Rusza akcja Świąteczny Stół Pajacyka

Rusza akcja Świąteczny Stół Pajacyka

6 grudnia Polska Akcja Humanitarna zaprasza do 18-tej edycji Świątecznego Stołu Pajacyka - ogólnopolskiej akcji charytatywnej, podczas której właściciele lokali gastronomicznych przekazują 10% dziennego obrotu na posiłki dla potrzebujących dzieci

Już teraz każdy lokal gastronomiczny może włączyć się w pomoc potrzebującym dzieciom. Wystarczy dołączyć do corocznej akcji PAH - Świątecznego Stołu Pajacyka i przekazać 10% dziennego obrotu z tego dnia na dożywianie dzieci w szkołach.

- Ufundowane w ramach programu Pajacyk, a także w ramach Świątecznego Stołu Pajacyka obiady są najczęściej jedynymi posiłkami, które wiele dzieci ma okazję zjeść w ciągu dnia - mówi Anna Budzyńska-Sieczkowska z PAH. - W zeszłym roku, dzięki współpracy z blisko 900 restauracjami, kawiarniami i pubami, udało się zebrać ponad 170 tysięcy złotych, za które Polska Akcja Humanitarna sfinansowała aż 43 tysiące posiłków.

Pełną, na bieżąco aktualizowaną, listę lokali biorących udział w akcji można znaleźć na znajdującej się na stronie Świątecznego Stołu Pajacyka mapie lokali https://www.pajacyk.pl/ssp/lista-lokali/

- W tym roku Świąteczny Stół Pajacyka odbywa się w Mikołajki, 6 grudnia, w dniu w którym przywykliśmy dawać i otrzymywać drobne upominki. Niech ten dzień będzie też dniem, w którym, dzięki Polskiej Akcji Humanitarnej, możemy podarować najmłodszym to co dla ich rozwoju jest najważniejsze - pożywny, pełnowartościowy posiłek - dodaje Anna Budzyńska-Sieczkowska.