Bon turystyczny zachęca Polaków do wyjazdów

Bon turystyczny zachęca Polaków do wyjazdów

Niemal 40 proc. rezerwacji na portalu Travelist.pl, które złożono od początku sierpnia, zostało dokonanych z wykorzystaniem bonu turystycznego. Jedna piąta wszystkich została opłacona w całości z bonu.

Według serwisu rezerwacyjnego gdyby nie dodatkowe środki z rządowego programu, wiele wakacyjnych planów nie doszłoby do skutku. Analiza portalu Travelist.pl, na którym od początku sierpnia dokonano 1,5 tys. rezerwacji, wskazuje wyraźnie, że bon turystyczny zachęcił Polaków do wyjazdów.

Dane transakcyjne z pierwszych dni sierpnia pokazują, że odsetek rezerwacji z bonem dokonanych na terminy wakacyjne sięga aż 90 proc. Serwis przypomniał równocześnie, że według przeprowadzonego w połowie lipca badania, niemal 60 proc. ankietowanych planowało zrealizować bon turystyczny w trakcie obecnych wakacji.

O ile bowiem odsetek planowanych wyjazdów z bonem nad morze i w góry w dużej mierze zgadza się z faktycznie rezerwowanymi kierunkami, o tyle w przypadku city breaków mamy do czynienia z różnicą ponad 15 punktów procentowych - tylko 5 proc. osób deklarowało wykorzystanie bonu na wyjazd do miasta, natomiast aż 21 proc. rzeczywiście go na to wykorzystuje - podał serwis.

Z danych Travelist.pl wynika, że Trójmiasto jest najpopularniejsze wśród beneficjentów bonu. 6 z 10 obiektów najchętniej rezerwowanych z bonem turystycznym mieści się w Gdańsku lub Sopocie. Poza tym klienci serwisu wybierają rodzinne hotele w innych częściach Wybrzeża (Niechorze, Ustka, Kołobrzeg), na Mazurach, w Szklarskiej Porębie, ale też w Krakowie, Wrocławiu czy Kazimierzu Dolnym. Nie sposób jednak wskazać ewidentnych hitów lata z bonem - pierwsza dwudziestka obiektów na liście to zaledwie 42 proc. wszystkich rezerwacji z jego wykorzystaniem.

Badania przeprowadzono w połowie lipca na próbie ponad 3 tys. gości hotelowych korzystających z serwisu Travelist.pl.

http://www.freepik.com