Ruszyły zgłoszenia do

Ruszyły zgłoszenia do "Arte Culinaria Italiana"

14 marca 2020 roku  odbędzie się jubileuszowa edycja konkursu "Arte Culinaria Italiana" w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness, który został już po raz drugi współorganizatorem tego konkursu.

Włoskie wydarzenie kulinarne pod honorowym patronatem burmistrza miasta Busko Zdrój, patronatem merytorycznym Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, Greckiego Stowarzyszenia Kucharzy Poland Branch Office oraz z udziałem Partnera konkursu Bellavita Expo The Excellence of Italy Warsaw 2020.

Autorem i pomysłodawcą konkursu jest Giancarlo Russo - znany włoski szef kuchni, restaurator i autorytet z zakresu kuchni włoskiej w Polsce. Oficjalny kucharz Episkopatu Polski przygotowujący dania m.in. dla Jana Pawła II i Benedykta XVI oraz delegacji z Watykanu podczas pielgrzymek do Polski. Arte Culinaria Italiana jest imprezą cykliczną odbywająca się od 2001 roku w różnych hotelach i restauracjach w całej Polsce.

Do konkursu dla profesjonalistów zgłaszają się ekipy z hoteli i restauracji z całej Polski, spośród których jury selekcyjne wyłoni 12 najlepszych ekip na podstawie przesłanych zgłoszeń według wytycznych w regulaminie konkursowym. Podczas XV edycji młodzi kucharze przygotują do oceny jury trzy dania konkursowe według zasad kulinarnych obowiązujących w kuchni włoskiej. Pierwsze danie to makaron marki Perino, drugie danie - polędwica wołowa marki Sokołów oraz deser na bazie produktów nabiałowych marki Debic. Jako uatrakcyjnienie wydarzenia odbędzie się także konkurs dla Gwiazd - znanych postaci telewizyjnych, które przygotują do oceny jury VIP dwa dania konkursowe. Tym razem Gwiazdy zmierzą się z przygotowaniem pierwszego dania - makaronu Perino z obowiązkowym użyciem do niego polędwiczki wieprzowej Sokołów oraz drugiego dania konkursowego - deseru Debic. Zobaczymy w akcji m.in.: Agnieszkę Rylik, Dorotę Gardias, Joannę Kurowską, Izabelę Trojanowską, Andrzeja Grabarczyka, Zygmunta Chajzera, Pawła Stasiaka czy Tomasza Kozłowicza.

Regulamin oraz arkusz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj: http://www.giancarlo.pl