs Kulinarny "Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś"

Konkurs, którego głównym pomysłodawcą oraz organizatorem jest Stefan Birek, Szef Kuchni w Hotelu Lord**** w Warszawie odbędzie na podzamczu Hotelu Zamek Pułtusk*** w Pułtusku

XV Pomorskie Potyczki Kulinarne już wkrótce!

Degustacje, nowinki i trendy kulinarne, gotowanie z Mistrzem - 25 kwietnia rusza dwudniowy Event Kulinarny w Primavera Jastrzębia Góra. Gwiazdą wydarzenia będzie Pascal Brodnicki

Nieco ponad miesiąc został do wejścia w życie przepisów o ochronie danych osobowych

Do wejścia w życie RODO, przepisów o ochronie danych osobowych, został już nieco ponad miesiąc. Dla firm nie będzie już okresu przejściowego na dostosowanie się do wymagań rozporządzenia - od 25 maja nowe przepisy mają być w pełni respektowane

"Lokalnie, regionalnie i tradycyjnie - wiem co zjem"

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego zapraszają do udziału w warsztatach, które odbędą się w ramach operacji pn. "Lokalnie, regionalnie i tradycyjnie - wiem co zjem"

Master Chefs 4 Dogs vol.15

28 maja w Restauracji Endorfina-Foksal będzie miała miejsce piętnasta edycja Master Chefs 4 Dogs - akcji kulinarno-charytatywnej na rzecz bezdomnych zwierząt, w której udział biorą najlepsi kucharze z całej Polski

"Między wódką a zakąską"

W piątek w Restauracji Pod Niebieniem mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z autorami książki "Między wódką a zakąską". Aleksander Baron oraz Łukasz Klesyk wyczerpująco odpowiadali na pytania swoich czytelników

Nowy program edukacyjny Polskie Skarby Kulinarne

Program Polskie Skarby Kulinarne ma na celu zwiększenie świadomości Polaków na temat kulinarnej tradycji naszego kraju i rozbudzenie wśród nich patriotyzmu kulinarnego

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Baronem i Łukaszem Klesykiem

Dwie niepowtarzalne osobowości i jedna wspaniała książka, jedyna w swoim rodzaju

Whisky Live Warsaw w nowej lokalizacji

Znana jest nowa lokalizacja Whisky Live Warsaw. Tegoroczna, 5. edycja festiwalu odbędzie się w powstającym Centrum Praskim Koneser

POLAGRA FOOD - targi ze smakiem, już w maju!

Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD w Poznaniu od lat kojarzą się z pożegnaniem lata. W tym roku wydarzenie odbędzie się w samym środku wiosny, w dniach 8-10 maja

Przygotowania do europejskich finałów Bocuse d'Or

Zostało niespełna dwa miesiące do rozgrywki europejskiej na piemonckiej ziemi. Dlatego spotkania merytoryczne, na których Team Poland wypracował wspólnie koncepcję obu dań na Turyn, szefowie mają już za sobą

Przed nami wyjątkowo długa majówka

Jak pokazują dane platformy rezerwacyjnej, na majówkę wybieramy raczej górskie klimaty, a w wyszukiwarkę wpisujemy najczęściej Zakopane, Kościelisko, Bukowinę czy Karpacz

Półmilionowa darowizna Selgros Cash&Carry dla Caritas

Pół miliona złotych to wartość darowizny przekazanej na ręce Caritas przez Selgros Cash&Carry. Do potrzebujących trafią pełnowartościowe artykuły w postaci odzieży i obuwia damskiego, męskiego oraz dziecięcego

Jutro startuje WorldFood Warsaw

Targi WorldFood odbędą się w Warszawie po raz piąty i będą gościć niemal 300 wystawców z kraju i zagranicy

Hotel Meeting - biznesowa konferencja dla profesjonalistów HoReCa już 19 kwietnia!

Już 19 kwietnia w warszawskim hotelu DoubleTree by Hilton odbędzie się III edycja konferencji Hotel Meeting

Polacy coraz częściej sięgają po lepszą whisky

W 2017 r. sprowadzono do Polski mniej szkockiej whisky niż rok wcześniej (spadek o 2,82%), ale jej łączna wartość była większa o 8,63%. Najnowsze dane rynkowe potwierdzają utrzymujący się od dłuższego czasu trend konsumpcji droższych odmian tego trunku

Zwycięzcy pierwszej edycji Wyzwania MAKRO Chefa

Poznaliśmy zwycięzców pierwszej edycji konkursu Wyzwanie MAKRO Chefa. Zdaniem jury najlepsze okazały się prace ze szkół w Żychlinie, Kluczborku oraz Wejherowie

Lista uczestników startujących w XV Pomorskich Potyczkach Kulinarnych

Przedstawiamy listę uczestników, którzy 25.04.2018 roku wystartują w XV edycji Pomorskich Potyczek Kulinarnych

Gastro Meeting i Hotel Meeting - obowiązkowe wydarzenia dla branży HoReCa!

Już wkrótce odbędą się kolejne edycje konferencji Hotel Meeting i Gastro Meeting dedykowane branży HoReCa

Hotelowa marka przygotuje strefy kibica i specjalną ofertę dla fanów

Za 2,5 miesiąca wystartują mistrzostwa świata w piłce nożnej. Przez ponad 4 tygodnie piłkarskie zmagania będą śledzić miliony kibiców na całym świecie, dlatego do tego wydarzenia przygotowują się nie tylko sami piłkarze, ale i duże marki

Produkty ekologiczne i wegańskie nowością na świątecznym stole

Do koszyka wielkanocnych zakupów Polaków trafiają przede wszystkim tradycyjne produkty: jaja, majonez czy wędliny. Coraz więcej osób włoży do nich również nowości: wegetariańskie wędliny, produkty ekologiczne czy bio

Żołądkowa de Luxe oraz Żołądkowa Gorzka z tytułem Superbrands Polska Marka 2018

Flagowe marki z portfolio Stock Polska, Żołądkowa de Luxe oraz Żołądkowa Gorzka zostały wyróżnione tytułem SUPERBRANDS POLSKA MARKA 2018 przyznawanym dla brandów, które osiągnęły rynkowy sukces

CHEF Culinary Cup pod patronatem Jerzego Pasikowskiego

Podczas pierwszego dnia targów EUROGASTRO odbyła się trzecia już edycja konkursu CHEF Culinary Cup. W tym roku była to po raz pierwszy edycja międzynarodowa, w której udział brali również uczestnicy z Czech, Słowacji oraz Węgier

Targi EuroGastro i WorldHotel 2018 wysoko ocenione przez branżę

23. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro oraz 11. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel w dniach 21-23 marca odwiedziło 19 117 osób

Kolejna odsłona Kolacji Mistrzów

21 kwietnia 2018 r. w Restauracji Babinicz kompleksu Dworzysko odbędzie się kolejna odsłona Kolacji Mistrzów

Kolacja Charytatywna z okazji 10- lecia Drużyny Szpiku w Restauracji FIGA

6 kwietnia w Restauracji FIGA odbędzie się Kolacja Charytatywna z okazji 10- lecia Drużyny Szpiku

Wine&Food Noble Night - największa w Polsce magiczna restauracja

Witek Iwański, Marcin Filipkiewicz, Łukasz Budzik to wybitni polscy szefowie kuchni i finaliści poprzednich edycji konkursu Wine&Food Noble Night! Kto w tym roku zdobędzie laur zwycięstwa?

XIII Festiwal Kuchni Greckiej - już za nami!

XIII edycja Festiwalu Kuchni Greckiej odbyła się w piątek 23.03.2018r. podczas targów EuroGastro w Warszawie i jak co roku pozostawiła po sobie mnóstwo wspaniałych wspomnień i wzruszeń

Kulinarny Talent 2018

Podczas 22. Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro 2018 odbyła się 10. jubileuszowa edycja konkursu autorstwa Roberta Sowy - "Kulinarny Talent"

Atelier Amaro oraz Senses Restaurant utrzymują po jednej gwiazdce Michelin

Wczoraj ukazała się najnowsza edycja czerwonego przewodnika Guide MICHELIN Main Cities of Europe 2018. Atelier Amaro oraz Senses Restaurant utrzymują po jednej gwiazdce Michelin

XIII edycja ogólnopolskiego konkursu włoskiej sztuki kulinarnej Arte Culinaria Italiana - relacja

W sobotę 10 marca 2018 roku w Trzebownisku koło Rzeszowa, w hotelu Blue Diamond Active Spa, odbyło się wielkie święto kuchni włoskiej. Organizatorem i pomysłodawcą Arte Culinaria Italiana jest znany szef kuchni Giancarlo Russo

3 kolory w wiosennym wydaniu

W czwartek 22 marca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kolacji degustacyjnej w restauracji 3 kolory Malta

Powstanie pierwszy w Polsce Instytut Kulinarny Transgourmet

Instytut Kulinarny będzie działał w budynku hali Selgros Cash&Carry w Piasecznie pod Warszawą

Młodzi kucharze poznali kuchnię surf and turf na Mikserze Kulinarnym

Tematem przewodnim ostatniego Miksera Kulinarnego było surf and turf, czyli połączenie wołowiny i owoców morza. W edukacyjnym spotkaniu z cyklu Szef dla Młodych Talentów udział wzięło 270 uczniów szkół gastronomicznych

V Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

Konstytucja Firmy Rodzinnej kluczem do zbudowania tożsamości wielopokoleniowych firm rodzinnych w Polsce - relacja z V Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych

Water&Wine docenione przez Akademię Gastronomiczną w Polsce

W piątek 16 marca 2018 w warszawskim hotelu Bristol rozdane zostały nagrody Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej AIG PRIX oraz ARS COQUINARIA dla wybitnych jednostek i instytucji, które wyróżniają się międzynarodową jakością

Wielkopolski Kucharz Roku 2018 - zaproszenie do startu

V edycja w hołdzie śp. Rafałowi Jelewskiemu, w PURO najbardziej designerskim hotelu w Poznaniu

Wręczenie nagród AIG PRIX oraz ARS COQUINARIA

Dnia 16 marca br. w Hotelu Bristol w Warszawie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród AIG PRIX oraz ARS COQUINARIA

Konkursy kulinarne podczas Mazury HoReCa - ostatnie 11 dni zgłoszeń!

