X Europejskie Targi Produktów Regionalnych

X Europejskie Targi Produktów Regionalnych

W dniach 11-15 sierpnia 2019 roku w Zakopanem odbędzie się dziesiąta edycja Europejskich Targów Produktów Regionalnych. W trakcie ich trwania odbędzie się wiele konkursów, a na uczestników czeka moc atrakcji.

Już niebawem - od 11 do 15 sierpnia na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem odbędzie się kolejna edycja Europejskich Targów Produktów Regionalnych.

Dlaczego warto wybrać się na jubileuszowe - dziesiąte - Targi? Otóż podczas ich trwania prezentowana jest bogata oferta różnorodnych produktów wędliniarskich, mleczarskich, owocowo-warzywnych, wyrobów cukierniczych oraz napojów - w tym również wina, piwa, nalewek z Polski i zagranicy.

Targi skierowane są zarówno do profesjonalnych odbiorców, jak i wszystkich tych, którzy lubią gotować, szukają inspiracji kulinarnych, mając możliwość  spotkać uznane autorytety sztuki kulinarnej.

Prezentacje, przedstawiane przez kucharzy ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników, Koła Gospodyń Wiejskich, kucharzy z rekomendowanych karczm podhalańskich oraz przedstawicieli miast i powiatów zaprzyjaźnionych - cieszą się co roku ogromnym uznaniem.  

Targi są wydarzeniem realizowanym z myślą o przedstawicielach branży producentów żywności certyfikowanej. Miejsce targowe tętni muzyką ludową, zachwyca wyrobami rękodzielniczymi, degustacją potraw.

W "Zarembku Tradycji" - będzie można dowiedzieć się o tym, jak wytwarza się sukno czy jakie tajemnice i skarby ukryte są w Tatrzańskim Parku Narodowym. Dostępne będą też informacje na temat historii oraz tradycji Podhala.

Targi to unikalne miejsce, w którym możliwość spotkań z twórcami ludowymi przybliża proces tworzenia. Ich misją jest promocja i prezentacja powiatu tatrzańskiego.

Podczas trwania Targów odbywają się liczne konkursy - m.in.

- na Najlepszy Produkt Spożywczy 

- na Najlepszy Oscypek

- na Najładniejsze Stoisko

Więcej informacji na temat X Europejskich Targów Produktów Regionalnych - w tym ich program - można znaleźć na stronie www.produkty-regionalne.eu