Ruszyła akcja #KupujeLokalneWypieki oraz #TwojCichyBohater

Ruszyła akcja #KupujeLokalneWypieki oraz #TwojCichyBohater

6 kwietnia br. ruszyła kampania społeczna #KupujeLokalneWypieki #TwojCichyBohater. Jej celem podstawowym jest zwrócenie uwagi konsumentom na trudną sytuację, w jakiej znalazła się branża piekarniczo-cukiernicza oraz budowanie pozytywnego wizerunku zawodów związanych z wykonywaniem pracy w tej branży. Celem dodatkowym jest uświadomienie społeczeństwa, jak istotny wpływ na przetrwanie i funkcjonowanie lokalnych piekarni cukierni kawiarni  będzie miała postawa konsumentów. Kampania będzie motywować społeczeństwo do wspierania rzemieślników poprzez zachęcenie do ciągłego zaopatrywana się w wypieki w lokalnych piekarniach i cukierniach. Akcja jest prowadzona przez jej inicjatorów tj. osoby zarządzające oraz zespół pracowników firmy Polmarkus Sp. z o.o.

W związku z wprowadzeniem Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, od 14 marca 2020 roku został wprowadzony szereg wytycznych i zmian w funkcjonowaniu punktów sprzedaży, gdzie dotychczas konsumenci bez ograniczeń mogli nabywać towary i produkty, czy spędzać swój czas.

Branża piekarniczo-cukiernicza, która w ostatnich latach dostosowywała się do potrzeb konsumentów spełniając ich oczekiwania, znacząco poszerzyła swój wachlarz oferty wychodząc na zewnątrz, do miejsc łatwo dostępnych dla społeczności lokalnych m.in. w centrach miasta czy w galeriach handlowych, tworząc przy tym nowoczesne lokale gdzie można nabyć podstawowe produkty  piekarnicze, cukiernicze i gastronomiczne. Miejsca te były tak zorganizowane, że z jednej strony można było dokonać zakupów na wynos do własnych domów, ale również stworzone zostały tak aby można było wygodnie usiąść i dokonać konsumpcji na miejscu.

84% Polaków spożywa na śniadanie pieczywo, szacuje się że na osobę spożywamy w Polsce około 50 kg pieczywa rocznie. Nasze przyzwyczajenia spowodowały, że wytworzyła się gałąź przemysłu, w której funkcjonują tysiące piekarń oraz producentów wyrobów piekarniczych, które z kolei stworzyły setki tysięcy miejsc pracy w Polsce, dzięki czemu wiele osób znalazło swoje powołanie w pieczeniu m.in. chleba dla całych rodzin, dla milionów Polaków. Głównym źródłem utrzymania tych miejsc pracy są codzienne zakupy w piekarniach i cukierniach. Branża dostosowała warunki wypieku, dostaw, sprzedaży do obecnej, trudnej sytuacji. Pojawiły się opcje zamówień wypieków na wynos, na dowóz, zwrócono szczególną uwagę na sposób pakowania i odpiekania produktów. Maksymalnie też ograniczono wszelkie niepotrzebne interakcje z towarem, chociażby brak sprzedaży samoobsługowej, ograniczenie ilości osób wchodzących do lokalu, personel oddzielony od klientów, środki dezynfekcyjne dla klientów itd. Dzięki tym działaniom dostosowującym do wytycznych państwa  i włożonemu wysiłkowi branży zakupy wypieków są bezpieczne i nie ma podstaw do rezygnowania z nich.

Należy również zwrócić uwagę, że piekarz, cukiernik, kierowca dowożący wypieki czy sprzedawca obsługujący w sklepie to osoby, które mimo wsparcia idei pozostania w domu, każdego dnia muszą ruszyć do pracy, żeby z zaangażowaniem ale i wielką odpowiedzialnością społeczną, dostarczyć wypieki trafiające na nasz stół. Odpowiadając na obecną sytuację piekarzy i cukierników,  firma Polmarkus Sp. z o.o. stworzyła kampanię społeczną #KupujeLokalneWypieki #TwojCichyBohater. Celem akcji jest zwrócenie uwagi konsumentów na trudną sytuację, w jakiej znalazła się branża piekarniczo-cukiernicza i wsparcie jej poprzez zachęcenie do stałych zakupów wypieków w lokalnych piekarniach i cukierniach.  

Jestem przekonany, że większość z nas nie wyobraża sobie sytuacji, w której mogłoby zabraknąć na naszych stołach pieczywa czy finezyjnego tortu do celebrowania najważniejszych wydarzeń rodzinnych. Praktycznie każdy wraca wspomnieniami do smaku świeżego, chrupiącego chleba, którym dzieliliśmy się w przeszłości ze swoimi dziadkami, rodzicami, rodzeństwem. Dziś powinniśmy zadbać o to, żeby nasze rodziny, dzieci, wnuki i znajomi pracujący w piekarniach i firmach powiązanych, ściśle współpracujących takich jak polskie młyny, mleczarnie, zakłady tłuszczowe, cukrownie, firmy transportowe, itd. nie stracili zapału do pracy i zatrudnienia. W dużej mierze to od nas zależy. Dlatego też w imieniu Polmarkus Sp. z o.o. serdecznie zachęcam do przyłączenia się do akcji #KupujeLokalneWypieki #TwojCichyBohater i do ciągłego dokonywania zakupów w lokalnych piekarniach i cukierniach - powiedział Marek Szmidt, Prezes Zarządu Polmarkus Sp. z o.o.

Aby włączyć się do akcji #KupujeLokalneWypieki #TwojCichyBohater wystarczy wykonać 5 prostych kroków:

  1. Pójść do lokalnej piekarni czy cukierni i dokonać w niej zakupu wypieku.

  2. Zrobić dowolne zdjęcie i umieścić je na swoim profilu w mediach społecznościowych.

  3. Oznaczyć na zdjęciu piekarnię czy cukiernię, w której został zakupiony wypiek i dołączyć w opisie hashtag: #KupujeLokalneWypieki #TwojCichyBohater.

  4. Nałożyć tymczasowo na swoje zdjęcie profilowe w social mediach nakładkę #KupujeLokalneWypieki #TwojCichyBohater.

  5. Podzielić się informacją o kampanii z innymi.

I Ty możesz zostać Bohaterem!