Trzecia edycja targów Mazury HoReCa to także trzecia edycja prestiżowych konkursów kulinarnych dla profesjonalistów i uczniów szkół gastronomicznych. Jeszcze tylko do 30.03.2018 trwają zgłoszenia uczestników

Lazur Złocisty z nagrodą Food Show Star

Lazur Złocisty został wyróżniony tytułem Najlepszy Produkt dla Sektora HoReCa w konkursie Food Show Star. Nagroda została wręczona 12 marca br., podczas uroczystej gali, będącej finałem drugiego dnia trwania Food Show

Zwycięzcy II Mistrzostw Polski w Przyrządzaniu Ślimaków

W sobotę 17 marca odbyły się, organizowane przez Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie, II Mistrzostwa Polski w Przyrządzaniu Ślimaków i Owoców Goji, nie były to łatwe zmagania, bo ślimak nie jest łatwym tematem

Polska gastronomia w europejskiej rozgrywce

Polska reprezentowana przez Dawida Szkudlarka zakwalifikowała się do europejskich finałów Bocuse d'Or w Turynie

Lista finalistów Kulinarnego Talentu 2018

Już niebawem XX jubileuszowa edycja autorskiego konkursu Roberta Sowy KULINARNY TALENT 2018! Zmagania konkursowe odbędą się podczas targów EuroGastro w dniu 22 marca br. o godz. 11.00 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie, ul. Marsa 56 c

Las łąka i świat: skąd jest nasze jedzenie? - warsztaty kuchni dawnej

23 marca w hotelu Ikar w Bydgoszczy odbędą się warsztaty kuchni dawnej. Są one organizowane w ramach programu Education Season przez Centrum Dziedzictwa Kulinarnego na Wydziale Nauk Historycznych UMK w Toruniu oraz hotel Ikar w Bydgoszczy.

Słony Spichlerz - Restaurant Market na wyspie smaków. Nowe serce trójmiejskiej gastronomii.

Już za parę miesięc otworzy się pierwsza część wyjątkowej inwestycji Deo Plaza na gdańskiej Wyspie Spichrzów, a w niej nowy koncept restauracyjny Słony Spichlerz ? Restaurant Market.

Bartosz Peter będzie bronił tytułu "Najlepszego z najlepszych"

Zwycięzca ubiegłorocznej edycji Kulinarnego Pucharu Polski ponownie stanie do walki o laur dla najlepszego kucharza w konkursie Kulinarny Puchar Polski.

Randka z ekspertem z gastronomii

"Randka z ekspertem z gastronomii" to niecodzienne wydarzenie, w którym kilkunastu ekspertów z branży gastronomicznej będzie udzielać indywidualnych, bezpłatnych konsultacji na wybrane tematy.

Poznaliśmy mistrzów włoskiej kuchni

XIII edycja ogólnopolskiego konkursu włoskiej sztuki kulinarnej Arte Culinaria Italiana ? rozstrzygnięta. Znamy już nazwiska zwycięzców i wiemy, kto poleci na Pasta World Championship do Mediolanu.

Dwudniowy event kulinarny: Spotkanie tradycji z nowoczesnością

25 i 25 kwietnia w Jastrzębiej Górze odbędą się XV POMORSKIE POTYCZKI KULINARNE organizowane przez Dariusza Gwiazdę oraz I MISTRZOSTWA KULINARNE PRIMA ZDROWIE organizowane przez Hotel Primavera.

WINO NA MEDAL - Konkurs Stowarzyszenia Sommelierów Polskich

Stowarzyszenie Sommelierów Polskich ogłasza konkurs ?Wino na medal?. Konkurs jest adresowany do działających w Polsce importerów, dystrybutorów i producentów wina, których produkty są dostępne w ofercie branży HORECA.

Szefowie kuchni pokazowej MAKRO szkolą kolejne młode talenty

Norbert Szefer to drugi stażysta w programie Szef dla Młodych Talentów, który szkolił się pod okiem Michała Grzywacza i Cezarego Powały ? szefów kuchni pokazowej hali MAKRO nr 1 w Warszawie.

Rękaw Rengo Hitem Cukierniczym!

Gotowy do użycia rękaw cukierniczy z nadzieniami nagrodzono na jubileuszowej, 10. edycji targów Expo Sweet.

Najlepszy jesiotr w Polsce wyłoniony! Wyjątkowe mistrzostwa i wykwintne dania

Rekordowa liczba 11 zespołów z całego kraju przystąpiła do rywalizacji w ramach IV Mistrzostw Polski w Potrawach i Kawiorze z Jesiotra 2018.

Polska drużyna w Coupe du Monde de la Pâtisserie!

Coupe du Monde de la Pâtisserie to międzynarodowy konkurs cukierniczy, ktory został założony w Lyonie w 1989 roku przez wielkiego mistrza cukiernictwa Gabriela Paillassona.

Sukces Restauracji w Zamku Topacz w plebiscycie Festiwalu Fine Dining Week

Fine Dining Week, czyli festiwal sztuki restauracyjnej, zadebiutował w tym roku we Wrocławiu. Wrocławscy smakosze mieli okazję odwiedzić, a następnie ocenić pięć wspaniałych restauracji

Cztery dni słodkiego szaleństwa już za nami!

Za nami cztery dni słodkiego szaleństwa, a wszystko za sprawą targów Expo Sweet, które odbyły się w dniach 25.02-28.02 w Centrum Expo XXI w Warszawie

Lista uczestników XIII Festiwalu Kuchni Greckiej 2018

Znamy już uczestników XIII Festiwalu Kuchni Greckiej 2018

Mistrzostwa w Przyrządzaniu Ślimaków i Owoców Goji - spis drużyn

Spis drużyn, które zakwalifikowały się do finału II Mistrzostw w Przyrządzaniu Ślimaków i Owoców Goji

Jadalne kwiaty i listki dekoracyjne w MAKRO Polska

Od marca we wszystkich halach sieci hurtowni MAKRO Polska dostępny będzie szeroki wybór jadalnych kwiatów i listków dekoracyjnych od producenta Ogrodnictwo Lawenda

Za nami już 16 edycja L'Art de la cuisine Martell 2018

Za nami już 16 edycja jednego z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych w Polsce L'Art de la cuisine Martell 2018. 3 marca mury Zamku Ryn przeżyły wielkie oblężenie miłośników dobrej kuchni zarówno profesjonalistów jak i amatorów

Gorąca beczka i pałac sułtana, czyli jak przyciągnąć turystę?

Nieobliczalnie zmienna pogoda i coraz silniejsza zagraniczna konkurencja sprawiają, że polscy hotelarze prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie gości. Najciekawsze z nich zebrał portal Nocleg.pl

Dodatkowa nagroda od Selgros Cash&Carry i Transgourmet

Jarosław Owczarczyk i Robert Branicki zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu L?Art de la cuisine Martell, wyjadą na finał jednego z najbardziej prestiżowych konkursów w Europie ? Les Chefs en OR w Paryżu, organizowanego przez grupę Transgourmet

Nowe funkcjonalności w aplikacji mobilnej MAKRO Polska

MAKRO Polska stawia na cyfryzację i rozwija swoją aplikację na smartfony. Aplikacja MAKRO oferuje takie funkcjonalności, jak wirtualna karta klienta czy dostęp do gazetek promocyjnych

Specjalistyczne szkolenia dla gastronomii podczas Mazury Horeca 2018

Targi Mazury HoReCa w Expo Mazury w Ostródzie (17-18.04.2018) to nie tylko konkursowe emocje, pokazy kulinarne czy spotkania biznesowe. To także doskonała okazja do uzyskania specjalistycznej wiedzy z zarządzania gastronomią, jej finansami i personelem

Kucharze wspierają Drużynę Szpiku

Kolacja charytatywna w Hotelu Wielspin w Puszczykowie pt. "Trójwymiarowość warzyw'

Bocuse d'Or Poland 2018 za nami!

W tym roku w dniach 27 - 28 lutego w Radisson Blu Sobieski Hotel Warsaw odbył się Finał Krajowych Eliminacji Bocuse d'Or Poland 2018

Polska może pochwalić się najpiękniejszą restauracją świata

Wrocławska restauracja CAMPO z nagrodą za najlepszy design na świecie

Zwycięzcy L'Art de la cuisine Martell

3 marca na zamku w Rynie odbył się kolejny konkurs nominowany do Kulinarnego Pucharu Polski - L'Art de la cuisine Martell - Ogólnopolski Konkurs Młodych Talentów

Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka

27 lutego w Arłamowie odbyło się kolejne z serii spotkań dla przedsiębiorców, na którym zaprezentowano instrument finansowy - "Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka". W spotkaniu wziął udział Adam Hamryszczak, wiceminister inwestycji i rozwoju.

Kiełbasa biała parzona wielkopolska nie tylko na Wielkanoc

Wielkopolscy szefowie kuchni ponownie powalczą o tytuł najlepszego z najlepszych. Tym razem rywalizować będą na dania z kiełbasy białej parzonej wielkopolskiej

Dawid Szkudlarek zwycięzcą Bocuse d'Or Poland 2018!

W finale europejskim Bocuse d'Or w Turynie, zaplanowanym na 11-12 czerwca reprezentować nas będzie Dawid Szkudlarek - zwycięzca polskich eliminacji Bocuse d'Or Poland 2018, które odbyły się 27-27 lutego w Radisson Blu Sobieski Hotel Warsaw

Bocuse d'Or Poland wystartował!

Dzisiaj w Radisson Blu Sobieski Hotel Warsaw wystartował konkurs Bocuse d'Or Poland 2018. Wyłoniona w Preeliminacjach czwórka z ósemki szczęśliwców rozpoczęła walkę o najwyższe trofeum i możliwość reprezentowania Polski w finale europejskim

Mistrzostwa Europy w Dekoracji Tortów rozstrzygnięte!

W niedzielę rozpoczęły się targi Expo Sweet. Już pierwszego dnia nie zabrakło emocji, które towarzyszyły Mistrzostwom Europy w Dekoracji Tortów

38 nowych hoteli w ciągu najbliższych 3 lat

Grupa Orbis zapowiada kontynuację inwestycji w Europie Wschodniej, w tym przede wszystkim w Warszawie, Budapeszcie i Pradze

Mistrzostwa Polski w Przyrządzaniu Ślimaków i Owoców Goji

Zmiana terminu nadsyłania zgłoszeń

Piątki Smakosza w Pod Niebieniem

Poznańska Restauracja Pod Niebieniem znajdująca się w samym sercu miasta na Starym Rynku, rozpoczyna ciekawy cykl spotkań pod nazwą Piątki Smakosza, których celem jest hołdowanie rozkoszom "podniebienia" ale poszerzone o walory edukacyjne i poznawcze

Kulinarne wyzwanie z królewską rybą w roli głównej!

IV Mistrzostwa Polski w Potrawach i Kawiorze z Jesiotra 2018

Mazury HoReCa już w kwietniu!

Targi Mazury HoReCa odbędą się w dniach 17-18.04.2018 r. w halach targowych Expo Mazury w Ostródzie

Polityka personalna firmy jest kluczowa przy wyborze pracodawcy. Jak ją zweryfikować?

Rynek pracownika sprzyja poszukiwaniu firm, które oferują przyjazną atmosferę oraz możliwość stałego rozwoju i realizowania własnych ambicji

XIII Konkurs Włoskiej Sztuki Kulinarnej "Arte Culinaria Italiana"

W dniu 10 marca 2018 roku w Hotelu Blue Diamond Active SPA **** w Trzebownisku k. Rzeszowa odbędzie się wielkie włoskie wydarzenie kulinarne

Pierwszy staż w kuchni pokazowej MAKRO

Krystian Sak z Trębaczewa to pierwszy uczeń, który odbył staż w kuchni pokazowej w hali MAKRO nr 1 w Warszawie

XV Potyczki Kulinarne w Jastrzębiej Górze

Serdecznie zapraszamy kucharzy z całej Polski do wzięcia udziału w XV-tych Potyczkach Kulinarnych. W tym roku konkurs kulinarny odbędzie się dnia 25.04.2018 r. w malowniczym hotelu położonym blisko morza - Primavera w Jastrzębiej Górze.

