Branża turystyczna domaga się jasnego stanowiska w turystyce na jesień

Branża turystyczna domaga się jasnego stanowiska w turystyce na jesień

Branża turystyczna domaga się jasno określonych przepisów w razie zamykania usług na jesień. Rada Ekspertów do spraw Turystyki ma nadzieje, że stosowany obecnie reżim sanitarny przyniesie efektywny wymiar i dla osób w pełni zaszczepionych hotele i restauracje zostaną otwarte.  

Spotkanie Rady odbyło się w Gródku nad Dunajcem, obradowano na temat minionego roku, sprawności bonów turystycznych oraz sytuacji jaka będzie miał miejsce w obliczy zapowiadanej kolejnej fali pandemii.

Stworzono apel do władz, by określili ustawę która pozwali im na prawną weryfikację sanitarnych certyfikatów. W wielu krajach jest to przepustka uprawniająca do wejścia, do wielu obiektów publicznych. Upoważnia ona także, do udziału w spotkaniach, targach, konferencjach i imprezach oraz eventach.

Te działania pozwolą także samej branży zaplanować pracę, zatrudniać nowych ludzi, stwarzając tym samym, nowe miejsca pracy.   

Drugi postulat jaki branża turystyczna wytoczyła do rządu, to nacisk na większą promocje narodowego programu szczepień i nakłanianie do szczepienia, bo w tym sektorze bezpośredni kontakt z klientem jest kluczowy i znamienny.