Po raz pierwszy amerykański ser najlepszy na świecie!

Po raz pierwszy amerykański ser najlepszy na świecie!

Ser ze Stanów Zjednoczonych został uznany za najlepszy na świecie. Rogue River Blue zdobył główną nagrodę podczas World Cheese Awards 2019 - amerykański ser po raz pierwszy został nazwany Światowym Serem.

Organiczny niebieski ser wyprodukowany przez Rogue Creamery z Central Point w stanie Oregon, Rogue River Blue pobił rekordową liczbę 3804 zgłoszeń z 42 krajów podczas rozdania nagród, które odbyło się w tym roku w Bergamo we Włoszech, w połowie października.

Około 260 sędziów z 35 różnych krajów oceniło sery, zawężając listę do ostatecznej 16. Międzynarodowe "super jury" ekspertów wybrało zwycięzców. Na drugim miejscu znalazł się włoski ser, 24-miesięczna Nazionale del Parmigiano Reggiano Latteria Sociale Santo Stefano. Na trzecim miejscu uplasował się hiszpański ser owczy surowy, Torta del Casar DOP Virgen Del Prado, wyprodukowany przez Queseria Do'a Francisca.

"Nasz pierwszy amerykański mistrz z pewnością zwrócił na siebie uwagę, ale o to właśnie chodzi w konkursie World Cheese Awards - rzucamy światło na doskonały ser, wszędzie tam, gdzie się go produkuje. Pomysł, że wspaniały ser można wytwarzać tylko we Francji lub Włoszech po prostu nie jest prawdą" - powiedział John Farrand, dyrektor zarządzający Guild of Fine Food.