Ekscentryczny właściciel lub szef kuchni zwiększa atrakcyjność restauracji

- uważa 66% gości restauracji typu fast casual. Marka Tork przedstawia wyniki sondażu szukającego odpowiedzi na pytanie, jak właściciele restauracji mogą rozwinąć swój biznes.

"L'Art de la cuisine Martell" 2018 - lista uczestników

Lista Uczestników Zakwalifikowanych do Konkursu "L'Art de la cuisine Martell" 2018

L'Art de la cuisine Martell - wywiad z Darkiem Strucińskim

Od 20 lat L'Art de la cuisine Martell przyciąga młodych kucharzy, którzy marzą o pucharze i prestiżu, które dają zwycięstwo w tym wyjątkowym konkursie.

XXVII Kongres Uzdrowisk Polskich

W dniach 14-17 czerwca 2018 r. w Augustowie i Druskiennikach odbędzie się XXVII Kongres Uzdrowisk Polskich

Targi spożywcze - prezentacja technologii i artykułów spożywczych

27 lutego w Brnie rozpoczną się. Międzynarodowe Targi Spożywcze SALIMA, połączone z Targami VINEX, a równolegle będą miały miejsce Targi MBK, ukierunkowane na piekarnictwo i cukiernictwo oraz INTECO z ofertą wyposażenia dla sklepów, hoteli i cateringu.

Fach w ręku to za mało. Szkoły branżowe stawiają na naukę języków za granicą

Kształcenie zawodowe daje młodym ludziom możliwość szybkiego wejścia w rynek pracy. Szkoły borykają się jednak z problemami finansowymi i utartą przez lata opinią, że technikum jest czymś gorszym od liceum

Finał Krajowych Eliminacji Bocuse d'Or Poland 2018 niebawem!

Przed nami ostatnia prosta prowadząca do finałowego starcia Bocuse d'Or Poland 2018, które odbędzie się w dniach 27-28 lutego 2018 w Radisson Blu Sobieski Hotel Warsaw

FOOD-to-GO, czyli zakochani w smaku

Za nami chwile pełne kulinarnych rozkoszy. W dniach 6-7 lutego 2018 roku w AMBEREXPO w Gdańsku odbyła się 8. edycja Targów Wyposażenia i Produktów dla Gastronomii FOOD-to-GO

Święto branży HoReCa już w marcu

W dniach 21-23 marca, w Centrum Targowo-Kongresowym w Warszawie odbędą się 22. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro oraz 11. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel

Kulinarny Puchar Polski 2018 - nadchodzą zmiany

W dniach 2-3 października br. odbędzie się już 18. edycja Kulinarnego Pucharu Polski. Konkurs na przestrzeni lat ewoluował, zarówno pod względem umiejętności zawodników jak i w obszarze regulaminu. W tym roku kolejne zmiany

"God food. Boska kuchnia Malki Kafki"

"God food. Boska kuchnia Malki Kafki" to bogaty zbiór przepisów na sycące dania główne, wyrafinowane przekąski, przepyszne desery, aromatyczne mieszanki ziół, orzeźwiające napoje.

SweetTARGi 2018

Festiwal Lodów Rzemieślniczych, Coffee Village, debaty, pokazy i konkursy. A przede wszystkim wielu wystawców z Polski i Europy, ponad osiem tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, tysiące zwiedzających i trzy dni pełne nowinek branżowych

Festiwal kulinarny Smakuj Trójmiasto

Festiwal kulinarny Smakuj Trójmiasto 18 lutego wraca w ulubionej odsłonie gości - różnorodnej, aromatycznej i dobrze przyprawionej Asian Edition

Branża hotelarska zmaga się z niedoborem pracowników

Bezrobocie na poziomie 6,9 proc., emigracja zarobkowa i obniżony wiek emerytalny to czynniki, które wpłynęły na mniejszą liczbę pracowników na polskim rynku. Dla branży hotelowej oznacza to trudności ze znalezieniem chętnych do pracy

Zjedzenie pączka w tłusty czwartek przynosi szczęście i... dużo kalorii. Polacy szukają zamienników

Tłusty czwartek zwykle kojarzy się nam z objadaniem się lukrowanymi pączkami oraz faworkami z dużą ilością cukru pudru. Niektórzy chcą jednak przestrzegać tradycji tylko częściowo i mają ochotę zjeść tego dnia coś innego, nierzadko mniej kalorycznego

Polak ponownie wybiera najlepszą whisky świata

World Whiskies Awards to jedno z najbardziej wyczekiwanych przez producentów i entuzjastów whisky wydarzeń na świecie

XXVII atestacja żywności programu promocyjnego "Doceń polskie"

Nabiał, pieczywo, mąki, mięsa, oleje; łącznie - 142 produkty oceniono w trakcie pierwszej w tym roku atestacji żywności programu "Doceń polskie".

Międzynarodowy Dzień Barmana

Dzisiaj, 6 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Barmana

Relacja z ogólnopolskiego konkursu kulinarnego "Junior Culinary Cap"

1 lutego 2018 r. odbył się autorski konkurs Fundacji Świętokrzyskich Szefów Kuchni i Kucharzy dla młodzieży ze szkół gastronomicznych. Konkurs ma rangę ogólnopolską.

"Linia produktów z Łukowa - Gwarancją Jakości QAFP" już w lutym pojawi się w Dublinie

Twórcy kampanii postanowili zwrócić uwagę szerzej na konsumenta europejskiego i tym samym zorganizowali pokaz kulinarny w Irlandii

Piotrkowska firma wśród najlepszych w kraju

Kandy po raz drugi z rzędu otrzymała nominację do Lidera Polskiego Biznesu. Jest to prestiżowa nagroda przyznawana przez Business Center Club, największą w Polsce organizację zrzeszającą prywatnych przedsiębiorców.

Już 200 produktów nowych marek własnych w MAKRO

Sieć hurtowni MAKRO Polska wprowadziła już 200 produktów nowych marek własnych dedykowanych specjalistom w gastronomii: MAKRO Chef i MAKRO Professional.

Zmiana terminu Warsaw Gastro Show

Decyzją Zarządu Ptak Warsaw Expo Sp. z o.o. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne Warsaw Gastro Show oraz Międzynarodowe targi Wina i Alkoholi Mocnych Warsaw Wine Fair 2018 zmieniają termin z 27 lutego - 1 marca 2018 na 24 - 26 maja 2018.

Kolacja Mistrzów w Restauracji Babinicz

17 lutego w Restauracji Babinicz kompleksu Dworzysko odbędzie się wspaniała Kolacja Mistrzów. Stu pięćdziesięciu gości będzie delektować się sześcioma daniami degustacyjnymi, które przygotują szefowie kuchni z najlepszych restauracji w Polsce.

92. edycja Międzynarodowych Targów INTERNORGA

W terminie od 9 do 13 marca 2018 roku w Hamburgu odbędzie się 92. edycja Międzynarodowych Targów Hotelarstwa, Gastronomii, Żywienia Zbiorowego, Piekarstwa i Cukiernictwa INTERNORGA.

Nowy konkurs dla szkół gastronomicznych

Sieć hurtowni MAKRO Polska w ramach projektów Szef dla Młodych Talentów i Rok Marek Własnych rozpoczyna konkurs Wyzwanie MAKRO Chefa. Inicjatywa skierowana do szkół i klas gastronomicznych ma na celu promocję kuchni tradycyjnej oraz nowych marek własnych

Pierwszy w tym roku audyt żywności programu "Doceń polskie"

Dnia 31 stycznia br. specjaliści z branży spożywczej ocenili 142 wyroby z oferty 66 polskich producentów.

Kapryśna pogoda nie sprzyja hotelarzom

Właściciele ośrodków wypoczynkowych na południu kraju mają spore powody do niepokoju. W styczniu liczba rezerwacji w ich obiektach spadła w porównaniu do zeszłego roku aż o jedną piątą - wynika z raportu platformy rezerwacyjnej Nocleg.pl

Regulamin XIII edycji Festiwalu Kuchni Greckiej

Znany jest już regulamin XIII edycji Festiwalu Kuchni Greckiej, który odbędzie się 23 marca 2018 podczas 22. Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro.

Polacy spożywają coraz więcej whisky single malt

W okresie od stycznia do października ubiegłego roku import szkockiej whisky do Polski spadł r/r o 0,7% pod względem ilościowym. Biorąc pod uwagę wartość sprowadzanego alkoholu, odnotowano wzrost o 14,59%.

Aplikacja GOKO do zamawiania on-line w restauracji

GOKO Restauracja Japońska jest pierwszą restauracją w Polsce, która uruchomiła własną mobilną aplikację na telefony i tablety do zamawiania jedzenia on-line

Olkuska 7 by Jarek Uściński w klimacie Luizjany

W najbliższą środę od godziny 16:00 do późnego wieczora nowa restauracja na mapie Warszawy z Jarkiem Uścińskim na pokładzie zaprasza na niezwykłe klimatyczne kulinarne doznanie.

XX jubileuszowa edycja konkursu KULINARNY TALENT 2018!

Już niebawem XX jubileuszowa edycja autorskiego konkursu Roberta Sowy KULINARNY TALENT 2018! Zmagania konkursowe odbędą się podczas targów EuroGastro w dniu 22 marca br. o godz. 11.00 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie, ul. Marsa 56 c.

Dariusz Gwiazda nowym Szefem Kuchni w Primavera Jastrzębia Góra

Z nowym rokiem Dariusz Gwiazda objął stanowisko Szefa Kuchni w Primavera Jastrzębia Góra. Obiekt posiada oddaną w zeszłym roku nowoczesną, dwupoziomową kuchnię oraz osobną cukiernię, w której powstają zdrowe i smaczne desery oraz ciastka.

Polskie Mięso - Ambrozja Smaku

Związek Polskie Mięso, w ramach projektu ,"Polskie Mięso - Ambrozja Smaku", miał okazję po raz kolejny zaprezentować Ambasadorom walory polskiego mięsa wołowego

27 edycja GASTRO-HOTEL

Salon o kameralnej atmosferze w profesjonalnej oprawie

Słodka końcówka

27 lutego w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Mistrzostw Polski w Przygotowaniu Deseru. Konkurs jest dedykowany dla branży HoReCa. Pomimo że odbywa się podczas targów cukierniczych Expo Sweet, to nie mogą w nim startować cukiernie

Weekend Kulinarny w Hotelu Atut****

Jesiotr to ryba wyjątkowa. Obecnie, nie występuje naturalnie, ale jeszcze kilkadziesiąt lat temu można było wyłowić ją z Wisły. Celem mistrzostw Polski w potrawach i kawiorze z jesiotra jest przypomnienie o tym niezwykłym gatunku

Płatne plastikowe torebki również w restauracjach

Lokal gastronomiczny, który zapakuje klientowi niezjedzoną część dania w plastikową torebkę, musi pobrać opłatę recyklingową. Tak samo jest w każdym innym przypadku, gdy jedzenie brane jest na wynos - pisze Gazeta Prawna.

