Ruszyła kampania społeczna #WspieramLokalneLokale

Ruszyła kampania społeczna #WspieramLokalneLokale

20 marca br. ruszyła kampania społeczna #WspieramLokalneLokale. Jej celem jest zachęcenie konsumentów do składania zamówień z dostawą do domu w lokalnych restauracjach i tym samym wsparcie lokali w czasie wprowadzonego na terenie kraju stanu zagrożenia epidemicznego. Akcja jest prowadzona przez redakcję portalu gastronomicznego Smazymy.com, którego inicjatorem są ZT Kruszwica SA.

W związku z wprowadzeniem Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku1 w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, od 14 marca 2020 roku została ograniczona działalność m.in. restauracji, kawiarni czy barów. Obecnie mogą one świadczyć jedynie usługi na wynos i na dowóz. Z kolei na co dzień głównym źródłem utrzymania większości restauracji są usługi świadczone w lokalu. W 2019 roku aż 59% Polaków, którzy ukończyli 15 rok życia, odwiedzało lokale gastronomiczne. Średnio w punktach HoReCa bywali cztery razy w miesiącu i wydawali 130 zł miesięcznie. Z kolei jedzenie na wynos zamawiało 36% Polaków, przy czym jako główne okazje do zamawiania posiłków respondenci podawali: brak jedzenia w domu - 47%, brak czasu na gotowanie - 42% i spotkania ze znajomymi - 38%2. Restauratorzy stanęli więc w obliczu podwójnie trudnej sytuacji - z jednej strony zamknięcia lokali dla konsumentów, z drugiej - w związku z zaleceniami, by pozostawać w domu i nie spotykać się z innymi osobami - zmniejszenia liczby okazji do zamawiania posiłków. Odpowiadając na obecną sytuację kucharzy, szefów kuchni, restauratorów i cukierników, redakcja portalu gastronomicznego Smazymy.com, którego inicjatorem jest ZT Kruszwica, stworzyła kampanię społeczną #WspieramLokalneLokale. Celem akcji jest zwrócenie uwagi konsumentów na trudną sytuację, w jakiej znalazła się branża HoReCa i wsparcie jej poprzez zachęcenie do składania zamówień w lokalnych lokalach z dowozem do domu.

Myślę, że większość, jeśli nie każdy z nas, ma bliskie sercu lokale gastronomiczne. Lubimy do nich chodzić samodzielnie, ze znajomymi, z rodziną, a może też kojarzą nam się z jakimiś specjalnymi okazjami - urodzinami, rocznicami, oświadczynami. W obecnej sytuacji w dużej mierze to od nas zależy czy po zniesieniu stanu zagrożenia epidemiologicznego będziemy mogli je nadal odwiedzać. Dlatego też w imieniu portalu Smazymy.com i ZT Kruszwica serdecznie zachęcam do przyłączenia się do akcji #WspieramLokalneLokale i zamawiania posiłków z dowozem do domu - powiedziała Katarzyna Noga, Marketing Manager B2B, ZT Kruszwica SA .

Aby włączyć się do akcji #WspieramLokalneLokale wystarczy wykonać 4 proste kroki:
1. Złożyć zamówienie z dostawą do domu w dowolnej restauracji.
2. Zrobić dowolne zdjęcie i umieść w swoich mediach społecznościowych.
3. Oznaczyć na zdjęciu restaurację, w której zostało złożone zamówienie i dodać
hashtag #WspieramLokalneLokale.
4. Podzielić się informacją o kampanii z innymi.