Najlepsze restauracje w Polsce!

Najlepsze restauracje w Polsce!

Ogłoszone zostały wyniki Plebiscytu Gości jesiennej edycji Restaurant Week, Festiwal trwał od 8 września do 3 października i wzięło w nim udział prawie 85 tysięcy Gości. Po wizycie w jednej z ponad 300 restauracji w kraju, możliwa była ocena dania, obsługi i atmosfery. Jak kształtują się wyniki?

W minionej edycji Festiwalu Goście oceniali restauracje w kilku kategoriach - przystawka, danie główne, deser, obsługa i atmosfera. Dodatkowo został wyłoniony najlepszy debiut oraz najpopularniejsza restauracja. Zwycięzcą ogólnopolskiego Plebiscytu Gości jesiennej edycji Restaurant Week, została restauracja ZEST w Rzeszowie. Została okrzyknięta "Najlepszy debiutem" oraz przyznano jej pierwszą nagrodę w kategorii "Najlepsza atmosfera". Na drugim miejscu znalazło się Forum Kulinarne z Wrocławia, które mogło pochwalić się najlepszą przystawką, a także może poszczycić się tytułem "Najpopularniejszej restauracji". Trzecie miejsce zajął Taki Pan Pstrąg z Łodzi, który zdobył nagrodę "Najlepszy deser". Danie główne zasmakowało Gościom najbardziej w warszawskiej restauracji Bursztynowa Bistro, zaś najlepszą obsługą może się pochwalić Ważne Miejsce z Katowic.

Wyróżnione restauracje otrzymają wyjątkowe nagrody, m.in. garnki od Dajar, sery długodojrzewające od Spomlek, możliwość udział w różnych szkoleniach czy też rozmaite vouchery lub rabaty.

Poza zwycięzcami ogólnopolskimi, wyłonione zostały również najlepsze restauracje w regionach.