Yattai Sushi Bar vol. 2

Dla fanów Yattai Sushi Bar, którzy do tej pory w celu rozpieszczenia swojego podniebienia musieli wybierać się do Skórzewa mamy dobrą wiadomość. Gabriela Wysocka-Kaczmarek i Marcin Kaczmarek otworzyli swój drugi lokal Yattai Sushi Bar vol. 2

Polacy coraz chętniej sięgają po wino

W ubiegłym roku wypiliśmy wina za 2,5 mld zł. Polacy chcą żyć zdrowiej, więc zamiast wódki wybierają wino

Mistrzowie kreatywnych deserów lodowych na start!

Konkurs Master Challenge w trzeciej edycji Mazury HoReCa zmienia swoje oblicze! To nie tylko nowe wyzwania, poszukiwanie kolejnych ciekawych receptur na kreatywny deser lodowy. To także nowa nazwa i nowy sponsor.

XIII Festiwal Kuchni Greckiej

Już po raz trzynasty mamy zaszczyt przedstawić Państwu Festiwal Kuchni Greckiej, niezwykłe wydarzenie skupiające w jednym miejscu największe autorytety kulinarne oraz przedstawicieli branży gastronomicznej

II Mistrzostwa Polski w Przyrządzaniu Ślimaków i Owoców Goji

Zapraszamy na II Mistrzostwa Polski w Przyrządzaniu Ślimaków i Owoców Goji, które odbędą się 17.03.2018 r. w Serocku. Pomysłodawcą konkursu jest Daniel Twardo,a jego organizatorem Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie.

Klub Szefów Kuchni dla WOŚP 2018

Akcja Klubu Szefów Kuchni dla WOŚP odbywała się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Podczas Wielkiego Finału Szefowie ugotowali ponad 4000 litrów zupy pomidorowej z warzywami i wołowiną

Kuchenne je t'aime, czyli kuchnia od serca podczas 8. Targów FOOD-to-GO w Gdańsku

"Nie ma bardziej szczerej miłości niż miłość do jedzenia" - słowa noblisty George'a Bernarda Shawa powinny być mottem i drogowskazem każdego przedstawiciela szeroko pojętej branży gastronomicznej.

Rewolucyjne zmiany w podatkach dla przedsiębiorców

Styczniowe zmiany w podatku CIT to duża rewolucja dla przedsiębiorców. Nowe przepisy ograniczają m.in. możliwość zaliczania do kosztów uzyskania przychodu wydatków na usługi niematerialne, m.in. doradcze.

Mikser Kulinarny z tłuszczami w roli głównej

Styczniowe spotkanie z cyklu Szef dla Młodych Talentów przyciągnęło 250 uczniów szkół gastronomicznych z całej Polski. Tematem przewodnim pierwszego w 2018 roku Miksera Kulinarnego były tłuszcze

Najważniejsze trendy w hotelarstwie w 2018 roku

Branża hotelarska w 2018 roku będzie zmieniać się szybciej niż kiedykolwiek - wynika z raportu "Trends 2018" przygotowanego przez firmę Profitroom

Konkurs "Arte Culinaria Italiana" 2018

Arte Culinaria Italiana jest imprezą cykliczną odbywającą się od 2001 roku w różnych hotelach i restauracjach w całej Polsce. Po 5 letniej przerwie, w 2016 roku konkurs wrócił w szeregi najważniejszych wydarzeń kulinarnych

Współpraca z Federacją Polskich Banków Żywności

Sieć hurtowni MAKRO Polska od października 2016 r. przekazała już ponad 3,3 mln kg produktów, które za pośrednictwem Federacji Polskich Banków Żywności trafiły do osób potrzebujących. Współpracą objęte są wszystkie hale w Polsce.

Spotkanie noworoczne w DELLO Ristorante

W piątek 12 stycznia mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykłej kolacji degustacyjnej w DELLO Ristorante w Trzebawiu, niedaleko Poznania. Niezwykła stała się za sprawą szefa kuchni - Roop Lal Balu

Ruszyły zapisy do Gout de France/Good France 2018!

Już po raz czwarty wydarzenie Gout de France / Good France zgromadzi nas w pierwszym dniu wiosny, a więc 21 marca 2018 roku, wokół szefów kuchni na pięciu kontynentach: razem obchodzić będziemy święto francuskiej gastronomii.

L'Art de la cuisine Martell 2018

Na początku marca odbędzie się jeden z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych w Polsce jakim jest L'Art de la cuisine Martell 2018.

31 stycznia zbierze się Loża Ekspertów programu "Doceń polskie"

Najbliższą sposobnością zdobycia godła jakości będzie XXVII atestacja żywności, która odbędzie się 31 stycznia w Sosnowcu. Swój udział w wydarzeniu już potwierdzili producenci z wszystkich województw, ale nadal można przesyłać swoje zgłoszenia.

Skarby Serowara zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków to cel 26. Finału WOŚP, który odbędzie się już 14 stycznia 2018 roku. Inicjatywę wesprze marka Skarby Serowara ze Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

Szefowie kuchni zagrają dla WOŚP

Sieć hurtowni MAKRO Polska wspólnie z Fundacją Klubu Szefów Kuchni wspierają 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Konkurs Kulinarny "Sportowa Wiosna"

W Hotelu Mistral Sport**** w Gniewinie już po raz trzeci odbędzie się w tym roku (w dniach 5-6 marca) Konkurs Kulinarny "Sportowa Wiosna".

Junior Culinary Cap

"Ogień, patelnia, talerz - powrót do korzeni" to motto zbliżającego się Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego "Junior Culinary Cap", organizowanego przez Fundację Świętokrzyskich Szefów Kuchni i Kucharzy.

Nowe przepisy dotyczące jadalnych owadów

Od tego roku restauratorzy będą mogli serwować w swoich lokalach żywność z owadów. Do tej pory z powodu braku odpowiednich regulacji było to niemożliwe.

Blisko połowa restauracji w Polsce realizuje dowozy

Rynek HoReCa w Polsce może być wart 28 mld zł. Z tego segment dowozu posiłków stanowi 1,5 mld zł i rośnie szybciej niż cały rynek, bo o prawie 10 proc. w ciągu roku - wynika z raportu "Rynek dowozów 2017" firmy Stava.

Targi FOOD-to-GO - kuchnia od serca

Targi FOOD-to-GO to wyjątkowe miejsce spotkań właścicieli, managerów, przedstawicieli hurtowni, specjalistów ds. zakupów, osób planujących sezonową działalność w miejscowościach nadmorskich, właścicieli, szefów kuchni.

Zmiany dotyczące zatrudniania cudzoziemców

Z początkiem 2018 roku wchodzą w życie zmiany dotyczące zatrudniania cudzoziemców. Pojawi się nowy typ zezwolenia na pracę sezonową, który umożliwi legalny pobyt i pracę w Polsce przez dziewięć miesięcy w ciągu roku, czyli o połowę dłużej niż dotychczas.

Wigilia Szefów Kuchni w Łodzi

5 grudnia Europejskie Stowarzyszenie Kucharzy zorganizowało Wigilię Szefów Kuchni w hotelu Jan Sander

Warsztaty kulinarne dla dzieci z domu dziecka

20 grudnia 2017 roku Związek Polskie Mięso zorganizował charytatywne warsztaty gotowania świątecznych potraw

Zwycięzcy konkursu "Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia"

8 grudnia 2017 r. w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM w Warszawie, przy ul. Racjonalizacji 5, odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych - "Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2017" oraz III Ogólnopolska "Olimpiada Kawy".

Świąteczne ryby i vademecum sommeliera wodnego na Mikserze Kulinarnym

Za nami ostatni Mikser Kulinarny w tym roku kalendarzowym. W spotkaniu edukacyjnym z cyklu Szef dla Młodych Talentów udział wzięło ponad 240 osób z całej Polski

Laureaci VII Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego "Gotuj lokalnie"

W piątek, 15 grudnia br., w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM, odbył się finał projektu "Gotuj lokalnie".

Kwietniowe spotkanie branży HoReCa w Expo Mazury

Już w kwietniu po raz trzeci odbędzie się największe wydarzenie w branży HoReCa w północo-wschodniej Polsce. Przedstawiciele branży hotelarskiej, gastronomicznej i cateringowej spotkają się w Ostródzie.

Prawomocny wyrok ws. karmienia piersią w sopockiej restauracji

3 lata temu w jednej z sopockich restauracji obsługa lokalu zwróciła uwagę młodej matce, która próbowała nakarmić piersią swoje dziecko. Zwrócenie jej uwagi i wskazanie innego miejsca, zostało odebrane jako dyskryminacja, a sprawa skierowana do sądu.

Jak smakują Sudety, czyli pokazy kulinarne i jarmark produktów we wrocławskim Infopunkcie Barbara

Najbliższe spotkanie już 18 grudnia we Wrocławiu, a poprowadzi je szef kuchni Kuba Korczak

Zaskakujące smaki zimy. Nowe menu OVO Bar & Restaurant

Kaczka w mandarynkowej glazurze, polędwica z jelenia szlachetnego podana z owsianką z topinamburem, opalany tuńczyk z bananowym żelem. Już jest nowe, zimowe menu OVO Bar & Restaurant we Wrocławiu.

Znamy nazwiska finalistów Bocuse d'Or 2018

11 grudnia 2017 w Akademii Kulinarnej Nestle Professional w Warszawie odbyły się PREELIMINACJE konkursu Bocuse d'Or Poland 2018.

Bożonarodzeniowy Festiwal Kucharze Dzieciom

Stowarzyszenie Lubelscy Kucharze Dzieciom zaprasza do udziału w Bożonarodzeniowym Festiwalu Kucharze dzieciom. Festiwal odbędzie się w dniach 16-17 grudnia 2017r. w lubelskiej Galerii Olimp (przy fontannie).

Dobre prognozy dla polskiego rynku HoReCa

W porównaniu do roku ubiegłego rynek gastronomiczny w Polsce wzrósł o ponad 10,5 pp. i jest wart niemal 36,12 mld zł.

Sposób na chłodne dni? Rozgrzej się z Dilmah podczas Dni Herbaty

Aromat, smak i magia towarzysząca każdej filiżance. Dni Herbaty przyciągają wszystkich, którzy pragną poznać nowe herbaciane smaki, rozgrzać się w mroźne dni czy po prostu zaznać odrobiny relaksu po intensywnym dniu pracy.

