Mięsne Specjały Kuchni Polskiej rozstrzygnięte

W piątek, 14 lipca, odbyła się pierwsza edycja konkursu organizowanego przez Instytut Kulinarny Transgourmet. Mięsne Specjały Kuchni Polskiej to rywalizacja, które zwycięzca ma możliwość zmierzenia się z innymi zawodnikami podczas Kulinarngeo Pucharu Polski.

Zwycięzcami konkursu zostali: Khrystyna Nykoliuk i Paweł Liszka z Radisson Blu Hotel w Sopocie. Otryzmali oni nagrodę pieniężną, nominację do tegorocznego Kulinarnego Pucharu Polski, a także bon na zakupy w sieci Selgros Cash & Carry o wartości 1000 zł.

Drugie miejsce zajęli Krzysztof Klimczak i Adam Chajczyk z Good Food w Poznaniu, natomiast trzecie miejsce zdobyli Tomasz Wolski i Mateusz Nieć z Restauracji Szklarnia w Gołkowicach Dolnych.

Zadaniem każdej z drużyn było w ciągu 90 minut przygotować osiem porcji dania głównego oraz amuse bouche. Do wykorzystania mieli podstawowe składniki, a także dwa dodatkowe (warzywo i przyprawa) w formie "black box" - zostały one ogłoszone tuż przed finałem.

Konkurs Mięsne Specjały Polskiej Kuchni - Instytut Kulinarny Transgourmet to efekt współpracy Transgourmet i Selgros oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Celem tego partnerstwa jest wspieranie rozwoju branży gastronomicznej w Polsce, podnoszenie świadomości kulinarnej oraz kształtowanie dobrych wzorców wśród zawodowych kucharzy.

Gratulujemy zwyciezcom i wszystkim uczestnikom!