Sky Kitchen - flagowy projekt Sky Tower

Sky Kitchen - flagowy projekt Sky Tower

Spółka Develia, właściciel Sky Tower funkcjonującego w formule mixed-use, sukcesywnie wdraża kolejne kroki nowej strategii. Jednym z jej flagowych punktów jest realizacja Sky Kitchen, pierwszego tego rodzaju kulinarnego, butikowego miejsca we Wrocławiu, łączącego wyjątkowe doświadczenia smakowe z intrygującą przestrzenią. Strefa autorskich konceptów restauracyjnych będzie również integrować miłośników dobrej kuchni oraz uczestników wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, które odbywają się w obiekcie. Za realizację projektu Sky Kitchen odpowiada Studio MIXD z Wrocławia.

Sky Kitchen to najważniejszy projekt w Sky Tower. Stanowić będzie synergię 9 oryginalnych propozycji kulinarnych, zlokalizowanych na około 1 400 m kw. powierzchni. Dwie z nich - restauracje Alyki i Road - już funkcjonują w obiekcie, a w planach jest dołączenie 7 nowych, starannie wyselekcjonowanych propozycji gastronomicznych. Z pierwszym z nich umowę podpisano w 2019 roku - to Mango Mama, która zaoferuje egzotyczne dania kuchni indyjskiej i azjatyckiej, przygotowywane w duchu filozofii #madewithlove.

Strefa tętniąca energią

Zgodnie z założeniami Sky Kitchen będzie tętnić życiem zarówno w trakcie dnia, jak i po zamknięciu pasażu handlowego czy biur. Otwarte kuchnie nowych restauracji stworzą klimat sprzyjający komfortowym warunkom do towarzyskich spotkań z jedzeniem w tle, umożliwią także przyglądanie się pracy profesjonalnych kucharzy i barmanów. Dodatkowo strefa restauracyjna zostanie urządzona w elastyczny sposób, pozwalający na łatwe przearanżowanie na potrzeby różnorodnych wydarzeń.

Intrygująca przestrzeń

Sky Kitchen będzie zaskakiwać nie tylko oryginalnym mixem doznań smakowych. Przyciągać ma również nietypową aranżacją, nawiązującą do ruchu, światła, płynnych form i kolorów charakterystycznych dla surrealizmu Salvadora Dali, którego "Profil czasu", jedna z ośmiu monumentalnych rzeźb z serii "miękkich zegarów", stoi przed wejściem do Sky Tower. Korespondować z nią będzie główny element budujący klimat przestrzeni Sky Kitchen - efektowny sufit. Dzięki zamontowaniu podświetlanych ekranów z barrisolu z przepływającymi obrazami, przypominać będzie on niebo, ewoluujące z minuty na minutę. Pozwoli to nie tylko stworzyć intrygującą przestrzeń, ale także zmieniać jej charakter w zależności od pory dnia czy okazji. We wspólnej przestrzeni, w opozycji do spektakularnego sufitu, królować będzie industrialny design, ocieplony zielonymi roślinami oraz kolorowymi, geometrycznymi mozaikami.

- Otwieramy przed Państwem drzwi do świata zupełnie nowych doświadczeń kulinarnych i estetycznych. W samym sercu Wrocławia, w Sky Tower, najbardziej rozpoznawalnym obiekcie miasta tworzymy przestrzeń, która oczaruje każdego odwiedzającego niepowtarzalną atmosferą, magią smaków i harmonią doznań. Zapraszamy do współtworzenia z nami Sky Kitchen, wyjątkowej strefy z unikalnymi propozycjami - mówi Monika Woźniak, Leasing Manager w Develia S.A. I dodaje: - Na bieżąco kontaktujemy się z zainteresowanymi, ale nadal z przyjemnością podejmiemy rozmowy z najemcami, którzy złożą oryginalną i nietuzinkową propozycję, wpisującą się w nową propozycję. Każdy z lokali ma w założeniu serwować unikatowe menu, wzbogacające już dostępną ofertę Sky Tower.

Sky Kitchen otwarte będzie do późnych godzin wieczornych, co wpłynie na wyższą odwiedzalność przez mieszkańców, pracowników biur, turystów czy uczestników odbywających się w obiekcie eventów.

Sky Tower, najwyższy budynek w Polsce w kategoriach wysokość do dachu (212 m) oraz wysokości do najwyżej położonego piętra, to miejsce niezwykłe, wyróżniające się doskonałą lokalizacją oraz wyjątkową, nowoczesną architekturą i niepowtarzalnym stylem. Powierzchnie biurowe zajmują ponad 30 500 m2, a powierzchnia przeznaczona dla butików, galerii sztuki, kawiarni, restauracji i punktów usługowych, obejmuje 25 000 m2. W części rekreacyjnej znajduje się galeria rozrywki, SPA, centrum sportowe i medyczne. Sky Tower posiada rozbudowaną i unikalną na rynku strefę rozrywki oraz rekreacji, otwartą do późnych godzin nocnych - Klienci mogą korzystać z oferty najnowocześniejszej we Wrocławiu kręgielni Sky Bowling. Relaks i aktywność zapewnia Fitness Academy. Działa tu także pierwsza w regionie szkoła tańca Agustina Egurroli - Egurrola Dance Studio Wrocław, oferująca zajęcia dla osób w każdym wieku. Warto wspomnieć również o pełnym wachlarzu punktów usługowych dostępnych w Sky Tower: poczta, kantor wymiany walut, pralnia chemiczna, salon fryzjerski czy biuro podróży. Kierowcy mają do dyspozycji 1 500 miejsc parkingowych. Całkowita powierzchnia obiektu, otwartego w marcu 2013, wynosi ok. 171 000 m2. Na 49 piętrze uruchomiono najwyższy punkt widokowy w Polsce, który jest ogromną atrakcją turystyczną. Sky Tower to jedno z największych przedsięwzięć w stolicy Dolnego Śląska, to nowy symbol miasta.