Wręczenie Plakiet Przewodnika Michelin w Krakowie

5 grudnia Krakowie odbyło się drugie spotkanie wręczenia Plakiet Przewodnika Michelin 2017 Main Cities of Europe, zorganizowane przez Prezydenta Akademii Gastronomicznej w Polsce Macieja Dobrzynieckiego - partnera Przewodnika Michelin

Red Selection koncept by The Time

W sobotę 2 grudnia Młyńska12 otworzyła w swoich przestrzeniach kolejną perełkę. Red Selection koncept by The Time. Miejsce, gdzie można znaleźć specjalnie wyselekcjonowane wina od najlepszych producentów.

Zapisy do Mistrzostw Polski w Przygotowaniu Deseru

Trwają zapisy do Mistrzostw Polski w Przygotowaniu Deseru. Uczestnikami mogą być wyłącznie pracownicy lokali gastronomicznych (restauracje, kawiarnie, bary, hotele).

Wręczenie Plakiet Przewodnika Michelin Main Cities of Europe 2017

4 grudnia w hotelu InterContinental w Warszawie odbyło się wręczenie Plakiet Przewodnika Michelin Main Cities of Europe 2017, organizowane przez Prezydenta Akademii Gastronomicznej w Polsce Macieja Dobrzynieckiego - partnera Przewodnika Michelin.

Gnieźnieńska noc szefów

W dniu 14.12 w kompleksie hotelowo-restauracyjnym Gościniec Dwa Stawy w Gnieźnie odbędzie się wyjątkowe, kulinarne wydarzenie - charytatywna kolacja i zabawa licytacyjna przygotowana przez gwiazdy polskiej gastronomii i cukiernictwa.

Grill do steków BEEFER osiąga sukces na Targach HORECA

Grill Beefer XL Chef został wyróżniony podczas tegorocznych Targów HORECA w Krakowie.

Dwie polskie restauracje w czołówce La Liste

Obok przewodnika Michelin, przewodnika Gault&Millau czy listy The World's 50 Best Restaurants mamy także LA LISTS, który bazując na kompilacji setek przewodników i milionów recenzji online, oferuje najlepszą globalną selekcję restauracyjną

Uczestnicy preeliminacji konkursu Bocuse d'Or Poland

Komitet Organizacyjny Bocuse d'Or Poland wyłonił 9 kandydatów, którzy wezmą udział w preeliminacjach konkursu Bocuse d'Or Poland, które odbęda się 11 grudnia 2017 w Akademii Nestle Professional w Warszawie.

Winterhalter świętuje w tym roku swoją 70. rocznicę

Winterhalter - ekspert w zakresie przemysłowych systemów zmywania z Mackenbeuren w Niemczech świętuje w tym roku swoją 70. rocznicę

Szef kuchni Norbert Niederkofler i jego restauracja St. Hubertus nagrodzeni 3. gwiazdką Michelin

Szef kuchni Norbert Niederkofler i jego restauracja St. Hubertus nagrodzeni 3. gwiazdką Michelin - najwyższym wyróżnieniem przyznawanym w świecie kulinariów

Gala Gault&Millau i premiera Żółtego Przewodnika na 2018 rok

Podczas dorocznej gali Gault&Millau, która odbyła się 27 listopada 2017 r. we Wrocławiu, miała miejsce premiera Żółtego Przewodnika Gault&Millau 2018

Poznańskie Targi Piwne w liczbach - podsumowanie wydarzenia

Odbywające się w dniach 16-19 listopada 2017 Poznańskie Targi Piwne przyciągnęły liczną grupę wystawców związanych z piwną branżą. Uczestnicy imprezy mieli możliwość zapoznać się z nowościami i wziąć udział w wielu prelekcjach i warsztatach.

Certyfikat "HR Najwyższej Jakości" dla MAKRO Polska

MAKRO Polska wyróżnione w Badaniu "HR Najwyższej Jakości", realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami.

Polska reprezentacja na Coppa del Mondo della Gelateria 2018

20 stycznia 2018 roku w Rimini rozpocznie się ósma edycja Lodziarskich Mistrzostw Świata. W trwającym cztery dni konkursie (20-23 stycznia) uczestniczyć będzie 12 ekip z całego świata. W tym gronie znajdzie się także drużyna z Polski.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych 2017 zakończony sukcesem

Za nami Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych 2017, którego ambasadorem został Paweł Salamon, szef kuchni w Smolarnia Hotel & Restaurant, zdobywca Kulinarnego Pucharu Polski 2016, głównej nagrody w najważniejszym konkursie kulinarnym.

Wyjątkowe srebrne gody - podsumowanie Targów HORECA

W dniach 15-17 listopada uwaga całej branży po raz kolejny skupiona była na EXPO Kraków, w którym odbywały się Targi HORECA/GASTROFOOD/ENOEXPO

Nagroda główna w Konkursie na Najlepszy Produkt dla Hotelarstwa i Gastronomii dla Firelight Glass

Świece szklane Firelight Glass otrzymały nagrodę główną w Konkursie na Najlepszy Produkt dla Hotelarstwa i Gastronomii

Smaki Pabianic dla Osady Rybackiej Sereczyn

W niedzielę 19/11/2017 zakończyła się pierwsza edycja festiwalu kulinarnego Smaki Pabianic. Zwycięzcą została Restauracja Osada Rybacka Sereczyn. Wyróżnienia przypadły w udziale Restauracjom: Passado, Dom Tkacza oraz Wzorcownia by W. Bober.

Dilmah partnerem Trendy Kolacji MAKRO

,,Trendy Kolacja" to cykl spotkań zainicjowanych przez sieć hurtowni MAKRO Polska, skierowanych do przedstawicieli branży HoReCa.

Dawid Konior i Bartosz Puchałka ponownie w finale Kulinarnego Pucharu Polski

Nominację otrzymali wygrywając Ogólnopolski Festiwal Borów Dolnośląskich "Ale pasztet!".

Audyty żywności programu "Doceń polskie" niezmienne pod honorowym patronatem Ministra

Ostatnia z przeprowadzonych do tej pory certyfikacji żywności odbyła się 25 października w Sosnowcu. To były czwarte w tym roku obrady Loży Ekspertów, czyli grona specjalistów decydującego o przyznaniu znaków jakości "Doceń polskie".

Jeszcze więcej muzyki na Poznańskich Targach Piwnych

Już dziś (16.11.2017) startuje impreza, na którą wszyscy miłośnicy piwa czekają cały rok. Tegoroczna edycja Poznańskich Targów Piwnych to blisko 1000 różnych piw, wyśmienite jedzenie, wykłady, koncerty, Piwna Mila i wiele innych atrakcji!

Study Tour: "Szlakiem Polskiego Mięsa - SMAKUJ DRÓB!"

Kontynuując projekt "Szlakiem Polskiego Mięsa" Związek Polskie Mięso, zorganizował kolejne, wyjazdowe spotkanie dla dziennikarzy. Przedstawiciele mediów wzięli udział w wydarzeniu, które odbyło się w dniach 25-27 października w Hotelu Siedlisko Morena.

L'arte de la Cuisine Martell 2018

Zapraszamy na Ogólnopolski Konkurs Młodych Talentów Sztuki Kulinarnej, który odbędzie się 3 marca 2018 W hotelu Zamek Ryn****.

Gęsina na Świętego Marcina w Zamku Kliczków i Hotelu Tumskim

Od 10 listopada 2017 w Zamku Kliczków i Hotelu Tumskim trwa ogólnopolska akcja - Gęsina na Świętego Marcina 2017. W obiektach tych na przełomie listopada i grudnia jest okazja do spróbowania autorskich dań Mariusza Kucharczaka na bazie gęsiny.

Wyniki najnowszych badań dowodzą, że Gruzja jest kolebką wina

Opublikowane dzisiaj w czasopiśmie PNAS* wyniki najnowszych badań naukowych dowodzą, że Gruzini z rejonu Kaukazu wytwarzali i pili wino już w neolicie

Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2017

8 grudnia 2017 r. w siedzibie Centrum Techniki Kulinarnej DORAM odbędzie się IX Ogólnopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych "Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2017" oraz III Ogólnopolska "Olimpiada Kawy" dla Szkół Gastronomicznych.

Pierwsza nominacja do Kulinarnego Pucharu Polski 2018 przyznana

Otrzymał ją Maciej Małecki, który razem z Marcinem Nowakiem zwyciężyli 6. edycję Kulinarnego Rajdu Mistrzów.

Smaki Pabianic - poznaj najlepszą restaurację w mieście

Już za kilka dni Pabianice będą najsmaczniejszym miastem w Polsce. W najbliższy czwartek, 16/11/2017 startują "Smaki Pabianic" czyli konkurs na najlepszą restaurację w mieście

Mistrzowie w swoim fachu

55 muzyków Orkiestry Wieniawa zagra koncert, w rytm którego mistrzowie kuchni będą tworzyć swoje kulinarne dzieła. Świadkami tego widowiska będą uczestnicy 25. Targów HORECA/ GASTROFOOD/ ENOEXPO, które odbędą się w dniach 15-17 listopada w EXPO Kraków.

Fanex z nową stroną www oraz sklepem online

Fanex - polski producent sosów dla branży HoReCa, wprowadził zapowiadane zmiany i gruntownie odświeżył swoją stronę internetową oraz sklep online

Program Poznańskich Targów Piwnych

Poniżej przedstawiamy program zbliżających się Poznańskich Targów Piwnych

Polacy wydają coraz więcej na posiłki na mieście

Polacy wydają coraz więcej w restauracjach. Kwota zostawiana w lokalach, zarówno w ciągu tygodnia, jak i podczas weekendowych wyjść, wynosi od 10 do 30 zł - takiej odpowiedzi udzieliło 32 proc. respondentów badania "Polska na Talerzu 2017".

Preeliminacje konkursu Bocuse d'Or Poland

Przygotowania do krajowych eliminacji Bocuse d'Or ruszyły pełną parą.

Kulinarny Rajd Mistrzów - lista osób zakwalifikowanych do konkursu

10 listopada w Haston Congress Center odbędzie się VI edycja Kulinarnego Rajdu Mistrzów. Poniżej prezentujemy listę uczestników

Miłośnicy piwa ponownie spotkają się w Poznaniu

Zbliża się impreza, na którą wszyscy miłośnicy piwa czekają cały rok. Tegoroczna edycja Poznańskich Targów Piwnych to blisko 1000 różnych piw, wyśmienite jedzenie, wykłady, koncert, Piwna Mila i wiele innych atrakcji!

Mariusz Kucharczak na straży kuchni Grupy Leo

Listopad 2017 to miesiąc zmian i nowych rządów gastronomicznych w obiektach Grupy Leo - Zamek Kliczków, Folwark Książęcy, Hotel Tumski, Barka Tumska, Karczma Młyńska. Od listopada Szefem Kuchni Grupy Leo jest Mariusz Kucharczak

Loża Ekspertów "Doceń polskie" obradowała w tym roku po raz czwarty

Za nami XXVI atestacja w historii programu promocyjnego. Podczas wydarzenia oceniono ponad 230 produktów z oferty 76 firm.

