Poznańskie Targi Piwne już dziś!

Poznańskie Targi Piwne już dziś!

Poznańskie Targi Piwne 2019 to przede wszystkim doskonała zabawa, edukacja i wyjątkowe smaki, które na długo pozostają w pamięci. W tym roku swoją piwną ofertę zaprezentuje ponad 60. browarów i dystrybutorów. Piwo będzie się lało z blisko 500 kranów, ale wśród oferty browarników, cydrowników i miodosytników nie zabraknie także produktów w butelkach - mówi Grzegorz Stachurski, organizator PTP 2019.

Już dziś na Międzynarodowych Targach Poznańskich rusza siódma edycja Poznańskich Targów Piwnych oraz trzecia edycja Street Food Spot. Do dyspozycji gości będą dwie hale wypełnione najlepszym piwem oraz wyśmienitym jedzeniem.

Piwo - najstarszy i najczęściej spożywany napój alkoholowy ma wiele różnych odsłon. Może być orzeźwiające lub o obfitym słodowo-chmielowym smaku. Słomkowo-żółte lub ciemno-bursztynowe. Warzone w sposób tradycyjny lub z dodatkiem miodu, owoców, przypraw, czy nawet warzyw co ma znaczący wpływ na jego aromatyczno-smakowy profil. Poznańskie Targi Piwne od lat zapraszają swoich gości do poznawania i doświadczania tej szerokiej palety smaków i aromatów oferowanej przez współczesny świat rzemieślniczego piwa. 

Organizatorzy Targów stworzyli niesamowite miejsce na kulturalnej mapie Poznania, w którym można nabyć limitowane edycje piw, poradzić się ekspertów i piwowarów, ale i poznać wiodących producentów i dystrybutorów napojów alkoholowych, w tym innowacyjne marki dopiero wchodzące na rynek. Targi zapoczątkowane w 2013 roku przez pasjonatów podbiły serca miłośników piwa zarówno w Polsce, jak i za granicą, dzięki czemu każda kolejna edycja mogła szczycić się coraz większą liczbą zgromadzonych na miejscu gości. Niezliczona ilość piwa z całej Polski, przedstawiciele gastronomii, właściciele sklepów i hurtowni, blogerzy, redaktorzy pism branżowych, a w końcu miłośnicy i wielbiciele piwa tworzą niepowtarzalny klimat Poznańskich Targów Piwnych.

Daj oczarować się krainie rzemieślniczego piwa

Na Poznańskich Targach Piwnych jak co roku nie zabraknie atrakcji! Jedną z nich jest Poznańska Piwna Mila, która odbędzie się w sobotę, 16 listopada. Przed uczestnikami 1600 metrów do przebiegnięcia, a na trasie obowiązkowe 4 przystanki na małe piwo. 

Asany z butelkami w dłoniach - Brzmi absurdalnie? Jeśli chcecie się przekonać, że joga ze szklanką piwa może być relaksująca i zabawna, to koniecznie wpadajcie na Piwną Jogę - idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Podobnie jak w ubiegłych latach skorzystać będzie można z usług profesjonalnego barbera i fryzjera. Podczas gdy gość delektuje się piwem, barber może zająć się pielęgnacją włosów i brody.To część kampanii, której celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie męskich chorób. W ramach akcji panowie, w trakcie PTP, będą mieli okazję zrobić badania USG, które pozwalają wykluczyć męskie nowotwory.

Stały program obejmuje m.in. Piwną Maturę, naukę origami, a strefa planszówek oferować będzie szeroki wybór gier.

MIEJSCE:

Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań, Głogowska 14, wejście wschodnie, od strony Mostu Dworcowego).

GODZINY OTWARCIA:

piątek - 15.00 - 1.00

sobota - 12.00 - 1.00