Za nami kolejna edycja szkolenia on-line, którego tematem było: Prawo w gastronomi

Za nami kolejna edycja szkolenia on-line, którego tematem było: Prawo w gastronomi

Tematyka szkolenia, była idealna na obecne czasy z jakimi się zmaga gastronomia w związku z pandemią. 

Bezpłatne szkolenie organizowane przez Transgourmet i Selgros Cash & Carry we współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego, w ramach programu Restart 2.0, mają na celu wsparcie branży HoReCa. Główne tematy jakie zostały poruszone to:

- aspekty prawne związane z zatrudnianiem pracowników;

- strategie radzenia sobie z nieprzychylnymi opiniami w sieci na temat lokalu;

- wyzwania z jakim zmaga się gastronomia w związku z pandemią;

- koszty oraz zyski związane z serwowaniem ryb i owoców morza;

Obecnie prowadzący restauracje zmagają się z brakiem personelu. Nie tylko wykwalifikowanych kucharzy, ale też kelnerów czy osób pracujących jako pomoc kuchenna. Bardzo wielu pracowników gastronomii w trakcie pandemii przebranżowiło się, zmieniło profesję i dziś nie chce już wracać do zawodu. Dlatego aby zachęcić potencjalnych pracowników, zapewnić im jak najlepsze warunki, a także zadbać o własny zysk, właściciele lokali potrzebują merytorycznej wiedzy na temat umów. Cześć teoretyczną poprowadził Mikołaj Ostrowski, adwokat i wykładowca z Akademii Leona Koźmińskiego.

Na szkoleniu poruszane były również zagadnienia z zakresu ochrony poufności i zakazu konkurencji, a także nieprzychylnych opinii w sieci na temat lokali i tego jak sobie z nimi radzić. Omówiono również case study wesela, na którym goście zatruli się salmonellą.

Część kulinarna poświęcona była rybom i owocom morza. Prowadzący Bartosz Peter - ekspert Instytutu Kulinarnego Transgourmet zaprezentował kilka potraw: halibuta, krewetki z bobem, tuszę i filet z łososia, krewetki z bruschettą, kalmary z fasolką i doradę w soli. Nie tylko pokazał, jak je przyrządzić, ale też rozłożył każde z dań na czynniki pierwsze i przybliżył optymalizację ich food costów.

 https://www.youtube.com/channel/UCcTBT1LLbBOW5WLiMc_ylmQ - najnowszy odcinek pod linkiem. 

Natomiast wszystkie szkolenia praktyczne i teoretyczne prowadzone przez ekspertów Akademii Leona Koźmińskiego oraz Instytutu Kulinarnego Transgourmet są dostępne za darmo na kanale YouTube Instytutu Kulinarnego Transgourmet.