Ponad 270 uczestników z całej Polski na Mikserze Kulinarnym

W Mikserze Kulinarnym - bezpłatnym szkoleniu dla uczniów szkół gastronomicznych i młodych kucharzy - wzięło udział ponad 270 osób z całej Polski.

"Mistrzowie Menu" na Targach HORECA w Krakowie

25. edycja Targów Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA (Kraków, 15-17.11.2017) to idealny moment, aby podkreślić rolę ludzi pracujących w branży HoReCa.

Wina i oliwy świata przybywają do Warszawy

Targi Wine Expo Poland i Warsaw Oil Festival to prawdziwa gratka dla miłośników i znawców wina oraz oliwy. Tego roku odbędą się one 27-28 października w warszawskim EXPO XXI.

Światowy Dzień Makaronu

Do wspólnego świętowania zapraszają mistrzowie kuchni z 5 krajów - Tajlandii, Meksyku, Korei, Hiszpanii i Polski

Inauguracja drugiej edycji programu Szef dla Młodych Talentów

Rozpoczęła się druga edycja Szefa dla Młodych Talentów - programu edukacyjnego dla uczniów szkół gastronomicznych, prowadzonego przez sieć hurtowni MAKRO Polska. Nowy cykl zainaugurował Mikser Kulinarny, w którym udział wzięło 200 osób z całej Polski.

Finał VII edycji przewodnika Poland 100 Best Restaurants

Finał VII edycji elitarnego przewodnika Poland 100 Best Restaurants w tym roku odbył się w Warszawie w Pałacu Sobańskich.

Mistrzostwa Polski w Przyrządzaniu Ślimaków

17 marca 2018r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku odbędzie się II edycja Mistrzostw Polski w Przyrządzaniu Ślimaków i owoców goji, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Daniel Twardo.

S.PELLEGRINO YOUNG CHEF 2017 Znamy zwycięzcę!

Marcin Popielarz z restauracji Biały Królik w Gdyni zwyciężył w półfinale konkursu S.Pellegrino Young Chef 2017 w Europie Środkowo-Wschodniej.

POLAND 100 BEST RESTAURANTS AWARDS 2017

20 października podczas Gali POLAND 100 BEST RESTAURANTS AWARDS 2017 w Pałacu Sobańskich w Warszawie poznamy najlepszą restaurację w Polsce w 2017 roku.

Rusza kolejna edycja herbacianego projektu Dilmah

Właśnie ruszyła jesienna edycja projektu Dni Herbaty pod patronatem marki Dilmah. Akcja odbywa się w wybranych restauracjach i kawiarniach w całej Polsce.

Co dziś na obiad? Coś kwaśnego! To ulubiony smak Polaków

Jakie potrawy smakują nam najlepiej? Okazuje się, że kwaśne. To smak, który często obecny jest w naszej kuchni i to jego też szukamy w restauracjach.

Kamil Wojtasiak zwycięzcą I Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów

Kamil Wojtasiak z warszawskiej restauracji Butchery & Wine zwyciężył w pierwszej edycji Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów Calvet Sommelier Cup by Grands Chais de France.

Kongres Szefów Kuchni 2017 już za nami!

11 października 2017 w Warszawie odbył się Kongres Szefów Kuchni. Coroczne spotkanie szefów kuchni.

Najlepsze smaki na Kongresie Szefów Kuchni

Podstawą sukcesu każdej kuchni są przede wszystkim najwyższej jakości produkty. Dlatego też na Kongresie Szefów Kuchni pojawiło się mnóstwo gości, którzy mogli bliżej poznać ofertę ok. 100 dostawców HoReCa.

Konkursy nominowane do Kulinarnego Pucharu Polski 2018

Gala Kulinarnego Pucharu Polski kończy całoroczne zmagania kucharzy o tytuł "Najlepszego z najlepszych". Jest zarazem punktem, który wyznacza początek przygotowań kolejnej edycji tego istotnego dla polskiej gastronomii wydarzenia.

Znak jakości z zamorskich krajów zrodzony pod szczęśliwymi gwiazdami

Myśląc o żywności z Unii, europejscy konsumenci często zapominają o produktach pochodzących z wysp takich jak: Gwadelupa, Martynika, Madera czy Wyspy Kanaryjskie, mimo iż są one zamorskimi terytoriami Francji, Portugalii i Hiszpanii.

Konkurs kulinarny "Lubelskie Smaki 2017"

Zgłoś się do konkursu kulinarnego Lubelskie smaki 2017, który odbędzie się 21 - 22 października 2017 r. na Targach Lublin w Lublinie w godzinach od 8.30-18.00.

Trzeci etap kampanii urodzinowej MAKRO Polska

Rozpoczął się trzeci etap kampanii "Urodziny ze smakiem", świętującej 23-lecie sieci hurtowni MAKRO w Polsce. Tym razem na klientów czeka oferta produktów z Grecji i wycieczki do Aten. Ambasadorem akcji jest znany szef kuchni Michel Moran.

Selgros Cash&Carry otworzył nową halę z restauracją!

Świeże ryby i owoce morza prosto z portu w Bremenhaven, wędzona sól, ryż pachnący świeżym pieczywem oraz inne ekskluzywne produkty z całego świata - to tylko część asortymentu jaka czeka na klientów nowej hali Selgros Cash&Carry w Piasecznie

I Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów

Przed nami pierwsza edycja Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów Calvet Sommelier Cup by Grands Chais de France. 15 października w Sopocie w konkursie zmierzą się przedstawiciele Polski, Szwecji, Łotwy, Litwy, Estonii i Słowacji.

Pokazy food pairingu oraz cukiernictwa podczas Whisky Live Warsaw 2017

Tegoroczny Whisky Live Warsaw to nie tylko okazja do spróbowania szerokiego spektrum smaków i aromatów tego trunku. To również szansa na poznanie potencjału whisky w kuchni

Lubicz&Friends - kolacja charytatywna

Lubicz & Friends to inicjatywa, która powstała by przenieść Państwa w kulinarne zakątki całego świata. Podczas V odsłony, zapraszamy na charytatywną kolację, która dedykowana jest dla "Fundacji Nadzieja" ze Słupska.

Targi EuroGastro i WorldHotel - wydarzenie na światowym poziomie

22. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro oraz 11. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel to jedne z najważniejszych spotkań dla branży HoReCa.

Spotkanie "Trendy Kolacja" początkiem nowego cyklu "Szef dla Szefów"

Blisko 80 przedstawicieli branży HoReCa wzięło udział w "Trendy Kolacji" w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Warszawie. Uroczyste wydarzenie otworzyło nowy cykl spotkań w ramach programu "Szef dla Szefów"

VII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kulinarnego Borów Dolnośląskich - "Ale pasztet !"

W dniu 17-19 listopada 2017 roku w przepięknym Zamku w Kliczkowie odbędzie się siódma edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kulinarnego Borów Dolnośląskich - "Ale pasztet !"

Znamy już miejsce i termin kolejnego Arte Culinaria Italiana!

XIII Konkurs Włoskiej Sztuki Kulinarnej "Arte Culinaria Italiana" odbędzie się w dniach 9 -11 marca 2018 roku w Hotelu Blue Diamond Active SPA **** w Trzebownisku koło Rzeszowa.

W październiku Łódź pełna smaków

Natura Food otwiera drzwi do kariery # wołowe frykasy z Eko klasy # młodzi mistrzowie wystąp # giganci gotują, uczą, częstują # tatarskie warsztaty dla blogerów

Niedziele przy stole - jesienna edycja Sunday Brunch

Nawiązuje do trendu slow dining i staje się pomysłem na spędzanie czasu. Sunday Brunch to coraz bardziej popularny zamiennik niedzielnego rosołu.

Powakacyjne nastroje najlepsze w firmach produkcyjnych i HoReCa

Przedstawiciele firm produkcyjnych i HoReCa w III kwartale br. najlepiej ocenili swoją sytuację spośród badanych sześciu sektorów.

Przed nami VI Edycja Kulinarnego Rajdu Mistrzów w Haston City Hotel

Już 10 listopada w Haston Congress Center odbędzie się VI edycja Kulinarnego Rajdu Mistrzów - konkursu kulinarnego rokrocznie organizowanego przez Haston City Hotel wraz z Komisją Gastronomiczną Polish Prestige Hotels

KRGiC zmienia się w Związek Pracodawców HoReCa

Krajowa Rada Gastronomii i Cateringu, organizacja powołana do reprezentowania i działania na rzecz polskiej branży gastronomicznej, zmieniła nazwę oraz formę prawną. Odtąd będzie działała jako Związek Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu

Wycieczki do Aten i inne atrakcje z okazji urodzin MAKRO Polska

Sieć hurtowni MAKRO obchodzi w Polsce 23-lecie. Z tej okazji specjalnie dla klientów przygotowała promocje, rabaty i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, m.in. wycieczkami do Grecji.

Master Chefs 4 Dogs po raz czternasty!

Jedyna akcja charytatywno-kulinarna w kraju na rzecz bezdomnych zwierząt w schroniskach, w której biorą udział szefowie kuchni i kucharze znani z programów kulinarnych takich jak: Master Chef, ale nie tylko, znów w Warszawie.

Selgros Cash&Carry sponsorem Kulinarnego Pucharu Polski

Obecna od 20 lat na polskim rynku sieć hurtowni, zapewniła wszystkie składniki dań w rywalizacjach 17. edycji Kulinarnego Pucharu Polski.

Bartosz Peter i Rafał Kudliński zwycięzcami Kulinarnego Pucharu Polski 2017

Liczne spotkanie biznesowe, bogaty wachlarz produktów dla gastronomii, szkolenia, degustacje, pokazy live cooking i przede wszystkim Kulinarny Puchar Polski ? tak w pigułce można opisać targi Polagra Gastro i Invest Hotel

Targów Polagra ciąg dalszy...

Za nami kolejny dzień, który minął pod znakiem targów Polagra.

Pierwszy dzień 17. edycji Kulinarnego Pucharu Polski za nami

Za nami drugi dzień targów Polagra, podczas którego odbyła się długo wyczekiwana, 17. edycja Kulinarnego Pucharu Polski.

Transmisja na żywo podczas Kongresu Szefów Kuchni 2017

Wyjątkiem w tym roku będą debaty, które będzie mógł obejrzeć każdy, kto tego dnia zasiądzie przed komputerem

Targi Polagra 2017 wystartowały!

Dzisiaj rozpoczęły się targi Polagra, podczas których wystawcy prezentować będą nowości z sektora spożywczego, technologii spożywczych i HoReCa.

Ewa Wachowicz i Joanna Ochniak w Alei Gwiazd Sztuki Kulinarnej!

Kolejne dwie tabliczki odsłonięte!

Twórcy programu "Doceń polskie" nie zwalniają tempa

Dnia 25 października odbędzie się czwarta w tym roku atestacja artykułów spożywczych, których producenci ubiegają się o certyfikaty jakości programu "Doceń polskie".

