Jak i gdzie jadają pracownicy biurowi?

Jak i gdzie jadają pracownicy biurowi?

Praca w biurze to często osiem godzin, podczas których trudno wygospodarować sobie czas na choćby jeden porządny posiłek. Jeśli jednak znajdzie się czas na przerwę, warto zjeść poza miejscem pracy.

Gastronomia w świecie pracy biurowej to niezwykle ważna kategoria życia. Praca bowiem to nie wszystko. Każdemu pracownikowi przysługuje czas na przerwę, a tę trzeba wykorzystać jak najlepiej. Większość z nich decyduje się wtedy na zjedzenie posiłku.

Na przykładzie pracowników warszawskich biur przeprowadzono badania. Wynika z nich, że zatrudnione w biurach osoby wciąż bardzo chętnie przynosi ze sobą do pracy posiłki przygotowane w domu. Jednak tylko 7 procent poprzestaje na tej formie wyżywienia.

Niemal 3/4 przepytanych deklaruje, że "domowe" jedzenie łączy z innymi opcjami.

Ponad 56 procent pracowników chętnie korzysta z ofert bistro i restauracji. Natomiast połowa poddanych badaniom korzysta z oferty posiłków dostarczanych do biura. Jednak tylko 16,5 procent pracowników robi to w miejscu swojej pracy codziennie. 40 procent decyduje się na takie rozwiązanie kilka razy w tygodniu.

W sumie w warszawskich biurowcach działa niemal 550 różnego rodzaju lokali gastronomicznych. 20 procent z nich stanowią kawiarnie. Pozostałe to bistra, kantyny, restauracje czy bary z przekąskami i alkoholem.