Kocia kawiarnia nie dla dzieci

Kocia kawiarnia nie dla dzieci

Kocia kawiarnia w Szczecinie wprowadziła zakaz wstępu dla dzieci poniżej 13. roku życia. Właściciele tłumaczą swoją decyzję nieodpowiednim zachowaniem, reakcjami ich rodziców i dobrem zwierząt. To nie jest pierwszy lokal, który wprowadził ograniczenie wiekowe.

Pierwsza szczecińska kocia kawiarnia działa od grudnia zeszłego roku. Od początku działalności cieszy się zainteresowaniem mieszkańców. Koty, które można spotkać w lokalu, są przeznaczone do adopcji. Dotychczas adoptowano już 16 zwierząt. W połowie stycznia 2024 roku właściciele lokalu podjęli decyzję, że od lutego dzieci do 12 lat będą mogły odwiedzać kawiarnię tylko w poniedziałki.

Podjęte kroki tłumaczono nieodpowiednim zachowaniem dzieci i rodziców, którzy ich nie pilnują. Utrudniało to pracę pracowników oraz "wyraźnie zaburzało komfort mieszkających w kawiarni kotów'. Wprowadzone ograniczenia jednak niewiele pomogły.

"Każdy poniedziałek jest ciężkim dniem dla kotów i dla obsługi. Rodzice nie pilnują dzieci, a na zwrócenie uwagi często reagują złością, wyjściem z kawiarni i nieprzychylną opinią" - wskazują właściciele lokalu w komunikacie.

Właściciele kawiarni poinformowali także, że rezerwacje dla dzieci na najbliższy poniedziałek obowiązują.

Szczeciński lokal nie jest pierwszą tego typu placówką, która podjęła taką decyzję. Podobne ograniczenia wprowadziły już kocie kawiarnie w Toruniu, Gdyni czy Warszawie. W każdym przypadku powodem jest złe zachowanie dzieci oraz dyskomfort i bezpieczeństwo zwierząt.

Źródło: tvn24.pl