Staż w warszawskiej restauracji Salto

Bartosz Świostek to ambitny uczeń trzeciej klasy technikum gastronomicznego w Starachowicach, który dzięki wygranej w programie Szef dla Młodych Talentów mógł rozwijać swój talent kulinarny w warszawskiej restauracji Salto.

XII Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi

17 września 2017 roku w Ostrzeszowie odbył się kolejny XII Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi. Festiwal rozpoczął się oceną pasztetów, potraw z gęsi, nalewek oraz babek.

Ostatni Gault&Millau Tour w 2017

Na ostatnim Gault&Millau Tour tego roku, który odbył się 18 września br. przyznano pięć regionalnych nagród dla najlepszych szefów kuchni z Pomorza, Kujaw, Mazur, Warmii, Suwalszczyzny i Podlasia.

ConnectedCooking 2.0 gwarancją jeszcze większych możliwości w cyfrowym świecie

ConnectedCooking i Club Rational łączą siły i wspólnie tworzą jeden z największych internetowych portali dla kuchni profesjonalnych, gwarantujący jeszcze większą wygodę, bezpieczeństwo i mnóstwo inspiracji.

XII Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi

17 września po raz kolejny Stowarzyszenie "Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania" wraz ze współorganizatorami podejmuje organizację dużej imprezy jaką jest Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi.

Finał VII edycji Poland 100 Best Restaurants 2017

20 października podczas Gali POLAND 10O BEST RESTAURANTS AWARDS 2017 w Pałacu Sobańskich w Warszawie poznamy najlepszą restaurację w Polsce w 2017 roku.

Święto miłośników whisky ponownie w Warszawie

Już po raz kolejny organizatorzy Whisky Live Warsaw proponują mieszkańcom stolicy dwudniową wycieczkę po różnorodnych aromatach i smakach whisky, pochodzącej z niemal wszystkich zakątków świata.

Konkurs Bocuse d'Or powraca do Polski

Po dwóch latach nieobecności konkurs Bocuse d'Or ponownie odbędzie się w Polsce! Agencja Smarten PR na czele z Jackiem Krawczykiem została oficjalnym przedstawicielem Bocuse d'Or w Polsce

Kongres Szefów Kuchni 2017

Został rozstrzygnięty konkurs Hasztag Kongresu Szefów Kuchni 2017. Zwycięzcą został Pan Łukasz Banaszak i jego hasztag #MistrzPatelni.

Gault&Millau Tour 2017 w Sopocie

Ostatni w tym roku Gault&Millau Tour odbędzie się 18 września 2017 r. w hotelu Sheraton w Sopocie. Będziemy gościć ponad 150 szefów kuchni z Pomorza, Kujaw, Mazur, Warmii, Suwalszczyzny i Podlasia.

Wine & Food Noble Night: ogłaszamy finałową dwunastkę restauracji!

Jak co roku, we wrześniu organizowany jest uroczysty finał konkursu kulinarnego Wine & Food Noble Night. W jubileuszowej 10. edycji tego wydarzenia o podium zawalczą kuchnie z całej Polski.

Laureaci programu "Doceń polskie" na festiwalu "Gęsina nie tylko na św. Marcina"

Laureaci Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego "Doceń polskie" mają do dyspozycji szereg narzędzi wspierających propagowanie artykułów spożywczych nagrodzonych certyfikatem jakości "Doceń polskie".

Festiwal Smaków Utraconych

21 - 24 września w wybranych restauracjach na terenie całej Polski odbywa się pierwsza edycja Festiwalu Smaków Utraconych

Gault&Millau Tour 2017 Najlepsi szefowie kuchni z Południowej Polski wybrani!

Podczas trzeciego Gault&Millau Tour 2017, który odbył się 4 września br. w restauracji l'atmosphere w hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport w Balicach, przyznano pięć regionalnych nagród dla najlepszych szefów kuchni

Powermat Polska i Dunkin' Donuts łączą siły!

Popularna sieć kawiarni Dunkin'Donuts rozpoczęła współpracę z innowacyjnym start-upem Powermat Polska. Nowe punkty bezprzewodowego ładowania, czyli PowerSpoty pojawiły się w kawiarni przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie.

Kongres Szefów Kuchni

Kongres Szefów Kuchni to największe spotkanie Szefów Kuchni w Polsce. W tym roku odbędzie się ono 11 października 2017, w Centrum MT Polska, na ulicy Marsa 56C w Warszawie.

Food truck "Polska Smakuje Jakością" ostatni raz tego lata na Targu Śniadaniowym

W niedzielę 3 września food truck kampanii "Polska Smakuje Jakością" ostatni raz pojawi się na Targu Śniadaniowym w Warszawie na Mokotowie.

Specjalne oferty produktowe i konkursy dla klientów z okazji 23. urodzin MAKRO Polska

Sieć hurtowni MAKRO istnieje w Polsce już od 23 lat. Z tej okazji zaprasza wszystkich klientów do wspólnego świętowania, przygotowała dla nich specjalną ofertę produktową, promocje, rabaty i konkursy.

Kolejny rok inwestycji Kalifornijczyków w Polsce

Trwają zbiory śliwek w północnej Kalifornii. Prognozy dla rynku śliwki kalifornijskiej są optymistycznie, a Amerykanie właśnie rozpoczęli kolejny cykl inwestycji w programy marketingowe również w Polsce.

Kucharze na szczycie

Projekt "Kucharze na szczycie" powstał podczas cyklicznego zlotu kucharzy i miłośników kuchni w Krakowie minionego roku.

Menu Kolacji Degustacyjnej Poznańscy Kucharze Razem: Pobudź zmysły i odkryj żywioły!

Szef Kuchni Restauracji GARDENcity i Poznańscy Kucharze Razem już 2 września o godz. 19.00 w nowych restauracjach na Międzynarodowych Targach Poznańskich!

Finaliści Kulinarnego Pucharu Polski 2017

Już 27 września poznamy najlepszy duet kucharzy, czyli zwycięzców Kulinarnego Pucharu Polski. Kto wystąpi w wielkim finale?

25 sierpnia to Dzień polskiej żywności

Dobra wiadomość dla pasjonatów sztuki kulinarnej! 25 sierpnia, obchodzić będziemy Dzień polskiej żywności. Na to nietypowe "święto" można patrzeć z przymrużeniem oka, nie zmienia to jednak faktu, że rodzime produkty spożywcze wciąż można odkrywać na nowo.

Gault&Millau Tour 2017 w Krakowie

Na trzecim tegorocznym Gault&Millau Tour będziemy gościć ponad 150 szefów kuchni z Małopolski, Podkarpacia, Bieszczad i Górnego Śląska. Spotkamy się 4 września br. w restauracji l'atmosphere w hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport w Balicach.

Festiwal Oscypka na zakończenie VIII Europejskich Targów Produktów Regionalnych

Za nami VIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych, które 15 sierpnia zwieńczone zostały Festiwalem Oscypka.

Kucharze z Sosnowca zwycięzcami konkurs kulinarnego "Gęsina nie tylko na św. Marcina"

Duet Bartłomiej Kornacki i Przemysław Gościniak reprezentujący Hotel Centrum Sosnowiec zwyciężył w konkursie organizowanym w ramach II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kulinarnego "Gęsina nie tylko na św. Marcina"

18-letnia Agata zdobywała pierwsze doświadczenie w restauracji A Nóż Widelec

Agata to 18-letnia mieszkanka małej miejscowości Rokietnica w województwie wielkopolskim. Jej największą pasją jest gotowanie, dlatego marzy, by swoją przyszłość związać właśnie z gastronomią.

Znamy zwycięzców konkursu na Najlepszy Produkt Spożywczy

Ser dojrzewający z kozieradką i olej z pestek dyni to tylko kilka z produktów wyróżnionych podczas Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem.

Złote Medale MTP targów Polagra Gastro/Invest Hotel przyznane!

Dnia 9 sierpnia 2017 r. odbyło się posiedzenie Sądu Konkursowego konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

"Polska Smakuje Jakością" na zlocie food trucków "Żarcie na Kółkach" na Stadionie Narodowym w Warszawie

"Żarcie na Kółkach" to największy warszawski festiwal food trucków.

Znamy jedenastego finalistę KPP 2017!

Międzynarodowe Mistrzostwa w Podawaniu Baraniny zwyciężył Emil Klimas i Dawid Feist z Restauracji Cucina w Poznaniu.

MAKRO Polska wspiera Mistrzostwa Burgerowe 2017

Sieć hurtowni MAKRO Polska została głównym partnerem czwartej edycji Mistrzostw Burgerowych. Konkurs odbędzie się podczas Festiwalu Food Trucków Żarcie Na Kółkach w dniach 19-20 sierpnia na Błoniach PGE Narodowego w Warszawie.

Food truck kampanii "Polska Smakuje Jakością" na XI Festiwalu Dobrego Smaku w Poznaniu

Festiwal Dobrego Smaku odbywa się w Poznaniu już po raz jedenasty i trwa 4 dni (11-15 sierpnia).

Nowa siedziba Bidfood Farutex w Lublinie

Oddział Bidfood Farutex w Lublinie zmienił swoją dotychczasową siedzibę. Długo wyczekiwana przeprowadzka na ul. Droga Męczenników Majdanka odbyła się w pierwszej połowie lipca. Warto było czekać!

III Ogólnopolski Zlot Kucharzy

24 sierpnia w krakowskiej restauracji Werona w Centrum Kongresowym Witek odbędzie się już po raz trzeci Ogólnopolski Zlot Kucharzy. Organizatorzy zapraszają wszystkich kucharzy, chcąc w ten sposób zintegrować polskie środowisko gastronomiczne.

MC4D-Piknik Na 4 Łapy

Już po raz trzynasty odbędzie się jedyna akcja kulinarno-charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt z udziałem najlepszych szefów kuchni i kucharzy z całego kraju.

Staż Alicji w restauracji Babinicz

Alicja przyznaje, że zamiłowanie do gotowania obudziło się w niej dopiero niedawno, a szkołę gastronomiczną wybrała wręcz przypadkowo.

Puchar Polski Juniorów w Carvingu

Dnia 28 września 2017 roku na Międzynarodowych Targach Gastronomii Polagra Gastro odbędzie się druga edycja Konkursu o Puchar Polski Juniorów w Carvingu.

Selgros wspiera akcję "Tornister pełen uśmiechów"

450 plecaków przekazała firma Selgros na rzecz akcji "Tornister pełen uśmiechów", organizowanej przez poznańskie Caritas.

Tork Image Design Line z tytułem finalisty konkursu DOBRY WZÓR 2017

Dozowniki higieniczne Tork z linii Image Design Line otrzymały prestiżowy tytuł "FINALISTA KONKURSU DOBRY WZÓR 2017"

Staż w restauracji Babinicz

Konrad to 18-letni Zakopianin, który kocha góry, ale jeszcze bardziej kocha gotowanie i to właśnie z nim wiąże swoją przyszłość. Dzięki programowi Szef dla Młodych Talentów mógł uczyć się nowych technik kulinarnych od Wojciecha Harapkiewicza.

