Nie ma dobrej restauracji bez dobrego szefa kuchni  #szacunekdlaszefa

Nie ma dobrej restauracji bez dobrego szefa kuchni #szacunekdlaszefa

Kongres Szefów Kuchni odbył się pod hasłe "Nie ma restauracji bez szefa kuchni. Nie ma dobrej restauracji bez dobrego szefa kuchni". Uczestnicy mogli wysłuchać ciekawych prelekcji, zajrzeć na stanowiska wystawców, a także wymienić się doświadczeniami.

W warszawskiej hali EXPO XXI 9 października zgromadzili się najlepsi szefowie kuchni w Polsce oraz ich zastępcy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji Kongresu Szefów Kuchni, czyli największego spotkania szefów kuchni w Polsce. W ciągu tego jednego dnia uczestnicy mogli wymienić się doświadczeniami oraz wysłuchać szeregu merytorycznych wystąpień, a także zapoznać się z wyselekcjonowaną ofertą dostawców dla branży HoReCa.

W tym roku w kongresie wzięło udział 1900 uczestników oraz 93 dostawców. Na scenie w międzyczasie odbywały się prelekcje oraz debaty. W tym roku zostały poruszone kwestie z zakresu przywództwa i zarządzania zespołem, rozwoju kariery oraz najistotniejszych trendów rynkowych. Na scenie wystąpili ekonomiści i eksperci biznesowi oraz szefowie kuchni m.in. Grzegorz Łapanowski, Robert Sowa, Robert Skubisz, Adam Chrząstowski czy Jarosław Uściński. W swoich prelekcjach poruszali temat menadżerskich kompetencji wśród szefów, relacji szefów kuchni, a menadżer, ale nie zabrakło również prelekcji na temat bieżących trendów w gastronomii.

Dla zapracowanych szefów kuchni tego typu wydarzenie jest jedną z nielicznych okazji, by na spokojnie przyjrzeć się ofertom dostawców oraz porozmawiać z kolegami po fachu. W tym roku program był niezwykle bogaty i ciekawy - łącznie obyły się dwie debaty oraz 10 prelekcji. Relacje można oglądać w mediach społecznościowych pod hasłem #szacunekdlaszefa.