Europejskie Targi Produktów Regionalnych - jubileuszowa 10. edycja

Europejskie Targi Produktów Regionalnych - jubileuszowa 10. edycja

Dlaczego warto wybrać się na Jubileuszowe X Europejskie Targi Produktów Regionalnych? Otóż - podczas trwania Targów prezentowana jest  bogata oferta różnorodnych produktów wędliniarskich, mleczarskich, owocowo-warzywnych, wyrobów cukierniczych, napojów w tym również wina, piwa, nalewek z Polski i zagranicy.

Lecz - nie tylko- skierowane są zarówno do profesjonalnych odbiorców, jak i wszystkich tych, którzy lubią gotować, szukają inspiracji kulinarnych, mając możliwość spotkać uznane autorytety sztuki kulinarnej. Prezentacje, przedstawiane przez kucharzy ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników, Koła Gospodyń Wiejskich, kucharzy z rekomendowanych karczm podhalańskich oraz przedstawicieli miast i powiatów zaprzyjaźnionych -  cieszą się co roku ogromnym uznaniem.  

Targi są wydarzeniem realizowanym z myślą o przedstawicielach branży producentów żywności certyfikowanej. Miejsce Targowe tętni muzyką ludową, zachwyca wyrobami rękodzielniczymi, degustacją potraw. W "Zarembku Tradycji"- dowiemy się o tym, jak wytwarza się sukno, o tym jakie tajemnice i skarby ukryte są w Tatrzańskim Parku Narodowym, także o  historii i tradycji Podhala.

To unikalne miejsce, w którym możliwość spotkań z twórcami ludowymi przybliża proces tworzenia.

Misją Targów jest promocja i prezentacja powiatu tatrzańskiego.

Podczas trwania Targów odbywają się liczne konkursy, między innymi :

- Na Najlepszy Produkt Spożywczy 

- Na Najlepszy Oscypek

- Na Najładniejsze Stoisko

Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Zakopane - Rówień Krupowa

11-15 sierpnia 2019