Nowy początek na Placu Europejskim

Restauracja Genesis już otwarta. Jej częścią jej pierwsza w Polsce strefa kawy stworzona we współpracy z Nespresso.

Poznań Food Days 2017

Pierwsze poznańskie Food Days rozpoczynają się 11 sierpnia. Tydzień kulinarnego festiwalu ma zaspokoić podniebienia, nasycić zmysły i rozbudzić ciekawość poznaniaków.

Master Chef 4 Dogs - Piknik Na 4 Łapy

Trzynasta edycja odbędzie się 26 sierpnia w Poznaniu w Restauracji Sarbinowska. Jak zawsze podczas tego wydarzenia pojawią się najlepsi kucharze i szefowie kuchni zaproszeni przez twórcę i organizatora - Marcina Kaczmarka-Pielina.

French Touch - pojedynek kulinarny

W ramach kampanii French Touch, w Centrum Smak Kariery odbył się wyjątkowy pojedynek kulinarny, na czele którego stanęło dwóch wybitnych szefów kuchni: Kuba Korczak i David Gaboriaud.

Katowicki Rynek Smaków z food truckiem QAFP!

W ostatni weekend lipca na katowickim rynku odbędzie się kolejny, letni zlot food trucków pod hasłem "Wakacje z food truckami". Cykliczne spotkania miłośników dobrego jedzenia pokazują, że food truck to nie to samo co fast food.

Pobudź zmysły i odkryj żywioły!

Szef Kuchni Restauracji GARDENcity i Poznańscy Kucharze Razem już 2 września o godz. 19.00 w nowych restauracjach na Międzynarodowych Targach Poznańskich!

Staż w restauracji Strefa w ramach programu Szef dla Młodych Talentów

Paulina ma 17 lat i pochodzi z Tarnowskich Gór. Uwielbia gotować, marzy o własnej restauracji i o tym, by została wyróżniona w Żółtym Przewodnik Gault&Millau. Swój talent może rozwijać w Restauracji Strefa dzięki programowi Szef dla Młodych Talentów.

20 lat w Polsce - jubileusz firmy Selgros

17 punktów handlowych, ponad 4000 zatrudnionych pracowników, a także 28 prestiżowych nagród oraz wyróżnień konsumenckich i miliony zadowolonych klientów - to bilans 20 lat działalności sieci hurtowni Selgros Cash&Carry w Polsce.

S.Pellegrino Young Chef 2018

Znamy półfinalistów tegorocznej edycji globalnego konkursu dla młodych talentów sztuki kulinarnej S.Pellegrino Young Chef

Rynek dowozów jedzenia kwitnie. Osiągnął już wartość 1,5 mld zł

Średnio ok. 56 zł płaci Polak za zamówiony posiłek z dostawą. Jedzenie kupujemy przeważnie w weekendy, najczęściej wybieranym przez nas daniem jest pizza, a zamówienia składamy zwykle telefonicznie.

MAKRO Polska rozwija akcję CSR-ową "Nie marnuję, pakuję"

We wszystkich halach MAKRO w Polsce rozpoczęła się akcja promująca program odpowiedzialności społecznej "Nie marnuję, pakuję". Na klientów sieci hurtowni czekają materiały informacyjno-edukacyjne oraz zniżki na artykuły jednorazowe do pakowania żywności.

Lista uczestników zakwalifikowanych do konkursu "Gęsina nie tylko na św. Marcina"

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji Konkursu Kulinarnego "Gęsina nie tylko na św. Marcina", który odbędzie się 19 sierpnia w Fabryka Wełny Hotel & SPA w Pabianicach.

Już w ten weekend Eco Weekend - Kawa i samochody w Łodzi!

Weekend 15-16 lipca br. upłynie w Łodzi pod znakiem Eco Weekendu. Jest to wydarzenie połączone z eventem Kawa i samochody, które jest nawiązaniem do ogólnoświatowego cyklu Cars & Coffee.

Grzegorz Adamarek w finale Kulinarnego Pucharu Polski 2017!

Znamy dziesiątego finalistę Kulinarnego Pucharu Polski 2017! W sobotę, 7 lipca, na rynku w Narolu, odbył się kolejny konkurs nominowany do Kulinarnego Pucharu Polski - Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro.

Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury serdecznie zaprasza na VIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych, które odbędą się w dniach 11 - 15 sierpnia 2017 roku na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem.

Firma Essity debiutuje na giełdzie z misją skupioną na higienie i zdrowiu

Część firmy SCA zajmująca się przemysłem higienicznym debiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Sztokholmie, jako Essity

Polacy wybierają jakość - czerwiec z jakością QAFP

Czerwiec jest dla UPEMI niezwykle bogaty w wydarzenia skupione wokół... Jakości!

Wakacyjne staże zwieńczeniem sukcesu pierwszej edycji "Szefa dla Młodych Talentów"

Dziewięć spotkań edukacyjnych, blisko 1100 uczestników z całej Polski, setki doświadczeń, tysiące inspiracji i niezliczona ilość wiedzy

Projekt RYSY "Kucharze na szczycie"

Rysy, czyli kucharze na szczycie to projekt Towarzystwa Pomocy Kucharzom Gastropiciel & Friends, które zrzesza zawodową grupę kucharzy z całej Polski, niosących pomoc innym kucharzom, którzy ulegli wypadkom przy pracy lub innym wypadkom losowym.

"Wołowe triki i techniki" - przełamywanie stereotypów o wołowinie

Rzetelne informacje obalające mity na temat wysokiej jakości polskiego mięsa wołowego, walory odżywcze wołowiny, sposób produkcji i hodowli krów oraz porady kulinarne to główne cele nowej strategii medialnej przygotowanej przez Związek Polskie Mięso

Dominik Karpik w finale Kulinarnego Pucharu Polski 2017!

W sobotę, 24 czerwca, w malowniczym Szczawnie Zdroju odbył się Międzynarodowy Festiwal Kuchni Dworskiej - III edycja Dań Dworskiej Kuchni Myśliwskiej.

Gault&Millau Tour 2017

Najlepsi Szefowie Kuchni w Polsce Zachodniej wybrani!

XII Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny

12 sierpnia 2017 roku odbędzie się XII Edycja Mistrzostw Polski w Podawaniu Baraniny, nominowanych do Kulinarnego Pucharu Polski.

XI Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

11 - 15 sierpnia 2017, Poznań - Stary Rynek i inne lokalizacje

Lubicz &Friends w tajskiej odsłonie

Lubicz &Friends to cykl kolacji, z których każda ma na celu przenieść gości, odwiedzających restaurację "Chapeau Bas" w jeden z wybranych zakątków świata. 9 czerwca podczas trzeciej odsłony tego eventu mieliśmy okazję posmakować Tajlandii.

Relacja z IV edycji konkursu im. Rafała Jelewskiego Wielkopolski kucharz Roku 2017

Niezapomniane Święto Wielkopolskiej Kuchni i Kucharzy pod hasłem "Dobra kuchnia jest podstawą prawdziwego szczęścia" Auguste Escoffier

Smaczne targi

170 wystawców z 15 krajów świata, czołówka polskich producentów, przetwórców i importerów produktów rybnych, wiodące polskie zakłady mleczarskie, 5 tysięcy branżowych zwiedzających, seminaria naukowe i ryby prosto z... foodtrucków.

Lista uczestników konkursu "Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro"

Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła IV edycji Konkursu Kulinarnego "Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro" do udziału zakwalifikowała następujące ekipy kucharskie

Justyna Adamczyk i Martin Castro na "Mikserze Kulinarnym"

Ryby i owoce morza - to temat przewodni "Miksera Kulinarnego", który odbył się 9 czerwca w Akademii Inspiracji MAKRO w Warszawie.

"Noc Restauracji - Smaki Gdańska. Tasting Edition"

Już po raz piąty restauracje z Gdańska otworzą swe podwoje dla uczestników najsmaczniejszego kulinarnego wydarzenia roku - Nocy Restauracji! Tegoroczna edycja odbędzie się 6 lipca i będzie prezentowała Smaki Gdańska.

Primerba Cup 2017

Informujemy, że Primerba Cup 2017 nie odbędzie się. Unilever Food Solutions nie wycofuje się z wspierania konkursów, jednak zmienia formułę organizowanych przez siebie konkursów kulinarnych.

Składniki obowiązkowe w Kulinarnym Pucharze Polski 2017

Zawodnicy nominowani do KPP będą mogli rozpocząć treningi, ponieważ właśnie dziś ogłoszone zostały składniki obowiązkowe do przygotowania konkursowych potraw.

Gault&Millau Tour 2017

Najlepsi Szefowie kuchni Polski Centralnej wybrani!

Maciej Kobylański zwycięzcą Wielkopolskiego Kucharza Roku 2017!

W piątek, 9 czerwca br. w Pałacu Tłokinia, odbył się kolejny konkurs nominowany do Kulinarnego Pucharu Polski - Wielkopolski Kucharz Roku - konkurs im. Rafała Jelewskiego.

Degustacja nowej karty Restauracji Flavoria

6 czerwca odbyła się degustacja komentowana z pairingiem win nowej karty Restauracji Flavoria w Hotelu Andersia.

Festiwal Lodów po włosku po raz pierwszy w Warszawie

Trzy fantastyczne dni na Placu przy Torwarze - jednym z eventowych symboli stolicy, pozwolą Wam zakochać się w słodkościach najbardziej lubianych na świecie: we włoskich lodach.

Piotr Huszcz w finale KPP 2017!

W sobotę odbył się szósty konkurs nominowany do Kulinarnego Pucharu Polski 2017 - Ogólnopolski Konkurs Kulinarny Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś, którego celem jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o polskiej tradycji kulinarnej.

"Mikser Kulinarny" po raz pierwszy w nowej Akademii Inspiracji MAKRO

Ponad 130 osób z całej Polski pojawiło się 31 maja br. w odnowionej Akademii Inspiracji MAKRO w Warszawie, by wziąć udział w "Mikserze Kulinarnym".

IX Ogólnopolski Konkurs Kulinarny "Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś"

Harmonogram Konkursu

Gault&Millau Tour 2017 - na początek: Warszawa

Ponad 150 szefów kuchni z Centrum Polski i Lubelszczyzny spotka się 12 czerwca br. w restauracji Signature w Warszawie.

California Dream w Warszawie!

Współpraca California Prune Board z cukiernią Odette zaowocowała pojawieniem się na rynku nowego, czekoladowego deseru ze śliwką kalifornijską - California Dream.

W sieci Sphinx lodowy deser w prezencie na Dzień Dziecka

Lodowy deser w prezencie, animacje i twórcze zabawy to atrakcje, jakie z okazji Dnia Dziecka zaplanowała sieć Sphinx.

Lubicz & Friends - kolacja tajska

Lubicz & Friends to inicjatywa, która powstała by przenieść Gości w kulinarne zakątki świata.