Szkolenia dla przyszłych sędziów kulinarnych

Szkolenia dla przyszłych sędziów kulinarnych

Możliwość zdobycia doświadczenia w sędziowaniu konkursów kulinarnych jest z pewnością ciekawą perspektywą. Instytut Kulinarny Transgourmet zaprasza profesjonalistów do wzięcia udziału w bogatej ofercie szkoleń, w tym również z przygotowywania i oceny dań konkursowych. A to wszystko z międzynarodowymi standardami WORLDCHEFS.

Konkursy kulinarne są świetną szansą dla profesjonalnych kucharzy, aby zaprezentować swoje umiejętności i pomysły. W każdym konkursie, poza zawodnikami, nie może również zabraknąć sędziów, którzy wykorzystują swoją wiedzę i doświadczenie w ocenianiu potraw przygotowanych przez zawodników. Zapotrzebowanie na zdobywanie sędziowskiej wiedzy jest coraz większe, co wynika z rosnącej liczby konkursów kulinarnych.

Szkolenie nie tylko pozwala na zdobycie wiedzy teoretycznej na temat kryteriów i systemów oceny, ale również umożliwia praktyczne zastosowanie tych umiejętności. Na uczestników czeka możliwość poznania międzynarodowych standardów oceny i wytycznych, którymi sędziowie muszą się kierować oceniając dania. Poznają także konkretne przykłady mistrzowskich dań Narodowej Reprezentacji Kucharzy, które są prezentowane podczas startów w najważniejszych kulinarnych wydarzeniach na świecie, takich jak Olimpiada IKA w Stuttgarcie, Kulinarny Puchar Świata w Luksemburgu czy Global Chef Challenge w Abu Dhabi.

- W Instytucie Kulinarnym dbamy o to, aby stosować się do spójnego systemu certyfikacji i ujednoliceniu reguł. Konkursy organizowane przez nas mają ścisłe zasady i standardy. Dla uczestników to zawsze spora inwestycja w doświadczenie i możliwość zdobycia ogromnej wiedzy kulinarnej. Dbamy o to, aby każdy z nich otrzymał rzetelny feedback po zakończeniu zmagań. Chętnie przekażemy nasze doświadczenie w zakresie sędziowania, zarówno w aspekcie technicznym, jak i degustacyjnym - mówi Bartosz Peter, Ekspert Instytutu Kulinarnego Transgourmet, Kapitan Kadry Narodowej Reprezentacji Polski Kucharzy.

Szkolenie to odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia, a zapisów można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej Instytutu Kulinarnego Transgourmet.