Azjatycka odsłona SEN - szefem kuchni Alon Than

Azjatycka odsłona SEN - szefem kuchni Alon Than

Po kilku miesiącach przerwy restauracja SEN wraca w nowej, azjatyckiej odsłonie. Menu skomponował Alon Than, zdobywca pierwszego miejsca na World Sushi Cup Japan w 2015 roku. Goście restauracji znajdą w karcie autorską kuchnię łączącą styl japoński ze światowym trendem fusion. Restauracja będzie otwarta już od 11 czerwca.

SEN powraca w nowej odsłonie. Tym razem filarem SEN będzie restauracja oraz koktajl bar w którym prym wiodą azjatyckie smaki. Restauracja i taras będą otwarte przez trzy dni w tygodniu, od czwartku do soboty od godziny 18.00 aż do ostatniego Gościa.

Jak przyznają właściciele SEN - Trudna sytuacja spowodowana pandemią COVID-19 wymusiła na nas rewizję działalności i spojrzenie na SEN z zupełnie innej perspektywy. Paradoksalnie wróciliśmy do pomysłu, który narodził się ponad dwa lata temu, jeszcze przed otwarciem lokalu. Od samego początku chcieliśmy postawić na kuchnię azjatycką, która ma głębokie korzenie w Nowym Jorku i Kalifornii. Trzymiesięczna przerwa pozwoliła nam na opracowanie nowej strategii, która wpisze się w obecną rzeczywistość. Nie otworzyliśmy drzwi dla Gości 18 maja, chcieliśmy poświęcić jak najwięcej czasu na dopracowanie wszystkich szczegółów stawiając przede wszystkim na jakość. To skłoniło nas do nawiązania współpracy z Alonem Thanem, czyli zdobywcy pierwszego miejsca w Światowym Pucharze Sushi w Tokio.

Dodatkowo w tym sezonie menu koktajli zostało oparte o świeże owoce, stawiając tym samym na orzeźwienie. Wszystkie pozycje zostały skomponowane w ten sposób, aby doskonale komponowały się z owocami morza oraz sushi. Wśród kluczowych składników możnawyróżnić kolendrę, kardamon, hibiskus, yuzu czy trawę cytrynową.

Nowy Szef Kuchni, Alon Than to Mistrz Świata w sushi Tokyo World Sushi Cup 2015, Ambasador World Sushi Skills Institute. Jest jurorem konkursów międzynarodowych, między innymi Global Sushi Challenge, Championnat de Sushi France. Posiadacz 2 DAN czarnego pasa kuroobi w sushi - jest to japoński egzamin rządowy - zdany na stopień mistrzowski DAN. Współpracuje z japońskimi stowarzyszeniami All Japan Sushi Association oraz World Sushi Skills Institute, którego jest ambasadorem, promując sushi na świecie, organizator egzaminów na Sushi Proficiency Test a także Poland Sushi Cup - polskich mistrzostw sushi. Posiada ponad 20 lat doświadczenia, którym naprawdę lubi się dzielić.