Marcin Popielarz startuje z linią roślinnych produktów

Marcin Popielarz startuje z linią roślinnych produktów

Marcin Popielarz, Chef Patron restauracji Biały Królik w Gdyni i Biôłi Trus w Sulęczynie stworzył autorską gamę całkowicie roślinnych przetworów. Produkty takie jak Kimchi Polskie czy Pate Grzybowe dostępne są już na Pomorzu, a to dopiero początek działań nowej marki.

Słoiki z roślinnymi przetworami autorstwa Marcina Popielarza - ambasadora projektu Chefs For Change, najlepszego młodego szefa kuchni Europy Środkowo-Wschodniej wg. San Pellegrino Young Chef - trafiły właśnie na pierwsze, póki co pomorskie, półki sklepowe. W ofercie można znaleźć wegańskie pâté grzybowe, warzywny sos BBQ, polskie kimchi, konfitury owocowe o niebanalnych połączeniach smakowych, takich jak rabarbar z jałowcem i granatem czy jagoda kamczacka z trawą cytrynową, a także roślinne słodycze - na przykład pudding dulce de leche z Solą Kłodawską. Dostępna jest również cała gama olejów smakowych, w tym wegańskie brązowe masło.

- Od jakiegoś czasu myślałem o wyprodukowaniu własnej gamy przetworów pozbawionych produktów pochodzenia zwierzęcego - mówi Marcin Popielarz. - Zainspirowała mnie do tego współpraca z kampanią RoślinnieJemy oraz udział w naszym wspólnym projekcie "Chefs For Change". Moim celem jest sprawienie, aby produkty roślinne smakowały wszystkim, nie tylko fanom kuchni wegańskiej i wegetariańskiej - dodaje Popielarz.

- Myślę, że decyzja Marcina pokazuje jak rzeczywista i namacalna jest tytułowa zmiana w projekcie "Chefs For Change" - mówi Weronika Pochylska, Creative Director kampanii RoślinnieJemy oraz pomysłodawczyni projektu "Chefs For Change". - Popielarz to zdecydowanie jeden z ambasadorów, którzy najczęściej zbierają brawa i zachwyty nad swoimi roślinnymi daniami, dlatego tym cudowniej, że zdecydował się zamknąć te smaki również w słoiczkach. To sprawi, że potencjał kuchni roślinnej trafi do jeszcze większego grona odbiorców - nie każdego stać na wykwintną wegańską kolację degustacyjną, ale słoiczek roślinnego przetworu jest zdecydowanie dla każdego. Osobiście jestem szczególną fanką pate, polskiego kimchi i sosu barbecue i mam nadzieję, że wszystkie produkty już niedługo będą dostępne na szeroką skalę w całej Polsce.

Produkty można nabyć w restauracji Biały Królik w Gdyni i Biôłi Trus w Sulęczynie oraz sklepach trójmiejskiej sieci Merkus oraz gdańskiej Zakwasowni.

O projekcie Chefs For Change

Projekt Chefs For Change zrzesza szefowe i szefów kuchni otwierających się na bardziej roślinne menu. Powstał w Polsce w marcu 2019 roku, a jego inicjatorem jest zespół kampanii RoślinnieJemy, której celem jest wsparcie producentów żywności, sieci handlowych i właścicieli restauracji we wprowadzaniu oraz promowaniu roślinnych produktów i dań.

https://chefsforchange.pl/