Mięsne Specjały Polskiej Kuchni - ostatnie przygotowania do konkursu

Mięsne Specjały Polskiej Kuchni - ostatnie przygotowania do konkursu

Już w ten piątek, 14 lipca, odbędzie się pierwsza edycja konkursu Mięsne Specjały Polskiej Kuchni - Instytut Kulinarny Transgourmet. Jest to konkurs nominowany do Kulinarnego Pucharu Polski.

Zadaniem eliminacyjnym do konkursu było opracowanie autorskich receptur na danie główne i amuse bouche. Obowiązkowym składnikiem dania głównego eliminacji i finału są kurczak tusza bez podrobów i wątróbka z kurczaka. Jeśli zaś chodzi o amuse bouche, to musi on być przygotowany zgodnie z filozofią zero waste - z resztek powstałych przy przygotowaniu dania głównego.

Ze wszystkich zgłoszeń kapituła konkursu wybrała sześć najlepszych duetów. To one staną do walki w finale konkursu, który odbędzie się już 14 lipca w Instytucie Kulinarnym Transgourmet. O możliwość wystartowania w Kulinarnym Pucharze Polski zawalczą:

  • Krzysztof Klimczak i Adam Chajczyk - Good Food /  Poznań
  • Tomasz Wolski i Mateusz Nieć - Restauracja Szklarnia / Gołkowice Dolne
  • Mateusz Furczoń i Michał Adamczyk -  Restauracja Góralska Tradycja / Zakopane
  • Dawid Stąpór i Jacek Marzec - Restauracja Żółty Słoń / Kielce
  • Łukasz Wojtas i Mateusz Kowalkowski - Restauracja Pałac Warlity / Olsztynek
  • Paweł Liszka i Khrystyna Nykoliuk - Radisson Blu Hotel / Sopot

Zadaniem każdej z drużyn będzie w ciągu 90 minut przygotować osiem porcji dania głównego oraz amuse bouche. Do wykorzystania będą mieli podstawowe składniki, a także dwa dodatkowe (warzywo i przyprawa) w formie "black box" - zostaną one ogłoszone tuż przed finałem. Na zwycięzców czekać będzie nagroda pieniężna, nominacja do tegorocznego Kulinarnego Pucharu Polski, a także bonu na zakupy w sieci Selgros Cash & Carry o wartości 1000 zł.

Konkurs Mięsne Specjały Polskiej Kuchni - Instytut Kulinarny Transgourmet to efekt współpracy Transgourmet i Selgros oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Celem tego partnerstwa jest wspieranie rozwoju branży gastronomicznej w Polsce, podnoszenie świadomości kulinarnej oraz kształtowanie dobrych wzorców wśród zawodowych kucharzy.