Jakie lody wiodą prym na polskim rynku?

Jakie lody wiodą prym na polskim rynku?

Lody w Polsce to cały czas rozwijająca się kategoria produktów. Na rynku można spotkać coraz to nowsze odmiany tych specjałów. Z badań wynika jednak, że Polacy są tradycjonalistami.

Latem sprzedaż lodów zdecydowanie wzrasta. Oznacza to kolejne starcie pomiędzy konkurencyjnymi firmami odpowiedzialnymi za produkcję i dystrybucję tych orzeźwiających przysmaków.

Czym więc muszą kierować się właściciele lokalów gastronomicznych, w tym przede wszystkim kawiarni, podczas kreowania swojej oferty?

Według badań Polacy najbardziej lubią lody gałkowe. Wybiera je 30 procent pytanych.

Tak jak i w ostatnich latach ulubionym smakiem lodów wśród Polaków jest śmietankowy - niemal 40 procent badanych. W drugiej kolejności wybierane są lody czekoladowe. Decyduje się na nie co czwarty Polak. Nieco mniejszy odsetek badanych - 23 procent - wskazuje na lody owocowe.

W porównaniu do wyników z 2018 roku lider smaku lodów nie zmienił się. Polacy cały czas najbardziej rozkoszują się śmietankowymi lodami. Jednak częściej niż przed rokiem, badani wskazywali smak czekoladowy. Lody o smaku owocowym spadły w stosunku rokrocznym na miejsce trzecie.