MAKRO Polska partnerem Europejskich Targów Produktów Regionalnych

MAKRO Polska partnerem Europejskich Targów Produktów Regionalnych

Odbywająca się w dniach 11-15 sierpnia 2019 roku dziesiąta edycja Targów organizowanych przez Tatrzańską Agencję Rozwoju, Promocji i Kultury ma nowego partnera. Została nim sieć hurtowni MAKRO Polska.

Europejskie Targi Produktów Regionalnych od dziesięciu lat skupiają producentów tradycyjnych wyrobów z Polski i innych krajów. Głównym punktem corocznego programu jest konkurs na "Najlepszy Produkt Spożywczy", w którym udział biorą wystawcy spożywczych produktów regionalnych. W jury zasiądzie m.in. Renata Nowicka, przedstawicielka MAKRO Polska. W czasie wydarzenia rozpocznie się także akcja informacyjna zapraszająca na podhalański szlak kulinarny, uruchomiony w ramach programu Polskie Skarby Kulinarne.

Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich jest również ciekawym  akcentem  tegorocznych Targów. Wydarzenie odbędzie się w świąteczny czwartek 15 sierpnia. W jego trakcie na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. konkurs na najlepszy oscypek. Współorganizatorem konkursu jest  Regionalny Związek Hodowców Owiec i Kóz,  którego członkowie zasiadają w jury, oceniając 10 najlepszych oscypków z bacówek ze Szlaku Oscypkowego i wybierając zwycięzcę.

W ramach Targów dania wpisane w historię Podhala zaprezentują szefowie kuchni restauracji biorących udział w programie Polskie Skarby Kulinarne, m.in. Sławomir Saguła - Rezydencja Gubałówka,  Roman Gierasik - Schronisko Smaków,  Jan Antoł - Hotel Tatradycja, Mateusz Bafia - Restauracja STRH i Michał Cichemski - Dworzec Tatrzański.

Więcej informacji na temat podhalańskiego szlaku kulinarnego i programu Polskie Skarby Kulinarne można znaleźć na stronie programu www.polskieskarby.pl